» »

Kako zbuditi računalnik?

Kako zbuditi računalnik?

Zzzzzzz ::

Torej...

Doživel sem neprijetno (IZJEMNO neprijetno) izkušnjo.
Med upgradom biosa na mojmu računalniku je zmankalo elektrike. In zdej se ta bogi kup železja ne zbdi več. Kako ga zbuditi je zdej vprašanje. A je kaka možnost?
Plata je Intelova 440BX, proc je P II 350 in ob prižigu mi začne nekej iskat po disketi...

A mi lahko kdo pomaga?

P.S.: Ki nebi rad nabavljal nove plate.. ;o)

ChiefThunder ::

ja, to je sranje. kokr vem, rabiš starejšo ISA grafično pa disketnik- samo to dvoje, bi se dal neki nardit. druga opcija je, da najdeš identično ploščo in zamenjaš bios čipa. hmm, najbolj na izi, pa če neseš zadevo na servis in ti to oni zrihtajo...

napiš kera možnost te zanima.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zzzzzzz ::

Ja, res je to sranje.
Kar pa naredi to še večje, je stvar, da se ni zgodilo na mojem računalniku ampak na SOSEDOVEM. In zdej mu morem to kakopak popravt.
V bistvu me zanimajo obe možnosti, ki bi rad čimprej popravu to napako:
1. Če dam gor eno navadno ISA grafično od ene 386-ke pa priklopim samo disketnik (+ seveda proc. pa ram tudi?) kaj se da zrihtat?
2. Dobit nov bios čip - kje bi ga najlažje dobil?

Zzzzzzz ::

Še to: na servis bi nesel le v najnujnejšemi primeri, ker ne bi rad plačeeval za stvari, ki jih lahko naredim sam. ;o)

Matek ::

Sej lahko kr na eni plati daš bios gor. Ti pojdi na svojo plato, pa prižgi s svojim biosom, bootaj v dos, potem pa daj njegov čip noter in ga flashaj ter mu ga nesi. Edin problem je, da mogoče nista čipa v istem pakiranju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

miki133 ::

TESKAn ::

Ne, naredi tko:
- na disketo, s katero si flashal, mors dat en autoexec.bat, da ti bo avtomatsko zagnalo flashanje. To bi se moglo dat, ker pravis, da ti išče disketo. Pejt h kakemu kolegu pa si naredi disketo, dej v disketnik, zalaufaj in moli:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

VASkO ::

to je normalna procedura:

If you have access to an old un-accelerated ISA video card, you might be able to recover your BIOS. Remove all cards and drives from your system, except for the ISA video card and the floppy drive. Then try to boot from a system disk (a bootable floppy with only the flash programs and corresponding BIOS binary). If you are able to boot to the floppy, flash your BIOS according to the directions above.

nekatere plate pa imajo tako zascito, da ti ob narobe flasanem BIOSu flash program (ki je zapecen v BIOSu) sam proba obnoviti BIOS - z diskete isce mislim, da datoteko OLD.BIN in jo proba flashat. probaj, drugace pa ali cip odneses k kakemu kolegu z enakim cipom, ali pa opravis postopek z ISA kartico.

Zzzzzzz ::

Torej....

Najlepša hvala vsem za izčrpno pomoč.
Plata je spet dobila svoj bios in računalnik dela brez problemov.

Zvonko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171542 (1395) Morph3us
»

Uploadal bios, zdaj pa problem-i......

Oddelek: Pomoč in nasveti
7794 (709) overman
»

QDI Kudoz 7x KT400 napačen bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
61430 (1363) kihc
»

Updateanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131960 (1711) jlpktnst
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211601 (1266) billy

Več podobnih tem