» »

Za brihtne buče....

Za brihtne buče....

Yoxi ::

Eno čist mim temo. Doma delam akvarij. Pa me nekaj zanima. Okrasna tapeta ki je pritrjena na zadnjo stran bi rad nekako prilepil na steklo. Princip je po mojem isti kot temnenje avtomobilskih stekel, le da tu tista folija na zadnji strani akvarija pride veliko bol do izraza. Pa me zanima če je tle kaka brihtna buča k bi mi lahko povedala s čem zlepiti okrasno folijo na steklo da se ta zadeva ( lepilo ) ne bo videlo in bo okrasna folija lepo prišla do izraza.....


Ne me grajat zaradi te teme tle......:8) :8) :8)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

PacificBlue ::

Hm vzami čopič..lepo namaži na fajn tanko plast tisto lepilo(verjetno kako prozorno lepilo aka uho lepilo:)..vzami eno dolgo ravnilo in ko boš folijo natančno nastavil oziroma zalimal gor še potegni z ravnilom enih parkrat črez da ne bo kakih gubic ali kaj podobnega..

P.S

Pa verjetno bo lažje če lepilo prvo namažeš na steklo..

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

Ponavadi ima okrasna tapeta za zadnjo stran akvarija lepilo na poslikani strani.

Če pa to ni to, pa tapeto dobro napni in jo zalepi ob straneh s kakšnim boljšim lepilnim trakom.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Yoxi ::

hmmm uhu lepilo bi se vidlo, smo že probal s prozornim silokonam ampak se ni obneslo ker je bilo veliko mehurčkov vmes. Sm se spomnil na eno reč, tam k zatemnjujejo stekla na avtih sigurno dajo kaj vmes med steklom in folijo. Tut vem da so tm k jst delam na okna lepili eno mat folijo in so z nečem poškropil nato pa to folijo gor dal in ni nobenih mehurčkov vmes in se prov lepo drži na steklu. Bi to mogoče lahko bila milnica ( voda + milo ) ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::

sej to tapeto vedno zalepim okoli ampak rad bi jo prilimal na steklo ker lepše pride do izraza ....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

PacificBlue ::

Hm ne vem glede milnice..verjetno bi moral najti tako specialno lepilo, ki ima čim višjo viskoznost..povpraši v kakšni specializirani trgovini..

Yoxi ::

Sm naredu en test s tapeto.

Ta je samo položena zadaj.


Ta pa je namazana z milnico.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

sidd ::

moj glas gre tudi za dobro napeto tapeto ob straneh pritrjeno z lepilnim trakom. Lažje menjaš tapeto ;)
no idea for signature
signed
I

Yoxi ::

Čemu bi jo pa menjal, to enkrat daš gor in tam tut ostane. Dobro včasih so bile te tapete en navadn potiskan papir k je s časom zbledel, te sedaj pa so plastificirane in zelooo dolgo ostanejo lepe, tako da je nebi okol limal ampak kr celo prlimal na steklo, ker bol do izraza not pride ke je akvarij poln.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

clothes ::

Predno nalimaš folijo malce poškropi s STELEX-om po steklu.

Potem s kreditno kartico izrini vse mehurčke.

Stelex sčasoma izhlapi in folija ostane lepo napopana še nekaj mesecev po tem, vsaj pri meni je tako!

PacificBlue ::

moj glas gre tudi za dobro napeto tapeto ob straneh pritrjeno z lepilnim trakom. Lažje menjaš tapeto ;)

Da to je res, če seveda misliš menjati tapeto in ne celo steklo;)..

Zgodovina sprememb…

Yoxi ::

Stelex hmmm pa to prlima to tapeto na steklo ? Bomo poskusili tudi to....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

durrenmatt ::

hm, a ni kakšnih prozornih samolepilnih folij, ki so lepljive na obeh straneh?

Yoxi ::

ne da bi jst vedel...še nisem slišal za to ...
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

krneki0001 ::

Za limanje na steklo se uporabi voda. Prvo z vodo poškropiš akvarij, potem pa nastaviš nanj tapeto z lepilom. Potem vzameš ravnilo ali nekaj podobnega z ravno stranico in počasi vlečeš po tapeti, da izpodrivaš vodo izpod nalepke ali tapete.

Tako se tudi lima štartne številke na avtomobile - da lahko popravljaš.

Scuba ::

Za limanje na steklo se uporabi voda. Prvo z vodo poškropiš akvarij, potem pa nastaviš nanj tapeto z lepilom. Potem vzameš ravnilo ali nekaj podobnega z ravno stranico in počasi vlečeš po tapeti, da izpodrivaš vodo izpod nalepke ali tapete.

Tako se tudi lima štartne številke na avtomobile - da lahko popravljaš.


Se strinjam. Enako se dela pri registrskih številkah plovil.
Guns don't kiil people. Husbands who come home early do.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev zaščitnega stekla na mobitel

Oddelek: Loža
314663 (3024) Anonimnež
»

Izdelava steklene kuhinjske obloge? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220405 (5837) Invictus
»

folija proti vročini - avtostekla

Oddelek: Na cesti
166395 (5896) kixs
»

Leplenje jumbo plakatov

Oddelek: Loža
83228 (2893) ;-)
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120336 (15519) darkolord

Več podobnih tem