» »

kupiti nVidia 8800 512 GTS ali ATI 3780 X2 --> na intel plati ?

kupiti nVidia 8800 512 GTS ali ATI 3780 X2 --> na intel plati ?

lopov ::

Ola!

Sem v riti ;(

Dobil bom intel plato ki podpira crossfire, tko da se morem odlociti med omenjenima karticama. Racunalo bo opremljeno s 24" ali 27" monitorjem (ista resolucija). Gre za sluzbeno racunalo, tko da bom delal z adobovim sjutom in acad, ampak kksne igrce se pa obcasno ne bi branil >:D

Obe grafi sta vec kot dovolj sposobni poganjat zadeve, le da me zmoti ker v prihodnosti (ce bi ze slo) ne morem dodati se ene GTS, zato sem pomislil da bi pac sel z X2, kateri je menda kar OK. Navijal ne bom, masina pa bo morala zdrzati tam nekje do 3 leta.

Za vsako mnenje ze vnaprej hvalezen!

IVo ::

Ja za tako obdobje se splača nabavit 3870X2 (seveda če denar ni problem...). Za svoj denar ta grafa ponuja ogromno... Po prvih testih performančno prehiti tudi naslednjo generacijo nvidia grafičnih, ki bodo koštale tudi do 150€ več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Mentor73 ::

Maš kakšno povezavo? Sem v podobni dilemi, a na testih, ki sem jih našel 3870 X2 komaj da dosega 512 MB 8800 GTS , ki je več kot 100 € cenejša. Večinoma je Radeon slabši.

Sicer pravijo, da so krivi gonilniki, ampak, rad bi bil prepričan, da če dam toliko več, da bo AMD res porihtal gonilnike, da se potem X3870 x2 izkoristi v polni moči. Seveda pomagajo kakšne izkušnje, če res ATI/AMD lahko to poštima v bližnji prihodnosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mentor73 ()

IVo ::

Google vse najde... Evo link od slovenskih testerjev... AMD Radeon HD3870X2 - naposled uspešna dvoprocesorka kartica?...

Mentor73 ::

Jep google najde vse, lahko ti naštepam linke, kjer se 3870 X2 ne izkaže ravno za dominantnega, kot navaja avtor. Beseda vsekakor ni primerna, glede na razliko v ceni. Zato me je zanimalo, kje je članek, ki bi prepričal, da je vredno dati 130 € razlike v ceni.

tilinho20 ::

3870X2 malo šepa v Crysis-u, ampak v drugih testih pa je odlična karica.

IVo ::

Ja no lahko ti povem da je OC-lab2 ekipa ena redkih ki ni "biased"...

Mentor73 ::

IVO verjamem, da delajo zaradi entuziazma in da niso pod vplivom. Kolikor je to možno pri nas.
Pač, verjamem, da bodo boljši rezultati, ko AMD izpopolnu gonilnike. Je pa zanimiva že zaradi tega, ker je single slot. BTW, slučajno veš, kdaj pri nas lahko pričakujemo ASUSov model?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411244 (7758) PrimozR
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381990 (1297) tilinho20
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714561 (3502) Edi999
»

GeForce 9800 GTX je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
749463 (7269) tiborrr
»

Test Radeona HD3870 X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
609698 (6535) PrimozR

Več podobnih tem