» »

Računalnik se ugasne v igri ?!?!

Računalnik se ugasne v igri ?!?!

SanAndreas ::

Imam problem z računalnikom, namreč ko vsakič igram igro NFS Carbon, nekaj sekund sem bil v igri in potem računalnik se sam ugasne. Zakaj je tako?
Enako velja tudi pri drugih igrah, npr. GRID, NFS Pro Street in podobno...
Moj komp je Amd Athlon 64 3800+, 2x po 1GB Ram 800 MHz, nova grafična kartica GeForce 8800GT 512 MB, napajalnik 450 Wattov in pa Windows XP.
Mislim, da je kriv moj napajalnik. Kaj mislite ostali?

Prosim za pomoč, hvala!!!
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Matek ::

Bo kar napjalnik, ja. Prešibak je najbrž, v igri se sistem obremeni in vleče več elektrike, napajalec pa tega ne prenese. Kupi močnejšega, ugodno se dobijo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Suly ::

Pri meni je bil v grafični problem, vendar, ker vidim da imaš ti novo, ti nebi znal povedat.

SanAndreas ::

Nameravam kupiti nov napajalnik 550 Wattov. Upam da je dovolj moči ali pa mogoče ne?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

PINki ::

Dovolj bo. Prej pa preveri, če se sistem mogoče ne pregreva. Ni ravno nujno, da je napajalnik kriv, čeprav je glavni osumljenec.

SanAndreas ::

PINki -> Dovolj bo. Prej pa preveri, če se sistem mogoče ne pregreva. Ni ravno nujno, da je napajalnik kriv, čeprav je glavni osumljenec.

Kje ali kako naj preverim s katerim sistemom?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Enostavno preveri s tem da večkrat zaženeš eno in isto mapo v špilu. Če se ti ugasne na različnih stopnjah misije, potem napajalnik ni nujno prešvoh. Če pa se vedno na isti obremenitvi, isti lokaciji, je možno da so poblem gonilniki ali pa napajalnik.

Uuu, ja spomnu sm se še eno idejo, ki je še boljša - Skini si dol ORTHOS in AtiTools al pa kej podobnega (uglavnem stress program za GPU) in oboje zaženi skupaj. Tako bi mogu sistem obremenit do konca. Zraven glej še temperature, če morebiti niso le-te problem. Če se komp ugasne a so temp. v mejah normale, menjaj napajalnik. Če so temperature sumljive, poskrbi za boljše hlajenje.

SanAndreas ::

Meizu -> Sem uporabljal ORTHOS in AtiTools (ne dela, imam nVidia) ter zraven še opazoval program za temperaturo, glej sliko spodaj.
Testiral sem približno 2 minuti in potem se je nekaj pokazalo tisto z ognjem kot kak požar. Kaj misliš s tem?


 Test

Test

SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Pyr0Beast ::

Se mi zdi, da je 450W že več, kot dovolj [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Tisti ogenj je znamenje da temperature niso ravno nizke. Sam 52 stopinj za proc ni nič, tko da temp. proca ni problem. Jst bi na tvojem mestu še poskusu menjat gonilnike, mogoče so ravno tile problem. Če še nimaš najnovejših jih potegni z neta. Jst se spomnem da mi je za mojo 9800GTX ena verzija gonilnikov (žal se ne spomnem katera) neki srala po raznih špilih (kr FPS drop je nastajal ipd.). Sm menjal gonilnike na najnovejše in sedaj nimam teh težav. Poskusi tudi ti. Ampak, glede na to, da praviš da se računalnik kr ugasne - to ni ravno tipično za napake gonilnikov. Nekaj izmed teh treh možnosti (pregrevanje, gonilniki, napajalnik) bi morali bit problem.

Meizu ::

Aja, pa lih zdej sm gledal system requirements za mojo 9800GTX - zahteva vsaj 450W napajalnik. Po moji logiki potem tvoja zahteva malce manj...

