» »

Firefox 3.0 RC1

Firefox 3.0 RC1

Highlag ::

Firefox 3.0 RC1 je zunaj!

Kakšni vtisi?
Never trust a computer you can't throw out a window

Tr0n ::

Je ze kak teden vuni. :) Vtisi so dobri.

trnvpeti ::

dela ko sneta sekira
po drugi strani pa, koji ku... morajo nekaj spreminjat glede uporabniskega vmesnika, pa tudi add-on-sev ni in ni

urban99 ::

full screen so super spedenali v tej verziji... AMPAK... zgleda bom spet rabil nek extension. Če v FS odprem nov tab, ne morem neposredno začet tipkat naslova, temveč moram prej izklopit FS al pa CTRL+L užgat... đizs no, zgleda nihče od developerjev ne uporablja FS al kaj :rolleyes:

luky ::

Kaj je že v prevodu al še ne.... milsim RC1.
luky!

PARTyZAN ::

"Vuni" je 2 dni.

Oblikovno bo ostal taksen kot je pri tej fazi, kar je kul za Windows in OSX sisteme. Na linuxu mi izgleda ogabno z tistimi tango ikonami. Upam, da bodo vsaj v naslednjem major releasu kaj naredili na tem, da bo v KDEju izgledal tako kot mora.

Drugace pa so nove funkcije precej v redu. Komaj cakam na final release :).

Tr0n ::

Pa Acid3 test je sedaj 72%, pri 2.xx verzijah pa je bil okoli 50. :)

sverde21 ::

Najprej 2 vprašanji:

  1. Se da kako odstranit prikazovanje zaznamkov med pisanjem naslova v naslovno vrstico, ker zna biti precej nadležno, če kažeš nekomu kako nekaj naredi, medtem mu pa serviraš še z celotnim seznamom tvojih zaznamkov.

  2. Obstaja kak način da uredim vrstni red ikonc extensionov v statusni vrstici, ker mi jih je nov FF malce premešal [:)]

@trnvpeti: za extensione, ki kao niso kompatibilni z trenutno verzijo Firefoxa obstaja zdravilo:

  1. Obiščeš domačo stran extensiona in downloadaš .xpi datoteko na disk

  2. s tvojim priljubljenim file managerjem greš v mapo kamor si shranil .xpi datoteko

  3. preimenuješ .xpi datoteko v .zip datoteko (spremeniš končnico po domač)

  4. odpreš dobljeni .zip in poiščeš datoteko install.rdf

  5. datoteko install.rdf odpreš v navadnem urejevalniku besedila (Notepad, Notepad++,...)

  6. poiščeš nekaj v smislu:
    <em:targetApplication>
        <Description>
            <!-- Firefox -->
            <em:id>{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}</em:id>
            <em:minVersion>1.0.7</em:minVersion>
            <em:maxVersion>2.0.0.*</em:maxVersion>
        </Description>
    </em:targetApplication>

  7. spremeniš maxVersion na 3.0.0.*

  8. shraniš datoteko in jo nazaj zapakiraš

  9. preimenuješ .zip datoteko nazaj v .xpi datoteko

  10. drag & drop nekam v okno Firefoxa in voila FF nebi smel težit več

Problem pri tej metodi je da ti noben ne mora 100% gerantirati, da bo extension res deloval v novejši verziji Firefoxa brez napak, ampak zaenkrat so meni vsi extensioni, ki sem jih tako obdelal delali BP.

P.S.: obstaja tudi neka opcija v about:config, ki čist izključi preverjanje verzij za extensione, ampak ti nebi priporočal da se poslužuješ tega.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

bluefish ::

kot sem nekje bral, naj bi finalna verzija izšla čez približno mesec dni.

Daedalus ::

Proti koncu junija bo menda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jakka ::


  1. Se da kako odstranit prikazovanje zaznamkov med pisanjem naslova v naslovno vrstico, ker zna biti precej nadležno, če kažeš nekomu kako nekaj naredi, medtem mu pa serviraš še z celotnim seznamom tvojih zaznamkov.



V about:config najdeš browser.urlbar.maxRichResults in nastaviš na 0. To naj bi bilo to, čeprav meni na trenutke še vedno prikazuje najmanj en zaznamek. Prikaže ga le v primeru, če v urlbar vpišeš samo en znak, takoj ko sta dva, ne prikazuje več. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

largie ::

za vse ki želite novega Firefoxa v slovenščini, uradnega RC1 sicer ni, je pa že par dni na voljo delujoča t.i. nightly verzija, tukaj (jezikovna koda sl).

sverde21 ::

@Hundey: thx :)
<?php echo `w`; ?>

AnWar ::

Firefox, zakon! Lepo od njih da se tako trudijo,za mene je to najboljsi brskalnik.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Jakka ::

Zanimivo, sedaj, po restartu brskalnika, niti za 1 znak v urlbar-u ne pokaže kakšnega zaznamka.
Očitno treba kdaj kaj tudi restartat po spreminjanju config fajlov. :)

c00L3r ::

Sam RC1 deluje zelo stabilno in mi je zelo všeč. Sploh novi ZOOM je zelo dobro narejen in inteligento predlaganje naslova. Pa vendar uporabljam FF2, preprosto zato ker še ni add-onov ki jih uporabljam.

Pa saj sploh nisem taki fanatik s temi add-oni, samo Google browser sync naj pride ven s podporo za FF3.

Jakka ::

Pa si poskusil zgornji način kompatibilizacije addon-a? Mogoče bo pa delal.

c00L3r ::

Hundey malo sem bral na tujih forumih in pravijo da ti compatibility "hacki" ne delajo za google browser sync, saj se je API zelo spremenil za delo z zaznamki ipd... Res pa je da obstaja Mozilla Weawe project, ki deluje kot browser sync za FF3. Ampak je še v alfa fazi in tak poln bug-ov da po par dnevih uporabe še samo error-je ven meče ali pa zabije 100% procesorja... :'(. Tako da bom pač počakal da bo eden izmed teh 2 add-onov dokončan in bom potem (spet) šel na FF3.

rapvirus ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rapvirus ()

arjan_t ::

že kaki teden je zunaj ...

rapvirus ::

pa res. se opravičujem. drugače pa zanimivo da mi je šele danes Lisička ponudila avtomatsko nadgradnjo na zadnjo verzijo *-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 6 na voljo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
14831820 (23874) Icematxyz
»

Zagon Firefoxa zaradi enega vtičnika tudi za 74% počasnejši

Oddelek: Novice / Brskalniki
238834 (7316) MrStein
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620472 (17863) Bananovec
»

Firefox 3: Download Day 2008! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
28341464 (17458) MrStein
»

20 obveznih dodatkov za Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
255349 (3954) clothes

Več podobnih tem