» »

Odstranitev zaščitnega papirja po barvanju

Odstranitev zaščitnega papirja po barvanju

levaky ::

LP!

Ta teden sem se doma spravil barvati okna in seveda sem pred tem okolico zaščitil s samolepilnim papirjem za točno ta namen (tisti, ki se uporablja tudi pri beljenju. Take krem barve je).

Nalepljen je bil cca 1 teden in sedaj ne gre stran oz se trga po koščkih. Kako bo to hudičevo stvar spravil stran?

Poizkusil sem z žiletno, pa gre vseeno zelo počasi pa še lepilo ostane prilimano na steklo. Prav tako se bojim, da bom opraskal okno. Imate kake ideje, kako ga malo omehčat oz. pripravili lepilo, da popusti.

lp, Matej

sloxl8 ::

Obstaja čistilo na bazi pomarančnih lupin z imenom Orange, ki zelo dobro odstrani ostanke lepila, res pa je, da je primerno za trdne in barvane površine (torej ne kakšno gumo ali kaj podobnega). Tekočina je rahlo mastna, zato na isto mesto ne moreš lepiti (vsaj, dokler čistilo ne izhlapi popolnoma ali se vpije).

V DM-u sem že videl, da prodajajo tudi neka druga čistila, ki so prav tako na bazi pomarančnih lupin. Če torej ne najdeš čistila Orange, poskusi s tistim v DM-u.

Vikking ::

Če si uporablju krep lepilne trakove (vsaj opisu si ga kot da je krep lepilni trak) potem jih probaj navlažiti, recimo mokro krpo pusti na lepilnem traku da se lepilni trak lepo navlaži, pa potem poskušaj odstranit.

username ::

Poskusi po Vikkingovemu prdlogu, zate in za vse ostale pa nauk (ki ga sicer nihče ne upošteva, tudi recimo moj foter ne): ko je nanešen zadnji sloj in na otip za silo suh, čimprej odstranit zaščitni trak. Ko nehaš pacat, ni več nobene potrebe, da še gor ostane.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Blum ::

Si poiskusil z bencinom spucat?

tonimona ::

Točka 1: Uporabljaj Tessa trak, z Aero imaš take težave.
točka 2: z NAVADNIM razredčilom gre sigurno. Pazi nikakor NITRO redčilo.

Barakuda1 ::

Nalepljen je bil cca 1 teden in sedaj ne gre stran


:\

Kaj si pa čakal 1 teden


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ideje kako na zid spravit cd ovitke, ne da se poskoduje?

Oddelek: Loža
161287 (857) Machete
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912811 (1053) dr.Akula
»

Lepilni trak čez flex cable

Oddelek: Pomoč in nasveti
11914 (688) borut_p
»

Odstranjevanje ostankov lepila z laptopa

Oddelek: Loža
224986 (4582) fosil
»

S čem pritrditi hladilno rebro?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131126 (862) teddy81

Več podobnih tem