» »

Tipkovnica Optimus končno naprodaj

Tipkovnica Optimus končno naprodaj

engadget - Po dolgoletnem čakanju smo končno dočakali začetek prodaje tipkovnice izpod rok studia Art Lebedev, ki sliši na ime Optimus Maximus.

V roke so jo dobili pri Engadgetu, kjer je bil odziv precej mešan. OLED zaslončki bi naj bili zelo svetli in z dobrimi barvami, preklapljanje med načini je skoraj trenutno (z izjemo MacOSa, kjer težavo že odpravljajo), tipke se dajo zlahka menjati, program za konfiguriranje je odličen. Kritika pa je letela na sam občutek pri tipkanju, saj naj bi kljub kvalitetni mehanski izdelavi pritiskanje tipk zahtevalo precej sile.


Cenovna nalepka za ta tipkalni stvor se bo začela pri 370€.

31 komentarjev

strictom ::

Phuh. 370€ za tak drek ne dam nikol.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Good Guy ::

cena je precej manjša kot pa so sprva predvidevali ko se je govoril o 1000$
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

j3rn3jk ::

Svašta...
Kdo to sploh rabi ??

Pesimist ::

Mah to je pa res neuporabna zadeva.

jype ::

Prima je.

[D]emon ::

1 aktivna tipka [preslednica]:

Price: 13,000.00 pub.
approx. 462.30 US$
approx. 371.43 €


10 aktivnih tipk:

Price: 16,900.00 pub.
approx. 600.99 US$
approx. 482.86 €


47 aktivnih tipk:

Price: 28,100.00 pub.
approx. 999.28 US$
approx. 802.86 €


113 aktivnih tipk:

Price: 44,000.00 pub.
approx. 1564.72 US$
approx. 1257.14 €

Vir: http://store.artlebedev.com/computer_ad...

Pesimist ::

lol kaj je to aktivna tipka. A ostale so samo narisane? :P

mtosev ::

hehe rusi :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c00L3r ::

Ko bo cena za vse aktivne tipke tam okrog 200€, bo postala zadeva zanimiva. Pa še to je vprašljivo, če ne bi raje imel touchscreen pa kar po njem pisal.

desperados ::

Ok koncept je ql ampak kaj nebi bilo bolje da bi uporabili e-ink?

Mavrik ::

Zakaj bi pa uporabljal e-ink za take zaslone?
The truth is rarely pure and never simple.

Vlady ::

Cea je občutno pretirana za tole, je pa pomoje zelo uporabna stvar, saj si potem lahko naštimaš tipke po svoje in imaš lahko kar ikonce, ko recimo programiraš, ki ti prikazujejo bližnjice. Recimo pritisneš CTRL in se ti vse tipke, ki so bližnjica spremenijo v ikonce do določene funkcije.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

krucymucy ::

super je. ko bo se cena normalna bo moja ...

Brane2 ::

IMHO bi bila stvar sicer zelo uporabna, sploh pri delu s programi z ogromno shirtcuti.

Le cena je zelo visoka pa občutek pri tipkanju je slab. Če tipkovnice ne more uporabljati daktilograf, je neuporabna.


IN kot je že nekdo rekel, mogoče bi bil e-enk boljša ideja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matrin ::

JE pa nekaj drugega: koliko dejansko gledamo pod prste ko pišemo? Sploh za uporabo bljižnic, tistih ki jih nisem navajen ne uporabljam.

Good Guy ::

ta tipkovnica bi zlo fajn pršla pri igranju mmorpgjev ipd.

npr wow kjer maš miljon skilov za vsak pomebnejši skill bi si dau eno bližnco..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

[D]emon ::

lol kaj je to aktivna tipka. A ostale so samo narisane? :P


Aktivna tipka == tipka z zaslonom

ales85 ::

Matrin jaz ti dam povsem prav. Jaz pri tipkanju sploh ne gledam na tipkovnico, tudi pri uporabi kakršnihkoli bližnjic. Saj če poznaš tipke, so bližnjice v vsakem primeru samo kombinacije. Tako da ne vem, zakaj bi rabil še tu neke sličice, če jih v vsakem primeru poznaš. Če pa nekdo želi tipkovnico z extra tipkami za bližnjice pa si lahko kupi tudi katero drugo in se bo na bližnjice (do programov na primer kot so na sliki word in excel) navadil, ko jih bo petkrat uporabil, potem pa sličice ne bodo več zanimive.

