» »

Izšla je Opera 9.5

1 2
3
4 5

darkolord ::

Tuki - malo nižje imaš "gumbe" za vsak posamezen meni (na svojega sem dal samo 3 za pokazat), ki jih enostavno potegneš, kamor jih želiš...;)

Celeborn ::

Glede certifikatov:
link1
link2

Opera ne podpira več 40 bitne enkripcije, ki se očitno pojavlja v naših certifikatih. Možna rašitev je, da nasnamemo Opero 9.2x, uvozimo certifikate tja, jih izvozimo z močnejšo enkripcijo, nasnamemo novo Opero, kjer pa naj bi zdaj delalo. Nisem še probal...

Sicer lepo od njih, da skrbijo za našo varnost, ampak niso mogli vgraditi samodejne posodobitve certifikatov?
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

kriko1 ::

@Celeborn: to preizkušeno deluje, ampak je ugly workaround.
@darkolord: torej imam prav - elementov v vrstico z menujem se ne da tlačit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

WarpedGone ::

Hmmm, po prvem testu Opere 9.50 v Ubuntu 8.04 ne grem več nazaj FF3.0. Tut evolution mail gre skozi okno.
Zbogom in hvala za vse ribe

karafeka ::

Potem sploh ni možno izvozit certifikata iz firefoxa in ga uvozit v opero?

R33D3M33R ::

Bom jaz preizkusil z izvozom preko command line, ki je naveden v linku, ki ga je dal darkolord. Tole z nekim exportanjem iz 9.2x je smešno, ker se mi je tam lepo sesula zadeva, ko sem poskusil certifikat uvoziti.

Mimogrede: obiščem par strani, izklopim povezavo do interneta, v operi preklopim na work offline in jih hočem ponovno odpreti pa mi bluzi, da potrebuje internetno povezavo. Kako se tega rešiti?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

karafeka ::

Ok, sem našel rešitev, saj pri meni...

Izvoziš certifikat iz firefoxa z imenon a.p12

Potem pa zaženeš openssl :
openssl pkcs12 -in a.p12 -out certkey.pem -nodes -clcerts

dobiš ven certkey.pem

potem pa:
openssl pkcs12 -export -in certkey.pem -inkey certkey.pem -descert -out b.p12

b.p12 uvoziš v operi.

Več tule http://security.ncsa.uiuc.edu/research/...

jurre ::

meni lepo dela opera, drugace jo tudi ze dolgo uporabljam. 9.5 se mi zdi da res dela malo hitreje...
gmail dela normalno?? (nekdo je napisal da ne dela). Edino sedajle sem opazil, da v tej verziji ne deluje vec, da ce pritisnes 1 ali 2 da se premikas med tabi nazaj in naprej:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

kriko1 ::

@jurre: v nastavitvah -> advanced -> shortcuts vklopi "enable single-key shortcuts"

jurre ::

u zakon, hvala :)

LuGi ::

Ja nič zlovdal sem si 9.27 in zadevo exportal kot *.p12

Hvala Celeborn

Celeborn ::

Ok, sem našel rešitev, saj pri meni...

Izvoziš certifikat iz firefoxa z imenon a.p12

Potem pa zaženeš openssl :
openssl pkcs12 -in a.p12 -out certkey.pem -nodes -clcerts

dobiš ven certkey.pem

potem pa:
openssl pkcs12 -export -in certkey.pem -inkey certkey.pem -descert -out b.p12

b.p12 uvoziš v operi.

Več tule http://security.ncsa.uiuc.edu/research/...


Super rešitev, tukaj pa je openssl za win
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

hokuto ::

Tuki - malo nižje imaš "gumbe" za vsak posamezen meni (na svojega sem dal samo 3 za pokazat), ki jih enostavno potegneš, kamor jih želiš...;)

Ja ze ze "kamor jih zelis", ce jih slucajno zelis v "address bar" zvlec, ne grejo pa recimo v "personal bar", kamor bi jih jaz rad postavil (tam imam namrec primeren neizkoriscen prostor), ce ze ne morem najbolj uporabljene bookmarke postavit desno od menuja, kot to naredim v drugih browserjih (requestal to ze v v6, ce ne celo v5, pa nic od tega).

