» »

galerija slik...

galerija slik...

DonMatejo ::

zdravo!

imam še eno vprašanje: za nezahtevno stran bi rad implementiral neko lepo galerijo slik, tako fino, nekaj z javo ali biločem... pač da so majhne slikce, pa da se potem poveča želena fotka. kaj uporabljate vi? imate kakšno svojo rešitev ali že obstoječe?

še boljše bi bilo, če bi galerija podpirala .tiff format, v katerem so slike!
(slike bi lahko s pomočjo PS pretvoril tudi v .jpeg, vendar za1x prihaja do napak pri pretvorbi, ima kdo kakšno rešitev?) slike so polne graina in nepravih barv!)

kaj torej predlagate?

hvala

BluPhenix ::

Uporabi lightbox ali kaj podobnega. TIFF raje ne, ker so ogromne slike, pa tudi brskalniki ne vem, če jih znajo odpreti. Nepravilne barve? Kaj so tiff spravljene v CMYK formatu?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

DonMatejo ::

aham, hvala... bom prečekiral... problem je, ker poznam samo simleviewer... lightbox torej...

pojma nimam... si mi pa dal misliti... problem je tudi v tem, ker sem recimo naredil printscreen ko sem imel odprto sliko, in jo shranil prek PS-a, pa ni bilo nič drugače... še večji misterij pa je (sem prej pozabil napisati), da so slike v Winsih (vista) videti čisto normalno, tudi .jpeg, jih normalno odpre... takoj, ko pa sem jih vstavil v recimo simpleviewer, pa so bile popačene...

DonMatejo ::

hm... zdj sm jih dodal v lightbox, pa se pojavi druga zadevica... recimo eno xy sliko mi lepo odpre normalno, kot je treba, to, k bi jo pa jst rad, pa napiše, da te pa te slike ni mogoče odpreti, ker vsebuje napake! :D

DonMatejo ::

okej, se oproščam za tolko postov, ampak mogoče bo pa kermu še prov pršlo, ... sm pregledal še1x... pa sm ugotovil, da je blo res v .tiff v CYMK formatu... zdj dela... happy me :D

mte ::

Jah, .tiff pač ni za splet, CMYK tudi tu nima kaj početi. Imaš torej 2 varianti - izgubni jpeg ali brezizgubni 24-bit (!) png. Ampak je zelo malo primerov, ko je boljša odločitev png, ker se velikost slike precej poveča. Sicer pa poskusi še Slimbox, je malo okleščena varianta lightboxa, ki se mi zdi kar malo preveč glomazen za te stvari... lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

DonMatejo ::

mhm.... hvala, bom pregledal še to, ampak se je naročnik zainteresiral za simpleviewer... :) hvala mte...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171552 (1235) opeter
»

word - obrezovanje slike (kvaliteta)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71522 (1381) harvey
»

galerija - kaj uporabit

Oddelek: Izdelava spletišč
111913 (1586) BluPhenix
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174434 (4096) darkolord
»

*.jpg fotk ne odpre noben program

Oddelek: Pomoč in nasveti
101576 (1506) LoneWolf

Več podobnih tem