Pyr0Beast ::

Napajanje grafe je priklopljeno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SanAndreas ::

Pyr0Beast -> seveda je priklopljeno napajanje za grafe, sicer ne bi mogu tu pisat kajne.

Poskusil bom znova naložiti najnovejši driver z nVidia.com
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

PINki ::

Ni dovolj da grafo samo vštekaš v tapravi slot ampak da nanjo še priklopiš kabel iz napajalnika.

Zgleda pa tako nekako:

Pyr0Beast ::

seveda je priklopljeno napajanje za grafe, sicer ne bi mogu tu pisat kajne.
Nope. 6600GT-jke so lahko lavfale brez napajanja, tut špili so delal. Samo so barve bile grozne, komp se je pa skus resetiral. :/
6800 te pa na primer ni pustila [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SanAndreas ::

Danes sem znova naložil pravkar najnovejši gonilnik z neta nVidia.com, potem pa sem začel igrati NFS Carbon, čez nekaj minut se je komp spet ugasnil, tako enako kot prej :(

PINki -> Poglej si vse moje podrobnosti o grafi na netu: KLIK KLAK

Vse po vrsti sem že probal, kar ste mi napisali, pa še vedno komp se ugasne samo v igri, drugje pa ne :'(
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Tisti prejšnji klik, v katerem je drugačen hladilnik, ta je pa pravi:
 GIGABYTE NX88T512HP 8800GT 512MB PCIe

GIGABYTE NX88T512HP 8800GT 512MB PCIe

SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

PINki ::

Ja, a si preveril temperature, če se slučajno grafična ali proc pregrevata v full loadu. Za grafo dvomim saj ponavadi sistem "zamrzne" in se ne resetira. Pomoje sta možna 2 vzroka:

-pregrevanje proca
-preslab napajalnik

lprelesn ::

a ja da te samo oponim ! pri napajalniku ne glej samo W !!! pomembni so tudi amperi !

SanAndreas ::

PINki -> poglej si sliko Test zgoraj, prikazane so vse temperature

lprelesn -> kje ugotovim da koliko amperov imam pri 450 Wattov?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Pyr0Beast ::

IMO, če PSU nebi bil dovolj močan se ti komp še prižgal nebi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PINki ::

Dej testiraj malo več kot 2min. Pusti naj laufa Orthos 1h in potem javi rezultate. Lp

SanAndreas ::

Pyr0Beast -> kaj je to PSU?
PINki -> eno uro naj počakam z Orthos-om in potem pa bom kmalu poslovil od PC-ja :O kaj če bi se lahko cel računalnik zgorel do konca ali pa mogoče tudi eksplodiral kot atomska bomba na otoku ali ne? Če je bil ogenj pri dveh minutah in kaj potem sledi čez eno uro, najbrž bo mogoče kazala oznaka TNT in potem bo ;(( bum?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Pyr0Beast ::

Power Supply Unit, napajalnik po domače
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SanAndreas ::

Pyr0Beast -> IMO, če PSU nebi bil dovolj močan se ti komp še prižgal nebi.

Ja se strinjam, samo v igri je pa velik joj :'(

Je pa zanimivo, da pred enim tednom, ko sem dobil novo grafo in sataII disk, nato sem dal formatirat disk in inštaliral tako kot je bilo včasih.
In tako potem sem igral igro NFS Carbon, je delovalo brez problema, ampak pozneje pa sem inštaliral še druge dodatne igre in nekaj drugih programov.
Zdaj pa sem spet tu, da najdem kakšno rešitev tega problema, še vedno se ugasne PC po nekaj minutah.

Mislim, da bi mogel spet znova formatirat ali pač ne... :|
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

d0nd3vil ::

kje se dobi orthos?

Meizu ::

google


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764623 (3487) Pyr0Beast
»

pred vklopom gretje compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
251493 (942) Pyr0Beast
»

Rač. med igranjem igre ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281808 (1324) teddy81
»

A6600GT - v igrah izklopi monitor(power saving mode)

Oddelek: Pomoč in nasveti
261390 (1107) gor13azd
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232080 (2080) Veron

Več podobnih tem