» »

Podnapisi na Dvix! Kak?

Podnapisi na Dvix! Kak?

Hux ::

Jaz mam tukaj Gladiatorja in podnapise ampak enostavno nevem kak jih kativirat. Mam tudi MicroDVD ker so rekli da ta edini umogoca to ampak kak te nikjer negre startat!

gumby ::

Poskusi z BSPlayer-jem

Sergio ::

Downloadaj si RadLight (www.radlight.com), ki je daleč najsposobnejši na tem področju. Brez skrbi, da ti bo ratal.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

JohnyB ::

Ej Sergio tale program je res zakon! Maš prov zelo zelo enostaven.

Pa še pri linkih za dll je Slovenija, kar me je pa najbol presenetlo.
Apple iMac

Hux ::

Yeah thx mate.
Ta program je res full cool in prakticen. Vem da so nekaj govorili da moras pazit na cas kdaj pozenes podnapise ampak to tu sploh nisem rabo. Lahko kr sredi fima in zacne prav predvajat.

XsenO ::

Mah ta program mi ne dela najbolje slika je ful slaba(nastanejo črte pri premikanju) in podnapise nekam čudno meče npr. what do you want? mi naredi ?what do you want
1 + 1 = 1

Hux ::

hm meni tudi zaj jebe. Prvi del je delal vredi z podnapisi cist tocno a zaj ko dam drugi CDnot torej drugi del mi kr prehiteva podnapise. Ni vec nic tocno. Pickomaterno pa kr nekaj pise ko on sploh ne govori.

mzHektor ::

najbol mi dela gdvx player:D :D

Hux ::

ma naj gre vse v pizdo materno. Podnapisi v prvem delu na prvem CDju so bili tocni ko svicarska urica ampak drugi CD ni sans da so se tako priblizni. Startajo kr enih 34 sekund prehitro in ko jaz nastavim tocen delay torej 34sekund kasneje se ujema prva scena ampak pol je druga spet za 10 sekund navzkriz!1! Zakaj pizda nedelajo tak kot pri prvem CDju!!!!!!!

Kaj lahko naredim?

XsenO ::

Verjetno malo, so slabo narejeni podnapisi, probaj dobit kakšne druge.
1 + 1 = 1

bastadu ::

Tale RadLight je pa kr kul zadeva, še posebno se mi dobate senčenje podnapisov...

Hux ::

mam dvojne podnapise ampak obojni kazejo isto edino razlika je 1 sekundo se kasneje zacnejo in sumnikov nimajo ter klicaje in vprasaje delajo.

Vlgavnem oni podnapisi iz prvega CDja se razlikujejo od onih iz drugega po formatu ki je taki.

1
00:00:54,900 --> 00:01:02,057
GLADIATOR

2
00:01:04,075 --> 00:01:12,910
NA VIŠKU SVOJE MOČI JE BIL RIMSKI IMPERIJ OGROMEN.
RAZTEZAL SE JE OD AFRIŠKIH PUŠČAV, DO MEJA SEVERNE ANGLIJE.

Take stevlke majo ne pol so pa oni za drugi CD ki so taki

{27}{101}To je tisto, kar Gracchus|in njegovi prijatelji ne razumejo.
{103}{218}Vse moje želje mi|razjedajo možgane.
{372}{435}Commodus,|popij ta napitek.
{656}{743}Mislim, da je čas|ravno pravi.

Kaiser ::

V BSplayerju lahko ponapise casovno premikas med filmom. Ce ti zacnejo prehitevat ali zaostajat preprosto pritisnes CTRL-levo ali CTRL-desno in jih ponovno nastelas. To vem da dela pri tistem drugem formatu podnapisov {}{}, kjer imas v oklepajih pri katerem frejmu se pokazejo in pri katerem izginejo. Za tisti prvi format (srt se mi zdi) pa ne vem...
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

AngelOfDeath ::

Bsplayer zna predvajat večino podnapisov :)

tudi časovno nastavljaš lahko vse

Borci ::

RadLight je zelo praktičen program, vendar se tudi meni pojavlja pri podnapisih, da so ločila, ki so na koncu vrstic pojavljajo na začetku.
npr. "? Kako si kaj"

Pozna kdo rešitev?

Borci ::

Sergio, a ti poznaš rešitev?

SanSan ::

No jaz pa vse delam micro dvd playerjem pa je ful easy. Pa se nikol nisem imel problemov.
Glede nastavitev pa je edino treba nastavit z gumbkoma M in F, da v levem zgornjem kotu pise DVD in quickini. Pol pa stisnes ono tipko nad vprasajem in lepo vstavis najprej avdio-video file, pol lahko vstavis se kaksnega za vecjezicno podporo, pol pa se podnapise, pol pa ze spila.8-O
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

Lime ::

Podnapise lahko korigirate z več programi. Jaz uporabljam subtitle editor. Poleg starta lahko spreminjaš tudi hitrost podnapisov glede na film (23.97 FPS, 25 FPS, 29.97 FPS).
Če podnapisi prehitevajo ali zaostajajo ni kriv predvajalnik, niti avtor podnapisov, ampak so pač filmi v različnih hitrostih - slikah na sekundo (23 - 30 FPS).

Borci ::

Poznam DVDPlayer, vendar ne omogoča raztegovanja slike v polnem načinu, ima sicer nekakšen zoom, ampak to ni to, kar omogoča RadLight. RadLight ima še obrobljene podnapise, tako kot BsPlayer, in jih lahko preprosto premikaš, tudi med samim predvajanjem spreminjaš velikost le teh, ter zamik podnapisov.

S podnapisi pa ni nič narobe, saj jih drugi predvajalniki predvajajo pravilno. Le RadLight postavi končna ločila na začetek vrstice. Poskusil sem z večimi različnimi formati podnapisov, pa vedno isti "šmorn".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bsplayer in težave s podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
142575 (2209) Wad@
»

Kaj namesto BSPlayerja

Oddelek: Zvok in slika
374808 (3951) KTr1sk
»

Najboljši divx predvajalnik je...

Oddelek: Zvok in slika
466240 (5226) franc3e
»

Podnapisi in Dvix player?

Oddelek: Sedem umetnosti
61703 (1510) Hux
»

Vedno več je divx predvajalnikov, zanima pa me na katerega prisegate vi!

Oddelek: Sedem umetnosti
181755 (1406) pivmik

Več podobnih tem