» »

Katero ohišje predlagate za star sistem??

Katero ohišje predlagate za star sistem??

Safin ::

Imam star rač.(cc.4 leta) s zelo slabim ohišjem. Prav zaprav je ohišje uničeno. Zdaj pa bi rad kupil novega, in me zanima kaj predlagate. Cene naj ne presegajo 70-80€, lahko tudi manj. Cel sistem je tudi navit tko,da mora imeti urejeno hlajenje.

Spikster ::

Nekje najcenejši in z dvema 120cm ventoma je GMC H60, ki stane 35€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()

lasse007 ::

Meni se zdi v redu AKASA AK-ZEN01 za okoli 50 EUR, ima tudi dva 120 mm ventilatorja.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

Spikster ::

novinec09 ::

Sharkoon Rebel 9 Value BLACK = 55 EU - SUPER HLAJENJE ZA TA DENAR
Drugače pa jih imaš še cel kup na izbiro - KLIK

Spikster ::

Ali pa ENERMAX Chakra za slabih 65€.
Ali pa kakšen Gigabyte, ki je bolj uglajen;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()

lasse007 ::

Za 112 EUR je pa best buy:) Cooler Master STC-T01-UW1 "Stacker" Rev. 2

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Spikster ::

Cel sistem je tudi navit tko,da mora imeti urejeno hlajenje.

No če malce pretiravamo v to "urejeno hlajenje" smer dobimo za okoli 100€:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Urc ::

Avtor je napisal do 70-80 €. Jaz bi vzel tegale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

lasse007 ::

112 € je malo več kot 80 €, dobiš pa dosti več za ta denar.
2-3 leta nazaj je bil ta CM Stacker pri nas okoli 175 € (42.000 SIT).
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Urc ::

Ja, sej po eni strani se strinjam s tabo. Tudi jaz zdaj iščem ohišje, pa mi je tudi ta stacker padu u oči. Zdej kar sem opazil pri stackerju minusov in plusov:

- Za snet samo pleh kamor je matična plošča morš kar dosti šrawfat
- Kamor je tista velika okrogla mreža in misli človek da bo videl ventilator od avta noter - je en 80 mm na sredi :/
- Stock dobiš samo eno kletko za diske. Torej lahko imaš v takem towerju samo 3 diske, seveda proti plačilu je možno dokupit kletko za ~20 €
- stranica ni na pantih - tako da bi se odpirala kot omara npr. ne pa da moraš celo dat dol

+ postavitev napajalnika zgoraj/spodaj - čeprav spodaj ne vem kako pride obrnjen (da nima venta usmerjenga v dno?)
+zelo veliko prostora, daljše, višje, širše od konkurenčnih
+zgleda zelo zračno - seveda če hočeš maximalno to koristit morš spet kupt en vent v obliki valja ki te pride 40 €

Zdej pa res ne vem, če si jaz omislim to ohišje bi se ga verjetno lotu modat preden bi začel staviti komponente noter... Tako da pride v igro TT armor, kateri pa je ~150€ in se mi zdi res pogruntano ohišje, sam tudi mal kičasto.

Sicer je pa tole offtopic in je že drugi problem. Pač naj se avtor sam odloči kaj rabi in kaj ne...

lasse007 ::

Pri CM Stacker v kletko lahko spraviš 4 diske, zavzame ti pa tri 5,25" mesta.

Ne vem, zakaj bi snel pleh, kjer je pritrjena matična plošča, lepo ga položiš nekam na mehko (recimo preproga).
Pri tem ohišju sploh ni mišljeno, da bi odstranil to kovinsko ploščo.

Stranica se tako lepo prilega, da je sploh nimam pritrjene z vijaki.
Ta radialni ventilator (v obliki valja) tudi imam, samo bi rekel, da se ga ne splača kupiti.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Urc ::

Vidim da si lastiš tole ohišje. Pleh kamor je matična gor je fajn da se sname zaradi lažje montaže/demontaže matične plošče. Mogoče edino še tole, ti kaj vibrira tista kletka z diski? Mogoče imaš približno primerjavo s starim ohišjem glede temperatur? Kako je spredaj narejeno, ker iz nobenih slik ne vidim... Je možna namestitev 120 mm ventilatorjev pod masko brez da bi bilo treba še kaj posebaj dokupit (kletke) ?

lasse007 ::

Kletka z diski ima na vsaki strani dve plošči, vmes pa so gumice, ki blažijo vibracije, v redu stvar.
Vsaka kletka je opremljena z 120 mm ventilatorjem spredaj, brez kletke pa ni možno namestiti ventilatorja,
ker ga nimaš kam pritrditi (se strinjam, da je to minus). Minus je tudi teža 14 kg, ga imam na koleščkih (priložena).

Temperature... za primer neobremenjena GF 7600 GT, pasivni hladilnik 41 stopinj C, z vključenim radialnim ventilatorjem,
brez radialnega ventilatorja vsaj 5 stopinj C več. V bistvu sem nov računalnik dal v to ohišje.

Spredaj so v bistvu 5,25" ploščice, ki imajo perforirano kovinsko mrežico (majhne luknjice), za njo je pa neka pena (filter),
ki zadrži prah. Te ploščice imajo plastično ogrodje (okvir) in so pritrjene z nekakšnimi zatiči. Cela sprednja maska je iz teh
5,25" ploščic z mrežicami.

Če imaš še kakšna vprašanja, sem na razpolago, lahko si ga prideš tudi pogledat, če ti ni predaleč do Ljubljane.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Safin ::

Hvala za pomoč. Verjetno bom vzel rebel9

lasse007 ::

Dobra izbira tale rebel9, me zanima kako hladi ta 250 mm ventilator.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Safin ::

Ja mene tut to zanima. Ma še orochi-ta bom na procesor dal, pa da vidmo temparature.

Urc ::

Za ta denar je verjetno res best buy. Pri teh 200mm + ventih je problem, ker v SLO jih zelo težko dobiš, ko se začnejo dret.

@lasse007

Tebi pa hvala za vse informacije. Verjamem da je vrhunsko ohišje, ampak bom vseeno še mal premislu čez noč med Thermaltake Armor-jem in Stacker-jem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530737 (4501) kakopak
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325563 (19773) kmetek
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
161693 (1468) iNooby
»

Katero ohišje naj kupim za PC ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
141654 (1463) Razy
»

ohišje help!

Oddelek: Kaj kupiti
101134 (954) Antares88

Več podobnih tem