» »

Eter

Eter

Mr_Globus ::

Se ga da kupit? Kje - v lekarni?

Pyr0Beast ::

Dvomim, rabiš za mešanje k gorivu ali za babice omamljat ? [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zimavc ::

Zna bit, da se ga da dobit tut v lekarnah, sam je že mal možnosti. Kar pa jaz vem so vačsih eter mešal k nerkozi.

Mr_Globus ::

Podgane so na koncu s pljučnico pa bi jih rad doma uspaval.. Poklical par lekarn ampak ni nič =/ Grem zdaj k veterinarki

imagodei ::

@Zimavc:
Dej se mal potrudi s tipkanjem. Boš?

Drugače pa hudo dvomim, da boš eter (dietil eter) kar dobil v lekarni. Zadeva je zelo vnetljiva, lahko celo eksplozivna.

Zakaj bi lekarne to imele na zalogi, res ne vem. Za neko normalno uporabo tako ni. Lahko ga uporabljaš kot topilo, mi pa ne pride na pamet, za kaj bi ga rabil v dnevni sobi. Lekarna ga po moje ima na zalogi ravno toliko, kot H2SO4 ali pa HCl.

Če bi ga res potreboval, se obrni na kakšno kemijsko podjetje. Morda ti ga zrihta Alpkem, Sanolabor...
- Hoc est qui sumus -

Zimavc ::

@imagodei: Se bom potrudil samo zate;)

Mr_Globus ::

Na faksu smo supavali miši z etrom.. tako da če bi ga dobil v lekarni bi z njim uspaval.. Ker ga nimajo nikjer sem šol k veterinarki na dozo barbituratov.. Boge živalce so mele precej tekočine v pljučih =/

Blum ::

Jaz sem ga dobil 2dcl za kakšnih 1400 sit še, včasih v lekarni.. reku sm da rabim za motor...

PaX_MaN ::

Mhm, motor. To bo to.

Blum ::

:S ups. ja

gruntfürmich ::

mikropolo. to je pravi naslov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blackbfm ::

Jaz bi za uspavanje uporabu tiste bombice za smetano (dobiš v vsaki mal bol založeni trgovini)..sam morš met še potem aparat za smetano da varno sprostiš plin vn. V glavnem bombice vsebujejo N2O - didušikov oksid oz. smejalni plin. Ta plin blokira bolečino, poleg tega pa zaspiš (umreš) po par minutah (seveda če vdihuješ samo ta plin). No vsaj tko je pri človeku. Tk da se ni treba zajebavat z nekimi nedostopnimi kemikalijami.

Doman ::

@blackclw

Z N20 bombicami neboš nikogar uspaval. Sem uničil že več kot 100 bombic pa nisem še nikoli zaspal, le smeješ se nekaj sekund ko zmešan.

gruntfürmich ::

@blackclw

Z N20 bombicami neboš nikogar uspaval. Sem uničil že več kot 100 bombic pa nisem še nikoli zaspal, le smeješ se nekaj sekund ko zmešan.

mislim da ti v bolnici za narkozo v žilo stisnejo ravno ta plin
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PaX_MaN ::

Ja, plin po žilah res useka. :lol:

1024 ::

Dovolj velik mehurček bilokaterega plina IV = smrt.
Fish knows everything.

Pyr0Beast ::

No, ceo2 bi še nekako prebavili, pa kisik tut :)
Če se prav spomnem te uspavajo s halotanom ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

@Doman

Če dihaš čisti n2o okoli 3 minute padeš v nezavest, če ga dihaš še nadaljno sledi smrt (ki se je ne zavedaš). Zakaj pa misliš da so v zobnih ambulantah dajali vedno mešanico n2o + kisika. Verjetno ne kar tako ;)

Mr_Globus ::

Ni več halotana ;) sevofloran

1024 ::

Dimetil eter pomaga? To se lahko dobi.
Fish knows everything.

Doman ::

Ponavadi se ta n2o iz bombic konzumira tako da nafilaš balon, in nato vdihavaš ta plin (vsaj mi smo tako delali), kar pomeni, da ne boš 3minute zdržal brez zraka :)

blackbfm ::

Fora pri n2o je ta da nimaš občutka da se dušiš. Ko dihaš zrak proizvajaš co2, ko je preveč co2 te začne dušiti. Pri n2o ne proizvajaš co2 in lahko dihaš popolnoma normalno, samo zarad pomankanja kisika padeš v nezavest. Če se dihanje n2o nadaljuje v nezavesti pa v zelo kratkem času sledi smrt ali pa vsaj močna poškodba možganov (če se vendarle najde kdo ki te reši).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Pyr0Beast ::

Huh ? Če ne proizvajaš CO2 si že mrtev. CO2 se veselo izloča, ko pa zmanjka kisika pa se preprosto na suho zadušiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Helij & didušikov oksid (N2O) (smejalni plin)

Oddelek: Loža
198369 (4976) Clubraider
»

Odpirač za smejalni plin v MB

Oddelek: Loža
144640 (4247) Matija82
»

Hladilni sprej N2O, kje dobit?

Oddelek: Loža
51592 (1508) kalko
»

vdihavanje helija

Oddelek: Loža
218494 (8039) zlabo
»

N20-smejalni plin!

Oddelek: Loža
2312659 (141) McWolf

Več podobnih tem