Tisti "block content" je tudi prej blazev zegen kot kaj drugega, vsaj v primerjavi z adblockom. Kot prvo je hudo bolj neroden ker moras vsako nezeljeno stvar klikat, medtem ko v adblock uvozis par list s pravili in imas mir na vseh straneh. Kot drugo in to je se veliko bolj problematicno, pa cel kup stvari sploh ne uspe blokirat na ta nacin. In se kadar uspe blokirat, ne izpade tako lepo kot v FF, kjer vecinoma sploh ne opazis, da je kaj blokirano, v Operi je pa vec kot ocitno (in seveda grdo).

Opera mi je zelo vsec in jo imam vedno instalirano, se odkar je sla instalacija na eno samo disketo, ampak ji pa tudi zmeraj nekaj manjka, da bi ne bila "samo" moj drugi browser. Ce FF ne bi imel extensionov, ne bi bilo debate, ker je jedro Opere na cisto drugem nivoju kar se tice hitrosti, samo ta prednost se kar hitro izgubi, ko je treba toliko vec uporabnikovega klikanja, ki mi ga prihranijo extensioni (drag de go, downthemall, bugmenot, locationbar2,...). Ce bi vsaj par najpomembnejsih zadev iz teh extensionov delalo povsem EKVIVALENTNO (ne na pol, ali priblizno, ali s 3x vec kolobocij), bi takoj menjal prioriteto browserjev. Namesto maila, chata ipd obrobnih stvari, bi v Operi raje videl vecjo funkcionalnost pri njenem osnovnem opravilu - browsanju.

btw a se da kako nastavit, da pri "delete private data" opera ne brise favicons v bookmarkih (s tem da seveda brise ostale stvari. jasno mi je, da lahko tam skoraj vse stvari pustim, samo potem brisanje nima smisla)? ne vem od kje jim ideja, da so favicons private data in mi brisanje teh glede na neuporabo teksta v personal bar zelo narobe hodi.
doke!

LuGi ::

Ima kdo kakšna idejo zakaj se shranijo web naslovi pa če tudi imam nastavljeno na Remmeber... Address - 0 :/
Dela samo če ročno pobrišem - Clear

PromeuZ ::

Za vse, ki pogrešate adblock v Operi - *KLIK*
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

darkolord ::

ne grejo pa recimo v "personal bar", kamor bi jih jaz rad postavil

Namesto "Personal Bar" lahko uporabiš kakšnega drugega (View Bar, Navigation Bar)

noraguta ::

z silverlightom je celo velika štala , opera crkuje , če je inštaliran plugin za firefox. to pa se pač nebi smel dogajat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pivmik ::

Za vse, ki pogrešate adblock v Operi - *KLIK*


Nobeno šarjenje po INI fajlih ni potrebno!
Opera ima vgrajen "Ad-Blocker":

desno klik in iz menija izberi Block content



ALI ročno blokiraj pobljoben tip naslova

LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Mavrik ::

Daj poglej še enkrat kaj tisti link naredi.
The truth is rarely pure and never simple.

christooss ::

PromeuZ tnx. To sem rabil.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

VASkO ::

a zna kdo, kako naštimat določen mail filter, da doda label vsem mailom, ki jih filtrira? (npr. računi, ki jih je treba plačat označi s "to do")?
v thunderbirdu je pri možnostih filtra biloše na voljo "mark as", tu pa tega nikjer ne najdem.

celebro ::

PromeuZ, lepo, ampak blokira manj kot adblock v ff. Na eni strani mi je blokiral banner, na dnu strani pa pustil oglase, ki mi jih tudi ročno ni uspelo odstranit. V Firefoxu sploh vedel nisem, da so tam.

Ni to to...

Jst ::

darko: Opera sync je res super stvar in sem vesel, da so jo vgradili. BUT, jaz bi rad prenesel še wand, maile, svoje nastavitve, history... v glavnem *vse.*

Iz lastnih izkušenj pa vem, da če na novo inštalirani operi posiliš vse iz starega profila, se začne obnašati zelo čudno (Tudi, če je verzija in OS isti.), strani se (pravilno) ne odpirajo...

Jaz bi rad nekaj v stilu: Export My Whole Opera ter nato Import.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Iz lastnih izkušenj pa vem, da če na novo inštalirani operi posiliš vse iz starega profila, se začne obnašati zelo čudno (Tudi, če je verzija in OS isti.), strani se (pravilno) ne odpirajo...

