» »

kupujem nov racunalnik!!!

kupujem nov racunalnik!!!

sifu ::

na voljo imam 240.000 sit

-rad bi imel: AMD procesor(nad 1ghz), ki ga ne bi navijal ker ga ne znam oz. nocem ventilatorjev dodajat itd
-eno kokrtok dobro plato..na to se ne spoznam
-potem ene 40-60gb disk...povejte kaj se splaca
-cd pekač ze imam in sicer teac 24/10/40
-tiskalnik ne rabim
-tisto kar si zelim imet je 19' monitor...tuki bi res rabu en dobr nasvet
-rama bi mogl bit najmanj 256mb
-graficna kartica...rd bi neki tazga za 20 jurjov s tv out in pogojem da res delajo na njej vsi spili v maximalnih nastavitvah ce se da....drgac pa mau povejte kje so meje

v zvezi z 19' monitorjem: zanima me kaksna je default resolucija na teh monitorjih : a je 1024x7xx ali je vecja ter kako to uskladit z graficno....

no pa se kaksne nasvet kje se to splaca kupt pa kkasno ohisje se splaca pa ali vzamem brezzicno tipkovnco pa misko itd...

rad bi imel kakorseda tiho zadevo....trenutno imam pentium 166mmx in ga morm ponoc ugasat ker slism ventilator in ne bi mogu spat....zanima me kako je s tem kaj pri teh hitrih masinah

no hvala lepa za odgovore

Zheegec ::

Ne vem, koliko ti bo pomagal 19" monitor na 20K grafični. Raje daj namesto 120K za monitor in 20K za grafično 80K za monitor in pa 60K za grafično.

Torej;

AMD Athlon XP1800+
Epox KT333
300W
Vulcano 7+
Maxtor XX Gb 7200 Rpm, ATA133 - velikost izberi sam, med različnimi velikostmi je edina razlika v ceni, v hitrosti ne.
256 MB DDR PC2700 RAM
Radeon 8500 LE (če se le da od ATIja.)
Plextor 16X DVD
Zvočna:
SB Audigy - 5.1 surround. ali pa poceni
Hercules Gamesurround Fortissimo II - 4.1 surround
----------------------------------------------------------------------
Glede monitorja pa naj ti svetuje kdo drug, samo upoštevaj tudi moj prejšnji predlog - na slabi grafični za 20K nima smisla met 19".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sifu ::

glede monitorja: zasledil sem 19' monitorje za okoli 80 jurjov....a je to tako zelo slaba kvaliteta da so tako pocen???

sej monitor bi rabu predvsem za to, ker je velik, ne zato ker bi mogl gor spilat super spili....ni mi cist jasn tole kar si povedal..hoces rect da kartice kot so geforce2 mx 400 al karkol so ze ne podpirajo dobr 19' monitorje al kje je fora?

pa kaj je bols...ta radeon 7500 le al geforece 2mx 400 z nevemkolk rama

prevsem me zanima kaksno plato nabavt

pa se glede diskov....a te diski z 7200 vrtljaji so boljsi od unih z vec? a so bl tihi al kwa?

Zheegec ::

glede monitorja: zasledil sem 19' monitorje za okoli 80 jurjov....a je to tako zelo slaba kvaliteta da so tako pocen???

sej monitor bi rabu predvsem za to, ker je velik, ne zato ker bi mogl gor spilat super spili....ni mi cist jasn tole kar si povedal..hoces rect da kartice kot so geforce2 mx 400 al karkol so ze ne podpirajo dobr 19' monitorje al kje je fora?

pa kaj je bols...ta radeon 7500 le al geforece 2mx 400 z nevemkolk rama

prevsem me zanima kaksno plato nabavt

pa se glede diskov....a te diski z 7200 vrtljaji so boljsi od unih z vec? a so bl tihi al kwa?


Po moje tezko najdeš dober 19" za 80K. Povej kateri.
Ne, sej MX400 podpira VSE crt monitorje, sam pol ke boš špile igral boš rabu močno grafično, da bo lepa slika. Če bo slaba grafična, ne bo lepa slika - zakaj torej met velk monitor pa slabo sliko?
ATI RADEON 8500LE (8500 ne pa 7500) je VELIKO boljši od GF2 MX400.
Plato - Epox KT333
Kateri diski pa imajo VEČ vrtljajev? Edino SCSI diski, ki so pa zelo dragi. Naprimer 8 GB SCSI disk je čez 100K. Torej ti ostane samo 7200 Rpm, kar je zaenkrat za IDE diske največ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sifu ::

ok...ampak a ni tko da ce mas v spilu opcijo da preklops v 800x600 nacin...da pol tud 19' monitor preklops v tak nacin in spil dela u redu?

zakaj pa je epox plata tolk uredu?

19' monitorji so pa samsung, hitachi, itd...velik firm ma po 80 jurjov 19' monitorje

Zheegec ::

ok...ampak a ni tko da ce mas v spilu opcijo da preklops v 800x600 nacin...da pol tud 19' monitor preklops v tak nacin in spil dela u redu?

Ma sej če daš na 19" v 800*600, potem slika izgleda GRDO. Pika. Še celo na mojem 15# ne zgleda ravno najlepše. Glede monitorjev sem pa itaq malo za časom tak de glede cen/kakovosti monitorja nisem ravno updatan.

willson ::

no lep pozdrav!

kar se tice monitorjev / graficnih kartic bi reku tole:
- kup ati-ja al pa geforca 3(4) = kre graficna za 20k ti ne
bo kej dos pomagala - sploh pa na 19''
- glede monitorja pa: HYUNDAI 19" F910 FLAT - TCO 99
za 86,400.00 pri MEGAHITU (za svoj denar je to pomoje
najvec kar lahko dobis)

lp!

sifu ::

kaj mi pa predlagate ce bi se odlocu za 17' monitor? pa da bi biu mau bolse kvalitete ampak od 60-80 jurjov

eland ::

Visoka kvaliteta za mal denarja ne gre. Za 80k glej CRT Flatscreen monitorje. Sam bi dal mal več denarja za monitor, kot pa recimo proc., zato, ker ga gledaš non-stop. Oći imaš tud asmo te s katerimi si se rodil in sigurno boš prej zamenjal proc. ali grafo kot monitor, tako da ga boš imel kar nekaj časa. Če kupuješ po komponentah, poglej za kakšno rabljeno GF3 Ti200, dobil jo boš mogoče že za 30k.

AnWar ::

Jst ti prodam monitor Sony 17" E220 trinitron ima še 2 leti garancije je kot novn ima zelo dobro osveževalno frekvenco.:D
CENA 70.000
[Asus ROG Strix SCAR III]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik za 1000 eurou

Oddelek: Kaj kupiti
221952 (1087) msedem
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
221208 (938) Gejmer
»

GF2MX400/GTS/TI ali Ati7500

Oddelek: Kaj kupiti
141006 (735) nodes
»

grafikulja

Oddelek: Kaj kupiti
71143 (1025) kuglvinkl
»

ok izbira?

Oddelek: Kaj kupiti
91007 (881) Tomi

Več podobnih tem