» »

Obupno počasen comp po formatu

Obupno počasen comp po formatu

El Nino ::

LP

Moj mlinček mi zopet povzroča preglavice. Pred nekaj dnevi sem formatiral disk (natančneje C: sistemsko particijo), ker se je nabralo kar precej navlake. Zdaj, nekaj dni po formatu opažam, da je računalnik postal obupno počasen. Že miška med premikanjem šteka - ne teče gladko, potem za mapo velikosti 2GB rabi za jo prenest 8 minut, Mozillo odpira cca. minuto. Sistem se zažene sicer hitro, za zaustavljanje pa potrebuje tudi po več minut.

Računalnik sem preskeniral z Avira AV in Super anti-spyware free in nobeden od programov ni zaznal nič. V process explorerju ne najdem nobenega sumljivega procesa, tudi poraba RAM-a ni nič večja kot ponavadi (cca. 35% v idle - Vista pač...) Driverji so naloženi najnovejši.

Ker moje skromno znanje ne pride problemu do dna in se mi zdi ponoven format čedalje bolj neizogibna rešitev, se obračam na vas, če ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe.

Sistem pa je sledeč (star danes točno leto):

MSI P965 Neo-F
Intel C2D E6320 1,86GHz
2x1GB Ceon RAM 800MHz
MSI NX 8600GT 256MB DDR3
WD AAKS3200 320GB 7200rpm
NEC AD 7173 DVD-RW
Napajalc HKC RoHS 420W

Na njem imam nameščeno licenčno Win Visto Home premium.

Hvala lepa že vnaprej za vsakršen odgovor.

LP

dolenska ::

poglej če je kakšna strojna oprema narobe inštalirana. preglej če imaš mogoče PIO način delovanja, štekanje miške sem imel jaz ko nisem imel pravih driverjev za grafo. ti mogoče kakšen proces krade procesor?

El Nino ::

Sem pregledal po device managerju in piše povsod 'this device is working properly'. Driverji za grafo so najnovejši z nVidiine strani. Procesor ima v idle 2-5% max. porabe, kot ponavadi.

Kaj je PIO način? Kje to ugotovim?

tec ::

prdvidevam, da si pozabil dati driverje za chipset oz., motherboard..
"Kaj je PIO način? Kje to ugotovim?"
nečin prenosa podatkov nastavis v device managarju IDE kontroler nastavis na DMA oz U. DMA if available...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

El Nino ::

Evo, rešil, in sicer sem z driver sweeperjem počistil stare driverje in namestil malce starejšo verzijo drivejev za chipset, LAN, grafiko. Zaenkrat dela ko urca.

midi in tec, hvala za odgovore ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera plata s procesorjem je boljša

Oddelek: Pomoč in nasveti
343202 (2401) Ikspe
»

CPU 100% ne vidim rešitev... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
859121 (6973) m0LN4r
»

Počasnejše delovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
251517 (1293) FX6300B
»

UDMA v PIO

Oddelek: Pomoč in nasveti
7953 (851) beni
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111245 (1058) Maxtor

Več podobnih tem