» »

Sveže sestavljen računalnik in se ne prižge

Sveže sestavljen računalnik in se ne prižge

Denisj ::

Danes sem dobil naročene komponente z mimovrste. A ko sem vse to skupaj spravil priključil in temeljito vse priklopil pride naslednja težava. Računalnik priklopim a se mi ni hotel zagnati. Vse je pravilno priklopljeno. Kaj bi lahko bilo narobe?

Imam naslednje komponente:
- Grafična kartica Gigabyte GeForce 8500 GT, 256MB, PCI-e
- Trdi disk WD Caviar Blue (WD3200AAKS) 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
- Procesor Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz, 775
- Matična plošča Asus P5KC, 775
- Geil DDR2 2x2GB 800 MHz
- Napajalnik Power LC7560 V2.0 560W

Denisj ::

Sem že odpravil napako in se mi prižge ampak sedaj mi pa nič ne pokaže na zaslonu, kaj moram narediti sedaj?

Maggio ::

resetiraj bios, priklopi matično ploščo samo z rami, procesorjem in grafično (če je ni na matični)brez vseh dodatnih zadev. pol pa naprej

poglej tudi v knjigo za kake jumperje za nastavitve takta procesorja,
ali pa priključi monitor na integrirano vga od matične če jo ima in potem v biosu nastavi zagon z dodatno grafiko


lp

Ruby ::

Naloziti moraš Windowse (xp)

Denisj ::

Ja sj vem da treba windowse ampak jih še nemoreš če nimaš še nekaj zadev v zvezi z biosom porihtanih.

Denisj ::

Sm resetiru bios samo je še vedno enako. Ko prižgem računalnik je prižgan, ampak se nič ne pojavi.

aco111 ::

Maš kako grafično tam, da probaš drugo?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Denisj ::

Nimam nobene druge grafične samo mislim da ne more biti grafična, ker noče niti tipkovnice zaznati.

Denisj ::

Kira fora. Notr mam 2×2GB rama pa sm dav eno ploščico vn zj pa dela. Zej morm pa še sam naštimat da bo prijel 4GB rama.

aco111 ::

In si uspel usposobiti, al ugotovil da ena ploščica zanič?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Denisj ::

Obe ploščici delata, ampak nvm zakaj ko pa sta obe nameščeni noče delat. Bom probu poštimat.

aco111 ::

Daj probaj memtest iti skozi obe ploščice, pač ena po eno.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Denisj ::

Sm že zrihtu. Ker ima matična 6 rež za rame DDR2 in DDR3 sem moral obe ploščiti DDR2 Vstaviti v režo A1 in A2. Prej sem pa imel eno ploščico v A1 in drugo v B1.

bluefish ::

vidiš, je potrebno pazljivo brati navodila ob sestavljanju in morebiti na kratko iti čez njih na začetku :).

PaX_MaN ::

Pa saj jih niti ne moreš zamešat,saj imata različna priklopa?!

Denisj ::

Seveda ne moreš zamešati DDR2 in DDR3 reže.Lahko pa daš ploščico DDR2 rama v A1 režo za, ki je namenjena DDR2 rame. Drugo ploščico pa v B1 režo, ki je tudi namenjena DDR2 ramom. Samo potem je fora v tem, da če maš več ploščic DDR2 rama na matični ploščiki ima 4 reže za DDR2 jih morač pa po vrstem redu vstaviti.

dzinks63 ::

Prvo posodobi bios na P5KC na najnovejšega, z naloženim biosom ta plošča ne prepozna E8200-8400...
Ok , sedaj vidim da si zadevo porihtal, nisem prečital vseh postov do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Denisj ::

Ka je težko pa to, kr ga še nikol nism. Študiram, da bom kr sosedu reku ko je že to delo..

Matek ::

Ni tezko, dandanes majo sodobne plate cisto prijazne programcke v ta namen, tako da to je par klikov iz windowsov, nic drugega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram, kaj in kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102061 (1269) franckranc
»

problem z novimi rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
262675 (2307) def0r
»

Optimalen ram ?

Oddelek: Navijanje
171121 (969) pea-zer
»

Zamenjava za P5KC !

Oddelek: Kaj kupiti
241615 (1448) s1m0n
»

Problem z RAM-i!

Oddelek: Strojna oprema
71273 (1094) blze

Več podobnih tem