Jaz pa že leta instaliram eno čez drugo (pa sem uporabljal vse weekly verzije), pa se je zelo malokrat zgodilo, da je kaj crknilo - pri final verzijah nikoli

ender ::

Nazadnje sem Opero namestil iz nule enkrat okoli verzije 6, od takrat naprej sem pa samo nameščal čez obstoječ imenik (pri čemer sem zamenjal nekaj verzij Windowsov), ravno tako od takrat vlečem nastavitve (edina izjema so gesla v Wandu, ki sem jih ob zadnji namestitvi Windows moral izbrisati, ker se Opera drugače ni zagnala).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

hokuto ::

Namesto "Personal Bar" lahko uporabiš kakšnega drugega (View Bar, Navigation Bar)

ja samo jaz bi rad racionaliziral prostor, ne pa dodatnih barov odpiral, ki jih ne rabim. Odprte imam address, personal in tab bar, s tem da sta personal bar in pa glavni menu edina ravno prav prazna, da bi lahko sla skupaj v eno vrstico, kar se pa ocitno ne da.

PicNiK tisti "block content" ni senca adblocka, ne ga lomit. Promeuzov link je pa ze uporabno blizu, ceprav mu malo manjka kar se tice fleksibilnosti (preprosta vklop/izklop in per-page nastavitev), ampak ni hujsega.

Kaj pa nadomestek za downthemall? Torej pobiranje vecih datotek v eni potezi s preprosto nastavljivim filtriranjem (samo zip, samo pdf, jpg+avi itd)?
doke!

sherman ::

V site preferences lahko za posamezne strani onemogočiš content blocking.
Kaj pa nadomestek za downthemall?

Sicer ne vem kaj vse omogoča, ampak recimo vse linkane pdf-je lahko downloadaš v links panelu, če so linki seveda dovolj kulturni.

PromeuZ ::

@PicNiK, opera shranjuje blokirane vnose ravno v dotično urlfilter.ini datoteko ;) Tako, da ti tale blocklist prihrani kar nekaj dela.

@hokuto, nekega blazno uporabnega nadomestka za downthemall po defoltu ni v Operi (zavedam se, da obstaja Ctrl+Shift+L, vendar ni uporabna v vseh primerih). IMO bi najlažje dosegel enak efekt s kakim third party download managerjem.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

urban99 ::

IMO bi najlažje dosegel enak efekt s kakim third party download managerjem.


jah... žal ne moreš linka potegnit vanj (ista finta kot z drag & drop zaznamki, grrrr).

darkolord ::

ja samo jaz bi rad racionaliziral prostor, ne pa dodatnih barov odpiral, ki jih ne rabim. Odprte imam address, personal in tab bar, s tem da sta personal bar in pa glavni menu edina ravno prav prazna, da bi lahko sla skupaj v eno vrstico, kar se pa ocitno ne da.

Kar hočem povedat, je to, da lahko izklopiš personal bar in vklopiš View Bar ali Navigation Bar in daš gor gumbe, ki si jih imel prej na personal baru in še meni zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

misek ::

@hokuto, nekega blazno uporabnega nadomestka za downthemall po defoltu ni v Operi (zavedam se, da obstaja Ctrl+Shift+L, vendar ni uporabna v vseh primerih).


Sam uporabljam kombinacijo CTRL-J, ki prikaže vse linke na strani, nato pa izberem, katere vse bi rad snel v download mapo.

Jst ::

Imam odprte dve aplikacije:
Opera 9.5
Firefox 2.0.0.14

Odprte enake strani, vsak 5 tabov. Računalnik z Visto x86 SP1 prižgan (ob pisanju) 18h.

Niti v Operi niti v FF nisem, potem ko sem odprl enake tabe, delal nič. Niti gledal strani, scrolal, karkoli.

