» »

Čim tišja miška in tipkovnica

Čim tišja miška in tipkovnica

egomez ::

Iščem miško, pri kateri se ne bi slišalo klikanja. Po nekaj trgovinah sem jih preizkusil kar nekaj, pa vse so imele slišen klik.

Po tujih forumih recimo predlagajo tele:
Thanko
Quiet mouse
Buffalo

Se da kupiti kaj podobnega v Sloveniji?


Potem pa je še tipkovnica vprašanje. Nekateri priporočajo tipkovnice z niskimi tipkami, nekateri kaj podobnega Logitech Wave....vendar sem jih preizkusil, pa ne bi mogel ravno reči da so tihe. Tisto ki proicira tipkovnico na podlago pa tudi ne pride v poštev.

Keyser Soze ::

V bistvu touch screen tipkovnica. Ni bolj tihe na tem svetu (no ja, še druge na podoben touch princip - prevodnost, kapacitivnost, ipd.).:D

Drugače pa tista grozna!!! gumi tipkovnica praktično spušča zvokov, ker nima trdih mehanskih delov. Narejena tako kot daljinski upravljalnik.
OM, F, G!

egomez ::

Ja lepo si odgovoril. V bistvu čisto ustrezno naslovu.

Pa vendarle sem imel v mislih "navadno" tipkovnico, le da bi bila precej tiha. Na tisto celo iz gume pa mi res ni nek prijeten občutek tipkati.

Keyser Soze ::

Sem sam isto iskal tole tišino od periferije, ker moja deklina več kot rada pozno v noč "drka" računalnik, medtem ko bi moral jaz spati. In me je tisto klikanje že prevečkrat vrglo iz tira.

Pa nisem našel zadeve, ki bi me odrešila.

Miška je ostala MX518 - ki je sedaj že dodobra udelana in skoraj ne klika več, tipkovnica pa G18, ker je backlit (pa niti ni tako glasna). Je pa tako, da po mojem filingu je bila najtišja ravno Wave (tudi nekako "najmehkejša"). Nikar ne posegat po dobrih tipkovnica z "mehanskimi tipkami". Ker bodo sigurno več kot glasne, ker imajo dobre, robustne mehanizme. Išči bolj med poceni tipkovnicami. Moraš pa absolutno it po štacunah pa mal nabijat po tipkovnicah da dobiš tisto kar želiš.

Ker... Tišina je subjektivna.:D
OM, F, G!

egomez ::

Očitno je še vedno najboljši sistem za tišino čepki v ušesih. Jaz jih že lahko uporabljam, samo cimra prisilit v to zaradi tega, ker sem bolj nočna ptica pa ni ravno prijateljsko.
No, bom potestiral še v kakšni trgovini te tipkovnice.

xeon ::

Tipkovnica CHERRY model G86. Ekstremno mehke in dokaj tihe tipke.

cnZz ::

ENO
DRUGO

Tipkal že po obeh in obe sta zelo tihi.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

uporabnik0 ::

samo cimra prisilit v to zaradi tega, ker sem bolj nočna ptica pa ni ravno prijateljsko.

Reci mu naj ne sika, saj si tako ali tako ze izklopil zvočnike.

Ps. Saj se bo navadil, še vsi/vse so se.

CoolBits ::

http://www.mimovrste.com/artikel/2260021013/tipkovnica-apple-cr658-0327-slo

Zelo tiha tipkovnica... preverjeno
Pa še dobro zgleda :)

egomez ::

Ja ta applova je res precej tiha. Se mi je zdelo da je še najtišja med vsemi, ki sem jih preizkusil. Sem pa poizkusil le nekaj tipk, ker je imel rastavni eksponat folijo čez večino tipk.

Ima pa tiste posebne tipke za maca, pa majhen enter.

egomez ::

Kaj menite glede te miške:
https://www.quietmouse.com/index.php
Opis je kar obetaven. Vendar vse skupaj mi deluje kot nateg.
Miško kao prodajajo samo preko interneta. Če bi bila tako dobra, bi jo sigurno lahko plasirali tudi v kakšne trgovine.
Stran je dokaj neresno narejena. Nobenih podatkov o firmi. Se hvalijo, da imajo patentirano, pa nobenih linkov do patentov...
Razen kreditnih kartic naj bi sprejemali nakazila preko Authorize.Net, katerih internetna stran pa trenutno ne dela.

Rade volje bi miško naročil in jo preizkusil, vendar taki spletni trgovini pa ne bom dajal mojih podatkov in številke kreditne kartice.

egomez ::

Ker nisem nabavil še nobene tihe miške, sedaj uporabljam za klikanje tipke na tipkovnici, ko nočem motiti okolice.

Uporaba MouseKeys:
http://www.kinesis-ergo.com/tech_suppor...
http://www.ehow.com/how_8219_click-usin...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica z osvetljitvijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
213651 (3197) integral15
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7912209 (8625) Half-Saint
»

monitor + miška + tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
312788 (2211) stoneman
»

Katero tipkovnico in miško (Logitech Cordless Desktop Wave ali Logitech Pro 2800 )

Oddelek: Kaj kupiti
51724 (1498) FBR
»

Katero tipkovnico kupiti (Logitech MX3200 VS Desktop Wave VS Desktop Comfort)

Oddelek: Kaj kupiti
152767 (2421) ST-777

Več podobnih tem