» »

Laptop izdihuje

Laptop izdihuje

mmmato ::

Po dobrem letu brezhibnega delovanja me je hp pavilion začel jebat. Problem se je najprej pojavil prejšnji teden, ko mi je med inštalacijo winsev crknil. Problema nisem uzel preveč resno, inštalacijo sem pač pognal še enkrat. Včeraj sem ga ugasnil in čez 10min hotel vklopit, pa ni bilo nobenega odziva. Danes sem ga odprl in iz drobovja potegnil celo zbito kepo prahu. OK, sem mislil da je bil vzrok pregrevanje, zaprl ohišje in laptop se je normalno zagnal. Proti večeru mi je spet crknil med gledanjem filma, nato ga spet 5 minut nisem uspel zalaufat. Js ne vem kaj bi bilo narobe, crknil mi je ob napajanju prek baterije in prek omrežja. Kakih sumljivo napihnjenih kondijev nisem zasledil, ventilatorji se vrtijo, ram je OK, disk tudi ... Ima kdo kakšno idejo, izkušnjo ...?

Pyr0Beast ::

Možno, da je gretje že kakšno komponento ubilo oz pošteno načelo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Offtopic:
Ne me psihirat, no! Že ene štiri teme ste ustvarili v zadnjih dveh dneh, ki zadevajo ne-delovanje Pavillionov. Upam samo, da se ne bo isto/podobno zgodilo z mojim. :'(
ontopic

Ob naslednjem zagonu na hitro naloži Speedfan in preveri temperature procesorja, grafične, sistema. Lahko, da je kaj narobe z baterijo - potegni dol HP-jev progi Battery Check z uradne strani za tvoj model prenosnika.

ant ::

pa še zmer vam ne kapne, da se pavilionov ne kupuje, saj nimajo garancije v sloveniji.

pa HP je itak ena leva firma > kvaliteta zelo vprašljiva > to je izključno moje mnenje

mmmato ::


pa še zmer vam ne kapne, da se pavilionov ne kupuje, saj nimajo garancije v sloveniji.


V garancijskem roku je delal brezhibno, pa tudi ni tak problem čez mejo peljat na servis.

pa HP je itak ena leva firma > kvaliteta zelo vprašljiva > to je izključno moje mnenje


Jap, glede zanesljivosti vsi hvalijo gericom, acer, asus napram HPju :\

ant ::

HP bi lahko začelo malo skrbet, da se kvaliteta npr. acerja nevarno približuje kvaliteti HP. pa je bil acer par let nazaj drugorazredni laptop. za te serije pavilionov pa je sploh veliko serijl, ki so imeli kakšne serijske napake >> ponavadi z grafičnim ali pač matičnimi ploščami.

mislim, da je kvaliteta HPja ostala na ravni izpred nekaj let, medtem ko ostale znamke konstantno pridobivajo na zanesljivosti.

LP

mmmato ::

Zdaj malo spremljam temperature v speedfanu. Opažam, da plata preklopi ventilatorje na višjo napetost (več obratov) šele ko T doseže 75 stopinj. Se da hitrost ventilatorjev krmilit tudi iz winsev?

mmmato ::

Laptop vse pogosteje crkuje. Temperatura ni problem, očitno je šla plata adijo. Če kdo kupi laptop oziroma posamezne komponente ... oglas

Pyr0Beast ::

Za 50€ ga vzamem :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OceanMan ::

pa HP je itak ena leva firma > kvaliteta zelo vprašljiva > to je izključno moje mnenje


ne klatit takih neumnosti... Delam s HP-jem že vrsto let... in z njim pa tudi s servisi ni bilo nobenega problema (čeprav sem servis samo 1x potreboval). Vem pa da se HP drži načela Quality First... Glede na to da je HP v prodaji računalnikov, prenosnikov in ostale periferije že par let kar precej pred Lenovom, dellom in ostalimi so pri taki masovni produkciji seveda možne napake. Seveda je pa vse odvisno kako kdo skrbi za svojega malčka...
--Everything is in our hands--

andromedar ::

Nobena firma se ne drži načela "Quality first". Možno pa, da se katera drži načela "Quality not the last prioritiy". Mogoče celo HP.


edit:typo
Eh?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5321582 (18098) MrNighthawk
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387761 (6600) 34054
»

Normalna temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
81610 (1451) DeathKiller
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313619 (3175) spirit
»

Acer prehitel Dell, HP ostaja prvi

Oddelek: Novice / Ostale najave
133314 (2684) mrdaco

Več podobnih tem