CPU Time
Firefox.exe 0:28:46
Opera.exe 0:07:23

I love Opera!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

ps: na računalniku se ni nič delalo teh 18 ur.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

urban99 ::

Po netu sicer že krožijo testi FF 3.0 vs Opera 9.5 vs IE8 vs Safari, ampak za res dokončne bo treba še malo počakat, vsaj do jutrišnjega izida FF 3. Tale tvoj test je... khm, vse prej kot relevanten.

edit// pravega zmagovalca v bistvu niti ni, da ne bo pomote. Pri nkeaterih zadevah je hitrejši safari, pri drugih opera, pri tretjih spet FF itd. Se je pa v zadnjem času pri vseh naredil velik korak naprej, največ od tega pa imamo seveda uporabniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Jst ::

Ne vem, če postam v pravo temo, ampak tale nov slo-tech mi je že v prejšnji Operi delal...khm... čudno. Gumbi včasih niso delali, pa stran je počasna. Sem misil, pač, Opera na nekaj let stari instalaciji [edit] OSa [/edit]. Že ko to tipkam, je zamik med pritiskom tipke in prikazu v "Hitrem odgovoru."

Prej sem pa pogledal video iz youtube-a iz novice o robotski roki, in mi je procesor med predvajanjem nabilo na 100%.

Pa tudi sam render strani je opazno počasnejši od star.slo-tech.com.

Sedaj, ko bom kliknil "pošlji," mogoče sploh ne bo delal, če pa že bo, se bo pa šele čez nekaj sekund začela dogajati procedura.

Tudi CTRL + [-> puščica desno/levo], s katerimi skačeš od besede do besede dela z lagom. Če bi pritisnil 10krat CTRL+levo, torej 10 besed nazaj, bi šele čez kakšno sekundo dve kurzor bil na mestu.

A je to problem Opere, ne vem, vem pa, da tudi v FF2.X render deluje občutno počasneje od star.slo-tech.

Nov sistem Vista x86, frišna nova Opera, vse default.

Se še komu to dogaja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Hardstyle ::

Ne. Tukaj slo-tech deluje kot mora. Tako "hitri odgovor" kot "normalni odgovor" vključno z gumbi. Video posnetke na YouTube oz. povsod kjer pač so mi predvaja normalno.

Edino težavo mi predstavlja klik z kolescem na link, ko mi javi, da je za potrebno operacijo treba zagnati IE (http:// protokol) :\

kriko1 ::

@Jst: ne, tisto s 100% cpuja je pa flash jajce. Pritisni F12 (ali F11) ter odkljukaj "Enable plugins". Ko prideš na spletno stran kjer "rabiš" plugin pa to spet enostavno vklopiš ter refreshas stran.
Uporabljaš mogoče linux? Ker tam so flash še posebej zasrali - probaj z novo 10-ko (ampak naj ti povem da ta crash-a ko hudič - v operi samo operapluginwrapper process ubiješ v takem primeru).

hokuto ::

Kar hočem povedat, je to, da lahko izklopiš personal bar in vklopiš View Bar ali Navigation Bar in daš gor gumbe, ki si jih imel prej na personal baru in še meni zraven.

Ja sej sem te tako razumel, samo bookmarkov iz personal bara mi ne pusti povlec na view ali navigation bar, ravno tako kot mi ne pusti povlec tistih "posebnih" gumbov, ki nadomestijo menu, na personal bar. Na personal baru imam najbolj uporabljane bookmarke in se par folderjev z malo manj pogosto rabljenimi in kot vse kaze ni variante, da bi to in menu (oz posebni menu gumbi) stalo v istem baru, katerokoli ze naj bi ta bil.

PromeuZ.. Ctrl+Shift+L je kar uporabna zadeva ja :) Me pa resno moti, da ce izberem "download", mi izbrane linke brez nadaljnjih vprasanj povlece v default dl folder, ce pa hocem izbrat drug dl path, pa moram izbrat "save as", kar potem mori za vsak file posebej. Jaz pa zelo pogosto spreminjam folder oz. naredim novega kamor hocem povlec celo skupino datotek, tu pa ravno tega ne morem. btw meni se to zdi najbolj obicajen postopek za poteg cele skupine datotek in prav vsi dl managerji (sprobal sem jih cel kup) imajo odkar pomnim to sposobnost, tako da mi je takale nerodnost in to v 9.5 verziji rahlo nepojmljiva.
doke!

