» »

Setup did not find any hard disk drives installed on your computer

Setup did not find any hard disk drives installed on your computer

SlyCrespo ::

Kupil sem laptop DELL XPS 1530, na katerem je bila že naložena Vista. Ker imam raje XP-ja, sem se odločil da ga na novo naložim. Problem pa je v tem, da mi med namestitvijo XP-ja javi napako: "Setup did not find any hard disk drives installed on your computer". S trdim diskom ni nič narobe saj mi vista dela brez problema. A ve kdo mogoče v čem je problem...?

Jakka ::

Problem je v tem, da v WINXP sp2 ni gonilnikov za sata kontroler, na katerega je priklopljen sata disk. Posledično namestitev ne najde diska. Najde le neznano strojno opremo, ne ve pa, kaj le ta je.
Včasih so bili diski priklopljeni na ide kontroler (ide ali ata (sedaj pata) disk), za katerega driverji na cd-ju so. No, so še zmeraj, samo v novih mašinah se uporablja sata priklop.

Pri HP prenosnikih v biosu izklopiš "Sata native mode". Mogoče ima Dell kaj podobnega.
Če v biosu ni nobene opcije (verjetno je), pa integriraš sata driverje v inštalacijski cd s pomočjo n-lite ali čem podobnim.
Bo kdo povedal, ki pozna situacijo pri Dell-ih, vsaj pa veš za kaj se gre. :)

Kepica ::

In ravno ta problem imam sedaj jaz z DELL R60 prenosnikom..ve kdo kako zadevo uredit?

Mavrik ::

Delli imajo nastavitev "SATA operation mode" oz. nekaj podobnega, kjer preklopiš z "AHCI" na "ATA".

Ti pa močno ne priporočam tlačit WinXP na nove prenosnike - pomanjkanje gonilnikov bo poskrbelo da ne bodo delali kaj prida dobro.
The truth is rarely pure and never simple.

Kepica ::

hehe....prenosnik je star 5 let. :D DELL R60.

Preverim to sedaj....trenutek.

Mr Hilter ::

Gonilnike slipstrimaš v XP install z nLite.

Kepica ::

sedaj sem dal iz AHCI v Compatibility pa da probam...

in to je rešilo zadevo. Hvala ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kepica ()

dukedl ::

je pa ahci mal boljš kot navadni ide/sata, tko da priporočam da premakneš.
ampak morš prej dat gor gonilnike - poguglaj za "switch to ahci after install xp"
lp dukedl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

setup cannot find any hard disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181878 (1628) rdecaluc
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113255 (2928) Icematxyz
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415945 (4808) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153056 (2715) markk1

Več podobnih tem