» »

Kateri polnilnik za splošno rabo?

Kateri polnilnik za splošno rabo?

imott3791 ::

Kupil bi si polnilnik za splošno uporabo NiCd in NiMh akumulatorske baterije vseh velikostnih razredov, pa me zanima kateri od teh dveh je boljši:

- Charge Manager 2005 Voltcraft 89€
- Powerline 5 LCD ANSMANN 57€

Vsak ima svojo prednost. Oba sta z mikrokontrolerjem (vprašanje kolk je softver inteligenten) ne vem pa kateri bolj pazi na kondicijo baterije.
Varta polnilcev na našem trgu skoraj ni več zato mi povejte keri je po kvaliteti in funkciji boljši oz ali mi predlagate kako drugo varijanto.Opisa izdelkov

[Namesto opisa dodal povezavi do izdelkov, Azrael]
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.
  • spremenil: Azrael ()

T0RN4D0 ::

Azrael, na conrad ne moreš linkat. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Azrael ::

Ojej pa res, potekla seja. Ampak, če klikneš "Naprej" spodaj na strani z opozorilom, se odpre prava stran.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Sicer nimam ne enega ne drugega, ampak iz tehničnih podatkov bi rekel takole:

Kaže, da cenejši polni s konstantnim tokom (bolj enostavna elektronika) in izklopi, ko napetost akumulatorja začne padati (takrat je aku poln). MIslim, da je bila cena zelo podobnega (povsem mogoče, da sta bila iz iste tovarne) v v Lidl trgovinah še nekoliko nižja (okoli 30€).

Dražji ima več opcij, je (če je opis točen) malce bolj zapleteno narejen (večji izkoristki -manj gretja polnilca in akumulatorjev, vendar je tudi bolj pokvarljiv).

Če bi rad izmeril kapaciteto akumulatorjev, jih ciklal in podobno se odloči za dražjega, če pa rabiš samo polnilec, ki akumulatorjev ne prenapolni, bo tudi cenejši v redu.

p.s. upam, da povezave sedaj delajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

imott3791 ::

Sem se tudi sam odločil za Ansmana in sicer enakega ampak brez LCDja. Je cenejši in ima enake vse funkcije. Stane pa 45 €. Za domačo uporabo bo več kot dovolj. Hvala za nasvet.

Boeing ::

Mogoče bi poskusil s kakšnim modelarskim polnilcem ? Verjetno bo kaj dražji, boš pa tudi dobil bistveno več, tudi povratne informacije o tem, kaj se dogaja z akumulatorji :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

sinko999 ::

Probaj ta polnilec

Sem ga sem naročil iz te trgovine in ga celo dobil z poštnino gratis, pač kolikor so bili stroški nakazila.

LP

[Link spremenil v klikabilnega, Azrael]
Ni? ni ve?no !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

imott3791 ::

probaj ta polnilec http://www.elv.de/output/controller.asp... sem ga sem naročil iz te trgovine in ga celo dobil z poštnino gratis, pač kolikor so bili stroški nakazila.

LP


Zanimvi polnilci. Če bi rabil samo za AA in AAA bi ga kupil tako pa bi rad nekaj za vse baterije. Imajo sicer Ansmana profi ampak je predober za mojo uporabo. Huda stran za vso tehniko in modelarstvo, pa zanimive cene.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

sinko999 ::

Drugače je pa ta tudi zelo zanimiv link samo pa moraš paziti ker eden je že sestavljen ta drugega pa moraš sam sestaviti in so not smd elementi.
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti kratek USB kabel

Oddelek: Kaj kupiti
193435 (2553) Karen
»

Temperaturno krmiljena regulacija ventilatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61360 (1245) Pyr0Beast
»

Kje dobit tale konektor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51325 (1325) gumby
»

Preizkuševalec napetosti preko izolacije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51862 (1759) trek@s
»

alarm za motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61735 (1641) vres.ales

Več podobnih tem