» »

XXX is not a valid 32win application

XXX is not a valid 32win application

gregy ::

Oj

Kar naenkrat opazim, da nimam zvoka v winampu in vlcju, pri startu windowsov je zvok. Nadalje opazim, da nimam zalaufanga NOD32 več ... nakar opazim da Spybot ne "sedi" več v trayju .. nakar ugotovim, da me je neki oreng z**** :)

Ne morem niti zalufat HIJACK this .. za Spybot in Hijack mi javi not a valid 32win aplication ..

.. kaj za hudiča?
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

StratOS ::

Kakšen virusek fasal ?
Scan :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

gregy ::

ma delam zdajle online kaspersky .. matr volo .. :) sam bo trajal ... niti safe mode mi ne pusti zagnati
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

blackbfm ::

Kaj se matraš, tudi če boš uspodobil bo še vedno vse zjebano. Raje naredi backup in formatiraj. Boš prihranil na času in živcih.

El Nino ::

Format je najbolj sigurn, se pridružujem mnenju.

All ::

gre se za en virusk k onemogoči use AV programe....rešitev že enkrat napisu.....(bom pogledu če njadem)


Evo linka

men je pomagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

gregy ::

točno to je .. probal sem 5 antivirusnikov ... nobenga ne morem zalaufat .. grem zdaj poizkusiti Combofix

HVALA

P.s. format bo zadnja rešilna bil(j)ka
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

nokia6310 ::

gregy, to kar si dobil, je en hud trojanec. Meni ga je uspelo že dvakrat v relativno kratkem času dobit.
Dobil sem naslednje trojance: Trojan.WINTEMS
Worm.Bagle/Beagle
Win32:CTX
Email-Worm.Win32.Bagle.vr, pa mogoče še kaj, za kar ne vem.
Ubistvu gre za rootkitse, ki se naložijo na računalnik in downlodajo spyware in razne programe, ki ti še dodatno okužijo računalnik. Tale wintems, ti med drugim tudi driverje od zvočne deaktivira potem, ko se windowsi zaženejo.

Rešil brez formata z programom, avast rootkits cleaner, ki ga res močno priporočam.
Tale trojanc mi je blokiral tudi combofix tako, da tudi ta ni delal res edino s tem programom sem rešil vse sebi, pa čez dva dni še kolegu, ki je dobil točno tega trojanca.
Tudi pri reševanju tega problema sem mel dosti težav, ker se je avastov rootkits cleaner enostavno po šestih min. iskanja sesu tako, da sem dal prej stop, pa počistil tisto, kar je našel pa potem dal še enkrat skenirat.
Po ponovnem zagonu računalnika je zadeva delovala tako kot prej s to razliko, da sem lahko normalo pognal antivirus in počistil skoraj vse, karje še ostalo.
Upam, da ti bo kaj pomagalo to.

gregy ::

oj .. vsem hvala za pomoč ..

here is what i did

Download combofix .. ker ga seveda raziskovalec ni pustil preimenovati (virus je ze ziheri mel prste vmes) sem ga dljal se enkrat in file je dobil ime combofix(2) :) s tem sem prelisicil virus in mi ga je pustilo preimenovati. Combofix je potem mlel in brisal 5 minut, restartal masino in po 10 minutah generiral report. V tej fazi sem ze lahko zaluafal Kasperskya, ki je takoj nasel beagla in ga deletiral.
Sedaj skeniram celo masino in tudi spybot je ze imuniziral zadevo ter se vsedel v tray.

.. sem na dobri poti, najlepša vam hvala za vse info!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nokia6310 ::

Jst bi pa še nekaj reku o tem combo-fixu. Včeraj se mi je zgodilo, da sem ga testiral in ko sem ga zalaufal je bilo vse vredu, do restarta. NIsem ga zalaufal iz desktopa, ampak iz druge mape.
Ko je po nekaj minutnem mletju hotel restartati windows, pa sem dobil sporočilo, can't find system32 registry in tako mi je ostal samo še format.
Kdo ve, v čem je problem,oz. kako se pravilno uporablja ta program? Imeti ga mislim samo za nujne primere, pa zato sprašujem.

gregy ::

jaz sem ga zalaufal iz enega xy direktorija na C: .. vse je bilo BP
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

nokia6310 ::

Ok, se popravljam, napisal je restarting windows, ker pa se niso restartali sem jih jst in tu je bila najbrž usodna napaka.
Po ponovnem zagonu, pa mi je javil to napako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Checker.exe ?

Oddelek: Operacijski sistemi
301624 (1109) Fukomuko
»

ZeroAccess Rootkit infection

Oddelek: Pomoč in nasveti
282161 (1712) premafx
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284494 (4199) solatko
»

Antivirus 2009

Oddelek: Programska oprema
465367 (4042) SkIDiver
»

Neznani virus onemogoči vse programe za zaščito in upočasni sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
194486 (4009) nokia6310

Več podobnih tem