» »

Povezava dveh računalnikov preko interneta kot LAN?

Povezava dveh računalnikov preko interneta kot LAN?

PhotoBlaz ::

Zanima me kako bi naredil, da bi preko interneta dva oddaljena računalnika povezal na način, da bi bil oddaljen računalnik viden in dostopen kot v lokalni network mreži in obratno, da bi ostali računalniki v lokalni mreži dostopali d onjega kot da bi bil v sosednji sobi na lokalni mreži.

Ali za to obstaja kakšen program ali se to reši kako drugače? Prosim za hiter nasvet, saj bi zadevo poizkusil urediti in stestirati že med vikendom.
Vsi računalniki imajo Visto.

Hvala in LP!

buneech ::

Nevem kako je s podporo Visti, drugače pa je zato namenjen program Hamachi. Pogooglaj za hamachi..

PhotoBlaz ::

Kaj pa TALE varianta? Ima kdo izkušnje s tem?

Chessman ::

VPN je definitivno rešitev za tvoj problem. Kako ga nastaviti na mašini ti nebi vedel povedati. Sem pa sam vspostavil VPN med dvema ruterjema katera oba podpirata VPN. Po končani povezavi pa so bili računalniki na prvem ruterju sestavni del drugega omrežja in obratno. Za moj netgear router obstaja tudi SW client da lahko recimo mačino preko interneta povežeš z VPN ruterjem na drugi strani. Ker SW nimam še tega nisem uspel stestirati.

PhotoBlaz ::

Se prav bi mogu sam še naštudirat ta VPN... al pa kakšen Quick install navodila dobit ;)

Izi ::

Ne rabiš ničesar, samo nastaviti moraš novi network connection, ki bo VPN. Čist simpl :D
Tukaj imaš vse razloženo z slikami

Chessman ::

izi: to j za eno mašino kaj pa na drugi strani ?? A na drugi strani pa rabi kakšen server??

fosil ::

Najbolj enostavna stvar je, tako kot je že rekel bobi hamachi. Enostaven za instalirat in ni ti treba odpirat portov v routerju.
Tako je!

PhotoBlaz ::

Kot sem gledal je celo neka basic verzija tega Hamachi-ja, ki je free, če se ne motim? To bi znalo bit fajn :D

t3hn0 ::

glih dons sm si nalozil hamachija, dela na 64bit visti. mas tud premium, ki je 30 dni free za probo, potem ti pa avtomaticno presalta na basic verzijo (ki je free)
^.^

PhotoBlaz ::

Pa je to safe varianta ta Hamachi?
In vidiš racunalnike iz explorerja z načinom \\racunalnikX na mreži?

t3hn0 ::

PhotoBlaz: ne, sicer pa se da disejblat neke varnostne luknje v windowsih ob instalaciji hamachija
^.^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
122952 (2786) axee
»

hamachi

Oddelek: Igre
236107 (3173) ziga14
»

Oddaljeni restart in logon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131480 (1244) Tr0n
»

VPN (nastavitev IPjev)

Oddelek: Omrežja in internet
103291 (3012) SasoS
»

Navidezno omrežje dom - služba. Kako izvesti?

Oddelek: Omrežja in internet
81317 (1181) barbarpapa1

Več podobnih tem