» »

težave MS exchange

težave MS exchange

Karatedo ::

Pozdravljeni!

Čisto sem obupal, zato se obračam na vas.

Pri stranki imam postavljen ISA firewall in pa MS exchange. Firewall je konfiguriran tako, da je port(SMTP) 25 odprt samo za exchange server, za vse ostalo je zaprt.
Problem je sledeč. V queue se mi v 10 minutah nabere 10.000 mailov. Vsi maili so na neke čudne domene yahoo.com.tw itd...Stranke ne morejo prejemaiti in pošiljati mailov. Ko izbrišem queue, nekaj minut dela, potem je pa spet vse isto.
Uporabljam GFI za exchange, ki mi prepreči približno 400 mailov dnevno.
Exchange server je posodobljen z vsemi najnovejšimi updatei.

Ne vem več kaj naj naredim. Ima kdo kakšno idejo?

Bakunin ::

postavi "vmes" Exchange Microsoft >:D

Kaj pravijo "logi" ? Iz katerih IP naslovov dobis te "cudne" maile ? do your sysadmin homework....

Djuro ::

Včasih je bilo pravilo, da exchange nisi postavil kot prvega na fronto, ampak za obrambo. Ne vem sicer kako je danes, ampak jaz imam pred exchangom (2003) ASSP, ki je opensource in laufa tako na win kot linux platformi (po želji). Meni laufa na dodatnem win2k3 serverju že več kot eno leto in moram rečt, da se je količina spama zmanjšala praktično na nulo. Priporočam. Vem da je na guglu tut tutorial kako zadevo sparit z exchangom.
Obstajajo tudi druge rešitve, kot je nakazal Bakunin.

Mr.B ::

Najprej zapri Exchange strežnik, da ne bo open relay, potem bo lepše.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karatedo ::

Hvala za pomoč!

Ugotovil sem, da je prejšni skrbnik imel shranjene profile uporabnikov kar na exchange serverju, za roaming profiles. En od profilov je vseboval virus, F-Secure ga ni zaznal. Z netstatom sem ugotovil, da vsi maili gredo preko local hosta, zato sem posumil na virus. Na srečo imam postavljenega sekundarca, naredil bom samo še migracijo exchangea.
Uglavnem, u queue-u se je nabralo 10k mailov na uro. Jeba.

Kakšno je vaše menenje, če je poštni strežnik okužen z virusom. Se rešuje, ali predlagate svežo inštalacijo?


lp

darkolord ::

Se rešuje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
487025 (5730) tony1
»

MS Outlook Exchange - dostop od doma?

Oddelek: Programska oprema
293665 (3330) Ziga Dolhar
»

Windows SBS 2003 R2

Oddelek: Operacijski sistemi
121314 (1073) SasoS
»

[Exchange 2003] Fornt-end/Back-end in smart host v obe smeri

Oddelek: Operacijski sistemi
151785 (1622) Microsoft
»

Program s adresarjem

Oddelek: Programska oprema
81985 (1904) andrej

Več podobnih tem