» »

Problemi z nalaganjem WIN XP

Problemi z nalaganjem WIN XP

andrejp ::

Imam računalnik PIII 550MHz in sledeč problem. Ko poizkušam naložiti WIN XP ali WIN 2000 mi vedno pri nalaganju javi napako kjer ali pokaže blue screen ali pa napiše da neke datoteke, ki je že skopirana na disku ne najde. Poizkusil sem zamenjati že vse kar se sploh da, tudi procesor in osnovno ploščo pa stvar še vedno ne deluje, če pa nalagam WIN 98 ali ME pa se brez problema naložijo. Poizkusil sem tudi z drugimi (original) CD-ji z windovsi pa je stvar popolnoma enaka. Ali kdo ve v čem bi lahko bil še problem.

sash ::

ja enaki problemi so se kolegu pojavili na novi mašini (1,2 G) in ko je neso zadevo nazaj, so sicer trdili da ni bilo nič narobe, je pa dobil nov ram in zadeva zdaj dela BP, tako da poskusi če imaš dva bloka rama samo z enim (naj ne bo manjši kot 128 M) ali pa si sposodi kak RAM blok. Obstaja pa tudi možnost težav če imaš kak BAD sektor na disku.

JP ::

Pa malo po BIOSU poglej. Mogoče imaš kaj narobe nastavljeno!

Lp by JP:\\

krho ::

al pa mas motherboard z RAIDom.
Ce ga imas na zacetku obvezno pritisniti F6 , ko pa te prasa mu moras dati disketo z gonilniki.


lp

andrejp ::

Ja tko je z RAMom sem že poskusil pa je stvar popolnoma enaka, pravzaprav sem zamenjal že vse kar se sploh da, bios sem resetiral na osnovne nastavitve, mb pa ni raid tko da to ni problem, poizkusil sem že s tremi diski pa nič. Mogoče še kakšna ideja???

XsenO ::

Mogoče ti jo je scandisk zbrisal.
1 + 1 = 1

Pisk ::

Mogoče danes ni nedelja?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

McClane ::

Imel isti problem. Sem ga pa rešil tako da sem ločil disk ter cd-rom na svoj kabel ozr. vodilo, potem sem vsaj lahko pritiskal Retry dokler računalnik ni popustil in je šel naprej.
Odtlej živim srečno in dolgo življenje.
Aja, pa malo pobrskaj po MS knowledge base, tam ti med drugim piše da je lahko krivec slab IDE kabel.

mc
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z nastavitvijo windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121395 (1160) Murcy
»

zmrzovanje in "klikanje" kompa

Oddelek: Strojna oprema
8997 (900) wechta
»

Formatiranje - kdaj pognat antivirus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141846 (1647) Mamaplata
»

XP-ji ali čudna druščina hardvera. Kdo je kriv?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111159 (926) Fico
»

WIN ME SLO nazaj na WIN98SLO

Oddelek: Pomoč in nasveti
131130 (931) Pizzicato

Več podobnih tem