» »

Vnasanje podatkov s strani uporabnika in prikaz na strani, kako zaceti?

Vnasanje podatkov s strani uporabnika in prikaz na strani, kako zaceti?

umetnic ::

Zivjo!

Zelim postaviti online vmesnik, kamor mi bodo varovanci tedensko vnasali svoje mere (delam kot osebni trener..)
Na strani morajo biti v obliki tabelce vidni prejsnji podatki in po moznosti tudi kaksen grafek.


Predvidevam, da se bodo vsi podatki vpisovali v bazo, iz katere se bodo potem poljubno jemali ven in glede na moje zelje izpisovali na zaslon.


Ali naj zakupim linux ali windows server?
V katerem orodju naj se lotim dela, da bo čimbolj user frendly in po možnosti čimbolj objektno usmerjeno, da mi ne bo treba vsega pisati na roke?

Kasneje bom zadevo nadgrajeval z drugimi funkcijami, zato kakšne online excel aplikacije ne pridejo v poštev, pa tudi želim, da je stran clean, brez ogromno nepotrebnih funkcij...

Upam, da sem bil dovolj jasen kaj hočem. :D

Do sedaj sem naredil nekaj strani v HTMLju, to je pa v glavnem to. Zanima me kako zaceti?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

bluefish ::

kot si že pravilno ugotovil boš moral za shranjevanje podatkov uporabiti neko bazo. Recimo MySQL. V njej pač shraniš uporabnike in njihova gesla (verjetno ne želiš, da vsakdo dostopa do vseh podatkov) ter ostale podatke, ki jih bodo vpisovali.
Kar pa se tiče samega vnosa podatkov in podobno, pa se boš moral seznaniti s PHP-jem ali ASP-jem.
Pot do tovrstnega znanja pa žal ni ravno kratka in se boš moral stvari kar posvetiti.

Glede serverja pa; če boš uporabil PHP in Apache, potem linux, če ša ASP in IIS, potem Win.

umetnic ::

Aha, trenutno imam zakupljen linux server...a so kakšne prednosti win serverja in ASPja...za moje konkretne želje...kot recimo primernejša orodja za delo..po možnosti objektno programiranje ipd...ker ne znam niti ASPja niti PHPja je sedaj še pravi čas da tudi to vprašam...saj predvidevam, da bom potem kasneje težje prestopil....:)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Matek ::

V katerem orodju naj se lotim dela, da bo čimbolj user frendly in po možnosti čimbolj objektno usmerjeno, da mi ne bo treba vsega pisati na roke?
Mislim, da malce narobe razumeš izraz "objektno programiranje". Preberi opis na Wikiju, lahko ti pa povem, da gre za osnovno paradigmo ("način" pisanja kode), ne pa za ustvarjanje programov s pomočjo aplikacij, s katerim bi se izognil pisanju na roke.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

umetnic ::

Tnx za link, v mislih sem torej imel, da če je le možno uporabljam že narejene module in s tem prišparam na času ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

HardFu ::

Najboljše da si najdeš enega Javascript programerja, pa ti to napiše, pomoje najhitrejši način
http://codeable.io

umetnic ::

Se pravi priporočaš Javascript? :D
Sicer sem se pa včeraj opremil z 'PHP and MySQL Web Development All in One Desk Reference For Dummies 2008 in PHP & MySQL Everyday Apps for Dummies...bo verjetno najboljsa stvar za zaceti z. :D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

Tody ::

Za začetek ne pretiravaj, da ti zanosa ne bo zmankal. Nauči se kako preko forme vpisuješ v bazo in potem iz baze izpisuješ podatke. To so tko ali tko osnove. Potem ko boš to obvladal se lahko posvetiš kakemu računanju podatkov (recimor za index teže itd). Potem ko boš to obvladal pa lahko posežeš po kaki knjižnici oz skripti ki ti bo graf risala.

Potem, pač še malce polepšaš vse skupaj z CSS...

umetnic ::

Tnx Tody, se popolnoma strinjam...upam, da mi šlo učenje hitro od rok ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511881 (10348) kivi113
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324660 (3786) hendriks
»

mysql "hitrost"

Oddelek: Izdelava spletišč
91957 (1839) Veron

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10140026 (27989) Primoz
»

PHP OOP

Oddelek: Izdelava spletišč
162173 (1644) Pegaz

Več podobnih tem