Moje mnenje je, da je to le zelo zelo draga igrača.

BigWhale ::

Tole bo raj za vse Emacs uporabnike! ;>

Jux ::

Od kje ta obsesija z eInkom? Zakaj bi ga dal pod majhne aktivne tipke? eInk je črnobel in brez backlighta - tipke so lahko manj živopisne in hkrati neberljive v temi.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jst ::

Glede na to, da jaz tipkovnico v povprečju zamenjam na pol leta... Malce, res malce predraga zadeva...

Me pa resno zanima, kako bi ta tipkovnica zgledala po pol leta uporabe pri meni doma, kjer kadim za računalnikom. Od jeze pri programiranju je že dostikrat odletel kakšen kos. Hehe, pri tej tipkovnici bi rabil dodatni driver in hw, ki bi zaznaval kako močno pritiskam. In tako bi lahko predvideval moj stres in "break point" in bi malo pred tem se tipkovnica začela obnašati malce drugače: Tako kot na štadionu ljudje naredijo "plakat" (ne vem, kako se temu reče) z njimi samimi, bi se tukaj spremenile slikce na tipkah, tako da bi pisalo "Calm down" in pa obvezno na ekranu emulacija pritiska tipk "please don't harm me, I am 400EUR slut."


Hehe, tipkam devetprstno. (desetprstnega tipkanja ni!! en palec počiva. (moja teorija poimenovanja slepega tipkanja)). : ))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PaX_MaN ::

Od jeze pri programiranju je že dostikrat odletel kakšen kos.

Resen problem, tole.

Zanimivo, samo malček (pre)drago.

fiore ::

Zanimivo za pogledat, se mi pa zdi za vsakdanjo uporabo neuporabno. Pa še dodatno napajanje potrebuje.

Gandalfar ::

Fantasticno! Komaj cakam da si jo narocim.

BigWhale ::

Gandalfar, ja jaz tudi. Komplet z vsemi aktivnimi tipkami, bom vzel kredit! :P

[D]emon ::

Tole bo raj za vse Emacs uporabnike! ;>


Za Emacs uporabnike je nekje 200 zaslonckov premalo ;)

Od kje ta obsesija z eInkom? Zakaj bi ga dal pod majhne aktivne tipke? eInk je črnobel in brez backlighta - tipke so lahko manj živopisne in hkrati neberljive v temi.


E-ink ima manjso porabo energije, za vzdrzevanje slike ne potrebuje elektricnega napajanja in ima neprimerno daljso zivljensko dobo od OLED displejev. Besides, glede navadnih tipkovnic se pa ne pritozujes ker so samo crnobele in brez backlighta ? ;) Zih bi se dal cist lepo in uporabno zadevo nardit z e-ink. Samo Art Lebedev studio je tko .. mal "poseben" :P

Pesimist ::

Eh jaz bom pa prisparu na procesorju bom vzel nekega celerona za 20€ pa grafo 2MX tak da me nebo nic drazje racunalnik z to tipkavnico priso.

jype ::

BigWhale> Gandalfar, ja jaz tudi. Komplet z vsemi aktivnimi tipkami, bom vzel kredit!

Sej to se na firmo vzame :)

Gandalfar ::

Hmm, morm predlagat financnemu sektorju firme, da bi bil to welcome bonus, ce se pridruzis firmi .. ce ze ravno na veliko oglasujemo, da iscemo.. :P

roli ::

Če bodo kdaj to zagrabile velike firme (Logitech, Genius...) bi se znalo zgoditi, da bodo cene padle na 100EUR. Takrat, ko bodo jo bom pa morda celo kupil.
http://www.r00li.com

gregs ::

Cherry tipkovnica rulez !! :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska tipkovnica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7928273 (4396) forplan
»

Kje kupiti poceni klavir

Oddelek: Loža
305620 (4507) Unknown_001
»

Nakup pianina

Oddelek: Loža
2811287 (7077) Yossarian
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624182 (19570) madmitch
»

Izginili sta mi dve tipki. Prosim pomoč. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
736140 (3914) perci

Več podobnih tem