Gandalfar ::

Po netu sicer že krožijo testi FF 3.0 vs Opera 9.5 vs IE8 vs Safari, ampak za res dokončne bo treba še malo počakat, vsaj do jutrišnjega izida FF 3. Tale tvoj test je... khm, vse prej kot relevanten.

edit// pravega zmagovalca v bistvu niti ni, da ne bo pomote. Pri nkeaterih zadevah je hitrejši safari, pri drugih opera, pri tretjih spet FF itd. Se je pa v zadnjem času pri vseh naredil velik korak naprej, največ od tega pa imamo seveda uporabniki.


Samo opomba. RC3 je .. final. Tko da kar je testiran proti RC3 je isto kot proti koncni verziji.

urban99 ::

mhm, sem skušal kak relevanten test najt na hitro, da bi bil lahko natančnejši pa ga nisem imel pri roki, odtod previdnost.

Jst ::

kriko: tole pišem iz Viste x86. <sub>Ja, na mojemu gaming entertainment računalniku imam Visto x64, ter na prenosniku opensuse, kjer komaj čakam izid 11-e verzije čez dva dni, ki jo bom imel na prenosniku.</sub>
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ali imate tudi vi probleme z Syncronization failed? Enkrat lepa zelena ikona, naslednjih nekaj ur, rdeča?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

karafeka ::

hokuto
Če ti kaj pomaga, v nastavitvah si lahko naštimaš download imenik za vsako datoteko (končnico) posebej.

Belcebub ::

Eno vprašanje: kako si nastavit, da se ti ne odpre tisto okence po tem, ko 2x klikneš na kakšno besedo v tekstu?
Beseda (ali celotno besedilo) se označi in hkrati se tudi odpre okence za možnostmi. Jaz bi rad, da sam označim želen tekst in nato do tega okenca pridem z desnim gumbom na miški.
Hvala
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

R33D3M33R ::

Tisti command line openssl mi ni delal kot bi moral. Sicer sem res dobil nek output, vendar se Opera noče povezati s strežnikom. Preizkusil sem import v 9.27 in ponoven export v p12 file in juhej, ob importu v Opero 9.50 mi izvrže napako, ki pa je ne morem videti, ker ni na boxu napisanega teksta. Zakon!

Še enkrat exportal in importal in zdaj dela. Končno. Resda bom Opero uporabljal kot primarni brskalnik, ampak tole jim pa zamerim ;(
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

A da skrbijo za tvojo varnost bolj kot ostali? :)

R33D3M33R ::

Mislim, da jih nič ne briga kake certifikate jaz uporablja. Lahko bi dali opozorilo, da je certifikat zastarel in potem dali možnost, da zadevo zavrneš ali sprejmeš, ampak ne ... oni ga morajo blokirati.

Aha, še nekaj: nekdo je zgoraj omenjal samodejno posodobitev certifikata. Zakaj to Opera 9.2x zna, tale pa ne?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Mislim, da jih nič ne briga kake certifikate jaz uporablja. Lahko bi dali opozorilo, da je certifikat zastarel in potem dali možnost, da zadevo zavrneš ali sprejmeš, ampak ne ... oni ga morajo blokirati.

Jah, žal je tako, da bi praktično _vsi_ tak certifikat sprejeli, če bi imeli možnost. 40 bitna enkripcija v certifikatu pa dandanes ne zagotavlja NIKAKRŠNE zaščite (z današnjo opremo se da to bruteforcat v trenutku).

Opera je deklarirana kot varen brskalnik in se tega tudi drži. Če komu za varnost ni prav nič več kot malo mar, je FF mogoče boljša izbira.

kriko1 ::

Ampak osebni certifikat bi lahko bp sprejeli s tem da bi te samo opozorili da ga hraniš z slabo enkripcijo.... To da ti ga prav zavrne je nekoliko slaba poteza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Jst ::

Meni se pa ta poteza s slabo enkripcijo in zavračanjem zelo dopade. In naj uporabnikom ali izdajateljem teh ne-varnih nekajbitnih certifikastov zagrenijo življenje in jih dajo še na kakšno top worst security certificate izdajatelj listo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Chrome 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5918714 (15707) joebanana
»

Futuremark z benchmarkom za brskalnike

Oddelek: Novice / Brskalniki
234480 (3313) R33D3M33R
»

Opera 9.5 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
518703 (6099) mchaber
»

js generiran input hidden noče biti POSTan z php

Oddelek: Izdelava spletišč
51733 (1650) Buffy
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313459 (9356) kriko1

Več podobnih tem