» »

Napajanje grafične?

Napajanje grafične?

Putimir ::

Zdravo!

Ker sem padel ven iz sveta grafičnih kartic, sem se znašel pred dilemo: vem da so še za časa AGP Radeona 9700 imele kartice vgrajene konektorje za dodatno napajanje... Kot se mi zdi, se je s pojavom PCIE to napajenje preselilo na matično plato v bližino PICE slota...

...Kupiti nameravam eno karto iz familije Geforce 8800 zdej pa me zanima: ker na plošči jaz nimam tega konektorja (gre za eno propriatary plato Fujitsu-Siemens), ali je še vedno možno napajanje kartice preko kabla iz napajalnika, in ni potrebe po "onboard" napajanju oz. napajanju skozi PCIE slot?

Ali imajo vse Geforce 8800 tak napajalni konektor?

Hvala!

kixs ::

8800 kartice potrebujejo dodatno napajanje preko PCI-E 6-pinskega konektorja na graficni direktno iz napajalca. Ali ima napajalec ta konektor ali pa uporabis adapter in priklopis nanj 2 navadna molexa - adapter naceloma dobis poleg graficne.

lp

Putimir ::

Se pravi, da ne bo pomote: 4 pinski MOLEX na plošči absolutno NI potreben? (čist BTW: zakaj potem prozvajalci to sploh vgrajujejo?)

AJA! Hvala ti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Putimir ()

kixs ::

Najveckrat imajo to plosce, ki podpirajo SLI. Torej dodatno napajanje za PCI-E graficne.

Dodatno napajanje bi potreboval v primeru, da uporabljas 20-pinski PSU. Novejsi imajo 24-pinski prikljucek(ATX V2.0 standard) in imajo ze dovolj napajanja. Novejse plate pa tudi podpirajo ATX 2.0 standard in naceloma nimajo tega dodatnega molexa na plati.

V vsakem primeru pa moras dodatno priklopit napajanje direktno na graficno.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten molex na 6-pin adapter

Oddelek: Kaj kupiti
161909 (1719) Kokosvilek
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474201 (3149) Jst
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
204189 (3907) zack069
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486951 (5000) Win8NonGrata
»

GF 6600 GT Leatek - težave z napajanjem

Oddelek: Strojna oprema
241482 (1242) PrimozR

Več podobnih tem