» »

Zgodovina Mlacom-a, zakaj selitev, slike...

Zgodovina Mlacom-a, zakaj selitev, slike...

Scotch3M ::

Ne vem koliko bo resnih odgovorov na tole, ampak sem vseeno odprl temo, ker me zanima.

Torej, prosil bi, če kdo, ki dobro pozna računalniško podjetje Mlacom, na hitro opiše njegovo zgodovino, morda tudi kaj o zaposlenih, predvsem pa zakaj so se preselili iz Opekarske 51a na Drenikovo (predraga najemnina? slaba lokacija?) in če mogoče ima kdo sliko od njihove poslovalnice na Opekarski, bi tudi lepo prosil, da jo objavi ali pa mi jo pošlje preko maila (tega mu po potrebi posredujem na PMS).

Hvala za odgovore, dobrodošlo je pa tudi karkoli z računalniškimi podjetji nasploh, če se komu da pisati :)
  • spremenil: Scotch3M ()

dukenukem ::

hmm sj so že tok let na drenikovi ,da je čudn da takole temo odpiraš

lopov ::

Heh, ne morem kaj da ne bi rekel -- na opekarski predraga najemnina???

Ocitno je dobra pozicija da firma zalaufa: najprej Mlacom, pa se seli v sisko, pol funtech v murglah, pa se preselijo v stozice :]

Drugac pa hisa se stoji, le da ni vec Mlacoma notri, bos pa mal fotosopal 8-)

Scotch3M ::

Heh, ne morem kaj da ne bi rekel -- na opekarski predraga najemnina???

Ocitno je dobra pozicija da firma zalaufa: najprej Mlacom, pa se seli v sisko, pol funtech v murglah, pa se preselijo v stozice :]

Drugac pa hisa se stoji, le da ni vec Mlacoma notri, bos pa mal fotosopal 8-)


Malo me nostalgija preganja, zato sem odprl tole temo. V tistem času, ko so bili na opekarski sem več ali manj tja hodil kupovat računalnike in veliko zanimivega doživel.

Med tem, ko sta tole napisala, sem pomislil tudi na možnost, da na opekarski niso imeli dovolj prostora, da niso bili dovolj "na kumot", ampak nimam pa dejansko nobene podlage za tako razmišljanje, ker konec koncev smo imeli kupci vstop samo do prodajnega "salona", kamor so jim iz servisa v sosednjem prostoru predajali stvari kar čez luknjo v steni, ter do famoznega prevzemnega pulta, za katerim te je ponavadi pričakal šef servisa, oblečen v belo haljo, ki je malce spominjal na Kramerja iz TV nadaljevanke Seinfeld.

Drugače pa Mlacom ni startal na Opekarski, tja se je preselil mislim da iz Koželjeve, nisem pa 100%, bi moral pogledat kak star račun od takrat. Sicer pa vsaka čast direktorju Mlakarju. Mimogrede, včasih je tudi njegova žena delala v komerciali, po tej zadnji selitvi se mi pa zdi, da je nisem več videl tam okoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scotch3M ()

Cveto ::

Jest sem preizkusno delal (in tudi kupil prvi računalnik) še v Mlacom-u v tisti nizki stavbi nasproti žal (verjetno je to ta koželjeva). Mislim da je bilo to nekje leta 1996-97. Kmalu zatem so šli na opekarsko, kar se mi je glede na prejšnje prostore zdel korak nazaj, predvsem me je motil parking, pa tudi sama hiša je zgledala nikakvo. Kasneje (ne vem točno kdaj) so se preselil na Drenikovo, v stavbo ki je nam malo starejšim dobro poznana, saj je bil včasih tam znani Rent-A-CD, iz kjer smo si polnili naše glasbene arhive.

To da je Mlakar (poleg Jerovška in še nekaterih) začel z švercenjem računalnikov je pa itak znano. (v jugoslaviji ni bilo dovoljeno uvažati račuanlnikov razen redkih izjem. S tem se je ukvarjal še (včasih) znani Jonas Ž.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jae propada? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7317133 (10811) bobby
»

Mlacom trgovina

Oddelek: Kaj kupiti
242278 (1480) Veron
»

računalnik friza...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191259 (975) seljo
»

čiščenje računalnika letno x?

Oddelek: Strojna oprema
191854 (1388) Brane2

KJE KUPITI VENTE 80X80 ZA NA OHIŠJE.....???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9793 (644) m.i.h.a.

Več podobnih tem