» »

Mobitelov internet preko HSDPA

Mobitelov internet preko HSDPA

mblazi22 ::

Živjo
Jst zivim nekje na podezelju tko da nimam moznosti hitrega internet. Sm pa vidu pr Mobitelu ta instant internet za katerega rabis signal HSDPA. Jst sm ga zmeru in ga imam polhnega samo zunaj hise, ko grem notr pa mi pade na 1/4.Rabim povezavo pa na navaden racunalnik. Zanima me ce obstaja zunanja antena za to rec, ker pr mobitelu ti dajo ta modem ki je na 30cm dolgem kablu. Sm sou na mobitel prasat pa mi ne znajo nc povedat, oni samo vejo da tega nimajo za prodat. Pa ce kdo ve kako bi pole jaz to vse skupi prklopu na comp.
Vnaprej hvala za pomoc.

buneech ::

Da se dobit USB podaljšek, in potem s tem podaljšaš povezavo med modemom in računalnikom.

mblazi22 ::

Ja sm tud na usb podaljšek pomislu, samo so mi rekli da na dolgem kablu prevec pade signal, ker jst mam vec kot 7m kabla.

dolenska ::

jaz bi na tvojem mestu vzel seveda če loviš en umts mobitel in naročil 10GB paket na mobitelu ter veselo tipkal na slo tech

ahac ::

Sm pa vidu pr Mobitelu ta instant internet za katerega rabis signal HSDPA.


Rabiš ga ne. Lahko uporabljaš tudi navaden GPRS, ampak seveda je dost počasneje.

Preveri še kakšen signal ima Simobil, čeprav je bolj mal verjetno, da ima boljšega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mblazi22 ::

Jaz mam signal HSDPA samo je ta problem da je le zunaj hise. To bi rad resu da bi dobu zunanjo anteno, ki je sposobna bit na malo daljsem kablu. GPRS signal mam samo bi rajsi izkoristu HSDPA ce se da. Internet bi rabla cela familja tako da ne morem jaz kupit en telefon za brskat po internetu ker bi blo malo nerodno. Simobil ma pa na nasem koncu zelo slabo omrezje. Sm neki slisal da so se enkrat prodajali modemi za to, ki so imeli prikljucek za dodatno anteno. Ste mogoce slisali kaj o tem. Zdaj jih na mobitelu nimajo vec.

danielka84 ::

Nekje sem videl Linksys WIFI routerje z režo za 3G, ne spomnim se pa ali je bla PCMCIA ali Xpress card.. tako da lahko rešiš s to zadevo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšek za instant internet?

Oddelek: Strojna oprema
102037 (1608) krajnc3k
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413745 (11108) x.sci
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211016 (8626) bf4ed
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192689 (2346) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462882 (2006) Pesimist

Več podobnih tem