» »

Delam igrišče za odbojko...na mivki

Delam igrišče za odbojko...na mivki

;-) ::

Vroče poletje, žgoče sonce, mivka odbojka ...mmm

naredili smo igrišče za odbojko (mere so sicer malo manjše od originala ampak za 3v3 je čisto ok. Sedaj razmišljam da bi kupil mivko in naredil odbojko na mivki. Prej pa še me zanima kake so lahko težave itd. Mislim da bi moral vkopati 20 cm ali več zemlje in potem nasut mivko (med mivko in zemljo pa bi dal folijo ki v eno stran prepušča vodo (torej iz mivke v tla). Pravijo da je najbolje kupiti pran kremenčev pesek.

Seveda pa me zanima kako je potem z tem ko je dež, zadevo bi pokril sam me skrbi da bi voda itd. zasmrdelo spodaj. Kaj predlagate je že kdo delal kaj takega?

SkIDiver ::

Nekaj podobnega se uporablja tudi za polnjenje razpok med tlakovci (kremenčeva mivka). Če tista ne zasmrdi potem tudi v tvojem primeru ne bi smela.

mauzer ::

folije ki prepušča vodo v eno smer ne priporočam, ker ti bo mivka čez čas izginjala, namreč bo jo dež spiral skozi to folijo. Pravilno je nekako tako (vrstni red od spodaj navzgor):
1. dobra drenaža (drenažne cevi in šoder po domače :)) potrebna je za to, da ti voda ne ostaja na igrišču in mivka se hitro posuši
2. folija ki prepušča vodo v eno smer
3. poseben filc, ki se uporablja za igrišča na mivki, ki prepušča vodo ne prepušča pa mivke, tako da mivka s časom ne izginja
3. najmanj 30cm fine mivke (20 je IMHO premalo, ker če se na primer vržeš boš s kolenom kaj hitro pri filcu oz. karkoli boš dal spodaj)

zdaj glede mivke pa je tako, eni dajejo dravsko mivko, ki je kr ok samo drenažo moraš imeti dobro izvedeno, ker drugače bo dokaj mokra, če pa imaš denar pa lahko nabaviš kaj boljšega
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

;-) ::

Potem pa vse skupaj odpade. Bager nemore do tja ker je cela parcela že urejena, ni variante.

mauzer ::

hja bager ne more, lahko pa par kolegov z lopatami in gajbo piva in je zadeva rešena... kak so pa v starih cajtih delali ;)
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

El Nino ::

Pravijo da je najbolje kupiti pran kremenčev pesek.


Kaj ni kremenčev pesek nevaren za pljuča, če ga preveč vdihavaš? Lani je bil zaradi tega na 'Poletni plaži' v Novi Gorici cel kažin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

;-) ::

ja mauzer sam nimam kam zemlje dat ker je okoli trava una tagosta pa mama nebo pustla planirat po njej...parcela pa je dolga 170m tak da enih 140m je do zgornjega dela kjer je se lahko odpelje vstran. negre nikakor

šernk ::

Pravijo da je najbolje kupiti pran kremenčev pesek.


Kaj ni kremenčev pesek nevaren za pljuča, če ga preveč vdihavaš? Lani je bil zaradi tega na 'Poletni plaži' v Novi Gorici cel kažin.



povej mi 5 stvari, ki danes ni nevarnih??? navadna mivka je sicer kar precej časa mokra, vendar ko se posuši je pa zakon
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MihaFirst ::

Daš polivinil na travo, da zaščitiš pred najhujšim pa naj mama pol potrpi en teden, da se trava spet zraste kot mora. Pa igrišče za odbojko bote mel :D

;-) ::

Igrišče za odbojko mamo sam je brez mivke =)

Aja kak se pa potem črte nardijo? Elastika al kaj.

tilinho20 ::

Lahko je tudi apno.

;-) ::

ja pol pa spet...mama pa trava =)

Apno je že blo sam je travo zažgalo tam. Saj ne zaj da čist odpade bmk za mamo sam če gre mimo tega pa še kaka obstojnejša rešitev rajš tisto

qwdl ::

Mi smo si nardili tako igrišče pred štirimi leti. Smo skopali 20cm v zemljo 15m x 8m in jo prekrili z enimi platni (napaka, ker platna gledajo iz mivke. tako da ni dobra varjanta). Smo nabavili 15m3 mivke in kamjon ni mogel do igrišča... tako da nam je sipal na prikolice in s traktorji smo peljali do igrišča.
Pozimi mivka zmrzne in tudi če piha, ni panike. Smo jo skušali prikrivati z nylonom.. toda burja je vse potrgala.
Mi smo si tudi mislili, da ni treba da je igrišče pravih mer...toda ko smo se navadli nam je blo igrišče premajhno in nam je blo bedno. Tako da raje skopljite še malo dokler lahko.
Če si želiš kakšno slikco pošlji pm.

lufthammer ::

Igrišče za odbojko mamo sam je brez mivke =)

Aja kak se pa potem črte nardijo? Elastika al kaj.

Če je igrišče narejeno, naredi okrog 30 cm visok okvir in nasuj mivko - kako pa misliš, da naredijo Švicarji sredi Bazla?
Edino robove moraš malo obložiti v času igranja, da si ne bo kdo glave razbil. Lahko narediš lesen okvir in nanj pritrdiš še plastične trakove za "črte".

LordTado ::

pa doli daj polivinil,drgač bo ti odšla v zemlo!

mauzer ::

črte se naredijo ponavadi z takšnimi pvc trakovi in se pritrdijo na sidra v zemlji, ki so dovolj globoko da se nobeden na poškoduje, od sida ven pa samo potegneš eno vrvico ali pa elastiko (da je bolj prožno če se zatakneš z nogo :)) in potem te trakove pritrdiš na to
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

JanOlMajti ::

Obujam temo. Zanima me, katera je prava oz najboljša mivka in kje se jo lahko kupi. Na igrišču, kjer igramo, imajo takšno, ki se zelo ugreza, poleg tega se pa še praši. Ta najbrž ni prava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odbojka in navijanje

Oddelek: Loža
364309 (2800) Cruz
»

Obnova trave

Oddelek: Loža
194325 (2021) masevc
»

dominikanska republika

Oddelek: Loža
104959 (1082) jarre
»

Postavitev bazena (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5011108 (8046) Malajlo
»

Piknik plac blizu LJ

Oddelek: Loža
83866 (3675) Highlag

Več podobnih tem