» »

izgubljen telefon

izgubljen telefon

kačica ::

oooo zanima me če se da isledit telefon ki sm ga izgubil v telefonu namreč ni sim kartice vse ostalo pa je, drugače pa sm izgubiu Nokio 5310

bluefish ::

pojdi do operaterja in se pozanimaj. Vedeti pa moraš vsaj IMEI številko aparata.

kačica ::

ja kko pa to oni izsledijo, kaj telefon oddaja kašen signal še al kaj kako to deluje

bluefish ::

ko je izklopljen ne.

kačica ::

dej kaj mi lohku mal bol to razložž kko to deluje

para! ::

Tehnična plat je taka, da ko bo nekdo v ta telefon vstavil SIM kartico in prižgal telefon, se bo telefon povezal na bazno postajo, ki bo od telefona pridobila IMEI številko.

Na podlagi te IMEI številke, lahko nato operater s pomočjo triangulacije izsledi uporabnika določenega telefona.

Vseeno pa mislim, da operater tega ne bo delal.

lp
Death before dishonor!

kačica ::

torej če te prav razumm je situacija taka če bo oseba xxx našla moj telefon in vstavila svoj Sim kartico ga operater isledil. kaj potem lahko blokira telefon če dam jast operaterju številko IMEI telefona. ali operater izsledi tudi lokacijo kjer je oseba xxx in s tem tudi mobilnik???

sankaman ::

men so ga ukradli veje kje je pa mi ga policija noce prnest . Ce si ga izgubu ga pa 100% nebos dubu

kačica ::

razloži zakaj npr ga nebom dubu???
pa dubijo tistega pol ki ti je ukradel telefon???
ali se niti ne lotjo iskanja telefona??

bluefish ::

za neko resno iskanje moraš podati prijavo na policijo,... Pa še potem je malo verjetnosti, da ga dobiš nazaj. Seveda pa se policija s primerom izgubljenega telefona ne bo ukvarjala, operater pa tudi malo verjetno (seveda lahko vseeno poskusiš in se informiraš).
Poleg tega pa je v današnjem času enostavno spremeniti IMEI cifro, če le imaš ustrezen kabel in programsko opremo.
Torej, če ga je kdo našel, ga bo morda prodajal. Malo spremljaj oglase na Bolhi in podobnih straneh.

Kljub vsemu povedanemu pa lahko na mobitel verjetno le pozabiš in začneš šparati za novega.

para! ::

razloži zakaj npr ga nebom dubu???


Ker se operater ne ukvarja z iskanjem izgubljenih/ukradenih telefonov, lahko samo izda informacije policiji o lokaciji na podlagi triangulacije, ampak mora to policija zahtevat, poleg tega to še ne pomeni, da bo policija šla ta mobitel tud iskat.
Death before dishonor!

kačica ::

kako pa se spremeni imei cifro
ali lahko to počen sedaj že vsak??

bluefish ::

ali nisi rekel, da si telefon izgubil :D? Sprašuješ namreč ravno obratno, kot da bi "našel" tak telefon :).

GLAVNI ::

Zakaj bi nekdo spraševal, kako deluje triangulacija itd. Sprašuje nekaj brezveze, namesto, da bi iskal informacije, kako uspešne so najde izgubljenih telefonov. Najverjetneje je našel telefon in želi vedeti, če ga bodo lahko kako izsledili.

opeter ::

Kačica je našla telefon in sedaj ga želi osebno uporabljati. Zato pa sprašuje, če jo lahko izsledijo...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ibex ::

v telefonu namreč ni sim kartice vse ostalo pa je


Že ta stavek je malo čuden.

GLAVNI ::

Zdaj bo reko, da je glih po naklučju vzel ven sim kartico.

eales ::

Mogoče je pa kupu kakšn "rablen" telefon oz. ga namerava, pa se hoče prej pozanimat kakšne so lahko posledice :D

bluefish ::

in nenadoma nič besed od avtorja teme :). Morda pa je policija že trkala na vrata.

GLAVNI ::

Zdaj le še spremlja to temo. Je ugotovil, kakšna debilna vprašanja postavlja. Dajte mu policijo poslat na dom.

kačica ::

ubistvi me sam zanima, drgač pa sm puklicu n simobil
in so mi odgovorili da če je baterija v telfonu (polna) telefon oddaja signal.

overlord_tm ::

ubistvi me sam zanima, drgač pa sm puklicu n simobil
in so mi odgovorili da če je baterija v telfonu (polna) telefon oddaja signal.


Pol ga pa z prazno baterijo uporabljaj ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327297 (10701) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115348 (13716) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629685 (27959) St235
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712289 (6250) bluefish
»

Šanse, da dobiš ukraden gsm nazaj.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526212 (4944) Tody

Več podobnih tem