» »

Hlajenje - brezvezno vprašanje

Hlajenje - brezvezno vprašanje

|GrEgOr| ::

Torej zanima me zakaj mate vsi neke ventilatorje na škatlah da vam hladijo sistem. Kaj ni bol preprosto imet samo odprte škatle. Ker dvomiim da ventilatorji ohldijo sistem pod temperaturo okolice, če pa je škatla odprta pa se temp sistema izenači z okolico.

_Mortal_ ::

topl zrak ostajo okrog računalnika tm se pa menja ventilatorji prezračujejo cold in hot out
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

BojlerTM ::

Brezvezno vprasanje, podoben odgovor..
Sj ves poleti, ko ti je fajn vroče, ves kako je takrat ko in ko ne piha veter.. ko piha ti je prijetneje, kajne? sipml..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

SkyNet ::

Jaz mam odprto ohišje in mam srečo da mam pisalno mizo ravno zanj. Ker ga spravim v odprtino napravljeno ravno za računalnik. V njem meša zrak volcanoII, blue orb in ventilator od napajalnika. Nimam potrepe po še.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

TESKAn ::

Venti so zato, da ubijalsko ropotajo:D. Pa še kišta zgleda lepš, če je zaprta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

rc-car ::

Ce imas dobro prevetreno ohisje je temperatura manjsa kot pa, ce je kista odprta!
Jest imam odspredaj enga, enga odzadaj, v napajalniku in se krepko pozna! Ce izklucim prva dva ventilatorja mi VolcanoII po pol ure mesa sam se vroc zrak!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

rc-car: kera ventilatorja pa maš to? Na kakšni napetosti ter kako počai/hitro se vrtita?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

Poglej v VolcanoII mod, tam sem tut dal link do slik..

Drgac mam pa odspredej (pod diskom) in odzadej (pod napajalnikom) 80mm ventilator. S salterji pol menjam med 0V, 5V in 12V 8-)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Binji ::

Jst mam obwje pa dela supr! Edin prah se nabira tko da bom mende kr zaprl vseskup
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tomb Raider ::

8-)
Nekaj bi te vprašal rc-car. Kako si naredil tista stikala za voltažo ventov. Prosim povej mi kje je kakšna stran o tem. Če je mogoče kje na Slo-Techu. Ker sem nov si še nisen vsega ogledal. Ampak raje bi tvoj načrt če se da.

HVALA TI!!!
Lara Croft & Predator

Tic ::

persona civitas ;>

alien-w ::

BojlerTM: mal si se zmotu. Ce poleti, ko ti je vroce piha te hladi zato, ker voda hlapi s tebe (ker svicas) in s tem ko voda hlapi pobere od telesa precej toplote (Qizparilna), ki je potrebna da neka količina vode izhlapi. Zato ti je nato hladneje. Fizika. :8)
No ja, bistvo! Ventilatorji so potrebni če vsaj malce overclockate. Ker venti na grafičnih, veznih čipovjih in procesorju samo mešajo topel zrak, je to slabo, saj so temperature v ohišju vedno višje. Zato lahko samo z enima ali dvema ventoma veliko pridobimo, če pravilno načrtujemo njihov položaj. Termodinamika.

rc-car ::

alien-w ima prav!

Pri meni, ce nimam vklopljenih ventov na ohisju zacne temperatura kr hitro rast! Po pol ure je v ohisju 30 stopinj in skoraj 50 na procu! Pri obremenjenosti celga sistema, jasno!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

radoslav ::

REŠITEV: Vsi tisti, ki vam je hladilnik odveč (preglasen, preslabo hladi ipd.) se pozimi z računalnikom in mizo preselite na balkon, poleti pa v klet. Tako ne boste več imeli težav.

rc-car ::

Pozimi je dovolj ze da v sobi zapres radiator!

Potem, cez cas, ti ze instant pecka imenovana racunalnik segreje sobo na temperaturo, ki se omogoca zivljenje.. :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volcano 7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8922 (701) random
»

VolcanoII mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
20982 (746) rc-car
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411838 (1338) abcde7
»

Duron in temperatura

Oddelek: Strojna oprema
241271 (910) XsenO
»

D600 izkušnje

Oddelek: Navijanje
121037 (887) Cveto

Več podobnih tem