» »

Ubuntu 8.04 - Nautilus, širina vrstice

Ubuntu 8.04 - Nautilus, širina vrstice

grex ::

Rad bi naredil velikost fontov oz. širino vrstice, ki prikazuje eno datoteko, enako široko kot na My Computer v XPjih.

Ali drugače: v My computer spravim na 10cm okna več vrstic kot v Nautilusu za browsanje po disku. Mislim, da ni samo v fontih problem. Iskal sem rešitev po netu, ampak sploh ne vem, s kakšnimi keywordi naj to iščem.

Kakšna ideja?

grex ::

Da malo bolj ponazorim, kaj sem mislil. Slika ni najboljše kvalitete ampak mislim, da bi moglo biti jasno.
Levo je XP in my computer, desno pa Ubuntu z Nautilusum.
Ob praktično isti velikosti fonta spraviš v My computer bistveno več podatkov (vrstic) kot v Nautilus.

To je ena izmed stvari, ki me delajo živčnega v Linuxu (zakaj za vraga bi imel tako visoko ločljivost, če gor nič ne spraviš).


 xp 27 vrstic-manjše okno, Ubuntu 22 vrstic-celo večje okno

xp 27 vrstic-manjše okno, Ubuntu 22 vrstic-celo večje okno

Quikee ::

Zmanjšaj DPI ali pa uporabi iste fonte.

Dri3r ::

Vse se da lepo nastaviti, le malo je potrebno pogledat v nastavitve :D



 127 datotek

127 datotek


LP
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

grex ::

to je problem. Že sedaj imam nastavljeno na 33%, če zmanjšam DPI na 60, dobim le manjše fonte in še vedno enako široke vrstice.
Pogled "seznam" je tisti, ki me muči. Enako je pri ko klikneš na glavni meni "programi" - vse vrstice so razvlečene.

Quikee ::

Opazil sem, da tema UbuntuStudio v primerjavi z mojo privzeto temo prikaže z istimi fonti in nastavitvami do 4 ali 5 mest več. Trik je v tem, da je vertikalen "separator" za prikaz dreves in seznamov v tej temi nastavljen na 0. Za druge teme lahko isto narediš, če dodaš ali spremeniš vnos "GtkTreeView ::vertical-separator = 0" v datoteki /usr/share/themes/[ime teme]/gtk-2.0/gtkrc (z "appearance preferences" si lahko temo prilagodiš po svojih željah in shraniš pod drugim imenom. V tem primeru se tema shrani v "~/.themes/ [ime teme]").


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

remote desktop - varnost

Oddelek: Informacijska varnost
132045 (1750) karafeka
»

Ubuntu Linux in UMTS povezava(mobitel)

Oddelek: Pomoč in nasveti
51446 (1342) misek
»

Navijanje 3800+ X2 Am2

Oddelek: Navijanje
131202 (876) rdecaluc
»

dostop je zavrnjen

Oddelek: Pomoč in nasveti
102666 (2453) amigo_no1
»

Tu objavite vase slike

Oddelek: Loža
153207 (1588) mavec

Več podobnih tem