» »

Pomoč z konfiguracijo net-snmp programa

Pomoč z konfiguracijo net-snmp programa

masterpsi ::

Imam PC na katerem teče linux in med drugim net-snmp program za lovljenje SNMP paketov, ki jih pošiljajo naprave (switchi, routerji, itd.). Ta PC bo šel v pokoj in naročeno mi je, da je treba naložit na novo ta program. Žal nimam koga vprašat kaj o tem, manual se mi zdi nekam žalostno napisan, zato me zanima če je kdo pripravljen kej pomagat.

Program sem instaliral, pri konfiruraciji pa me sprašuje neke čudne zadeve, ki ne vem kaj določit:

The configuration information which can be put into snmptrapd.conf is divided
into sections. Select a configuration section for snmptrapd.conf
that you wish to create:

1: Output formatting for traps received.
2: Runtime options
3: Authentication options
4: Logging options
5: Trap Handlers


Lepo bi prosil za pomoč.

LP

Daedalus ::

Zelo ti svetujem da za kaj takega uporabiš rajši kak SNMP based monitoring sistem ala Cacti, Zenoss, MRTG... bo prej in bolj kvalitetno narejeno. Če bo pa folk pač zahteval pacanje po svoje, si pa poglej trenutno konfiguracijo in jo za začetek skopiraj pa ustrezno popravi, če bo kje treba. SNMP je drugače eden bolj neprijetnih protokolov...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

masterpsi ::

Živjo!

Tudi cacti imamo, sam cacti ti sam grafe riše. Pa še cacti uporablja aktivno preverjanje (cacti pošlje zahtevo za recimo CPU ussage preverjanje, naprava pa odgovori). Cacti ne zna "poslušat" trapov, ki priletijo notr, ko recimo kdo sklopi kabel iz switcha. V bistvu je končni program nagios - ker cilj je, da nagios pošlje mail ko pride določen trap. Da je SNMP user unfriendy pa sem se že prepričal ja :(

LP

Daedalus ::

Hja, tud Cacti zna z ustreznim pluginom lovit snmp podatke, znajo pa biti taki podvigi precej komplicirani. Sicer pa za Nagios in loveljenje snmp trap eventov si preberi tole, pa googlaj malo za nagios snmp trap. Pa če se boš dosti ubadal z Nagiosom priporočam kako knjigo. Program sam zna delat čuda, je pa tud znatno zatežen za vzdrževat. Konkretno tale bukva je zelo koristno čtivo.

Pa kot sem že rekel, poglej si trenutno delujočo konfiguracijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

masterpsi ::

Živjo,

Za Cacti nisem vedel da zna to (če ne bo šlo z net-snmpjem se bom začel matrat z cactijem).
Hvala za knjigo, kar se tiče pa tistega članka SNMP Trap Handling with Nagios pa po točno tem članku delam in kot vidiš sem še vedno na prvem koraku: 1. Net-SNMP with snmptrapd configured.
Z Nagiosom se bom ukvarju dokler ne zrihtam nadzora povsod kjer je potrebno, pol se ne bom več ukvarju :) Mi je pa nagios 1.0 jasen, po instalaciji 3.0 pa vidim da bo treba mal preletet knjigo :)

LP

Daedalus ::

Kaj pa ti ni jasno pri snmptrapd? Glede na on vodič, sam spremeniš eno vrstico v init skripti in je...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Application monitoring

Oddelek: Programska oprema
121758 (1378) kunigunda
»

Nagios in vizualizacija podatkov

Oddelek: Programska oprema
161017 (692) Bizkit45
»

Identifikacija aktivnosti računalnika preko pinga

Oddelek: Omrežja in internet
101134 (873) c3p0
»

Opravičilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
9222261 (14253) pegasus
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323305 (2221) Hexx

Več podobnih tem