» »

noče se povezat na internet

noče se povezat na internet

rawwer ::

lp wsem

Imam en pc povezan na adsl in sem kupil še en router, da bi lahko povezal še en pc na net! Na drugem pcju sem dodal kartico wifi. Mi zazna omrežje z ~ 70% signalom. Na zaćetku je delalo wse prav (sem se lahko povezal na internet) ampak pol na nastavitvah routerja sem dal dhcp: disabled in od takrat ne dela več.
Nato sem dal zopet dhcp: enbled ampak se še vedno noče se povezat!! Kaj naj storim?? Verjetnho morem štelat kakšen ip?

Router je linksys wrt54gl!

Hvala v naprej za odgovore, lp luka!!!

Cupi ::

ja. Na obeh računalnikih moraš imeti naštimane ip-je 192.168.1.X
pri čemer x mora bit za vsak računalnik druga cifra.

rawwer ::

thanks!!

kaj samo te ipje morem naštelat?? na mojga dan namesto x 1 na unga pa 2! bo dobro? ip od routerja se mi zdi na konča z 3.1 drugo pa je vse isto!!
al še kakšne?

Torej: stanje adsl> lasnosti> omrežje> internet protokol tcp/ip> lasnosti> uporabi ip naslov! in dam 192.168.1.1 in na drugegi pc pa 192.168.1.2! to je to?

Cupi ::

Ok. Jaz imam naštiman router na 192.168.1.1.

pol imamo vse cimre zadnjo 1 drugo cifro. Na vseh računalnikih imamo naštimano da ip- je ročno naštimaš ne avtomatsko. Pol pa še proxy dns disable in to je to.

zuz3k ::

zdravo

na prenosniku sem povezan na router in povezava deluje, ne deluji ma pa internet (na drugem rač, ali pa če z kablom povežem deluje)

IPje mam naštimane, zanima me samo kako je prav naštimano tukaj oz. kaj bi bilo naprobe če je praw


lp
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813980 (12569) styled
»

Pri postavitvi bridge povezave ne morem dostopat do ruterja.

Oddelek: Omrežja in internet
10991 (893) iztokgos
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114365 (4207) Lion29
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T
»

problem z postavitvijo mreže z ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
71007 (906) maticm

Več podobnih tem