» »

Tamburica

Tamburica

Liker ::

Pred kratkim sem pri pospravljanju podstresja nasel tamburico.
Malo raziskave je odkrilo, da je bila vcasih last glasbene sole Moste v Ljubljani (to je bilo v zacetku 60-ih let). Glede na to, da je skoraj 50 let nabirala prah, in da je ocitno ni nihce pogresil, zadeve ne mislim vracati 0:)

Bolj specificno gre za tako imenovani "prvi brač". Je v skoraj delujocem stanju (manjkajo strune in pa eden od vijakov za uglasevanje je potreben popravila) in me je zamikalo da zadevo usposobim, in se naucim igrati. (Imam nekaj glasbene izobrazbe in mnogo prakse na kitari, klavirju, frajtonarci)

Sedaj pa me zanima nekaj stvari:
1) Kje bi dobil cim vec informacij o instrumentu - kako igrati, kako uglastiti, etc...
2) Kateri "servis" bi mi priporocali za obnovitev instrumenta (Razmisljal sem ze o Paganini-ju iz Trzina)
3) Kaj je angleska beseda za tamburico, namrec moje iskanje po spletu zaenkrat ni obrodilo sadov (v mojem prastarem slovarju pa te besede ni)

P.S.: Glasbena sola za ucenje odpade, nekako dvomim da jemljejo ljudi 30+

LP,
Borut

EDIT: stevilke mi ne grejo od rok
  • spremenil: Liker ()

STASI ::

Na popravilo lahko glasbio neseš h Demšarju na Žabjeku.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Bob Rock ::

1,3) Anglesko je tamburitza. Spodaj mas nekaj linkov. Verjetno bos nasel kaj uporabnega, ce pa ne, sem pa videl, da je na par straneh postavljen forum in ti bodo verjetno tam vedeli vec povedati.

Kar se pa glasbenih sol tice, pa pomoje ni problem ce si 30+. Vsaj pri privatnih ne(seveda, ce imajo tam kaksnega tamburasa). Jaz sem se pred kratkim zanimal za par kitare. Star sem 29 in leta sploh niso bila vprasanje :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12612704 (4509) Meizu
»

Razlika med kitarama

Oddelek: Sedem umetnosti
146119 (5765) Goran's Blog
»

Ali lahko gre moj sin na glasbeno oz. ali je pametno da gre?

Oddelek: Loža
398783 (5959) anci0banci
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343683 (3087) gzibret
»

A je kaj glasbenikov tukaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
235671 (5409) Karaya 52

Več podobnih tem