» »

Javascript in IE

Javascript in IE

Veron ::

zopet mam nove probleme z IE (6 in 7).

Ni mi jasno, kaj zadeva dejansko ne pozna določenih javaskript ukazov al sm jst kej zajebu??

skripta - tole je skripta, katera deluje v FF in Operi normalno, v IE pa noče in noče.

Bi znal kdo pomagat oz. če se da zadevo sploh kako uredit al je obup?

frudi ::

Toplo ti priporočam, da si za takšne probleme prebereš kaj o regularnih izrazih in njihovi uporabi v Javascriptu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Road Runner ::

Mocno bi pomagalo ce bi povedal tocno kaj ne deluje

tkole na uc..
var email=document.naslov.Mail;
To se jz ne vem kaj tocno zelis naslovit, kaj sele bogi browser

document.getElementById('napaka').innerHTML = ("Prosimo vnesite veljaven email naslov!");
To sicer pomoje ni problematicno (lahko pa tud), ampak zakaj string v oklepaje dajes?
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Veron ::

Kaj točno ne deluje?

Če probaš na strani recimo poslat sporočilo (Post form) in primer "pozabiš vpisat email naslov". FF in Opera bosta lepo preko te skripte javila, da ni vpisan email naslov (oz. če je kaj narobe napisano, recimo manka @, bo reklo, da ni veljaven email). Pri IE pa kar nadaljuje, sploh ne preveri pravilnost maila.

Zakaj oklepaji :8) ker mi java ni preveč domača, pa sm jih ruknu not, sicer pa tole tud ni glih moje delo, mi je zelo pomagal en kolega :8)

Zakaj email=document.naslov.Mail, ker naslov forma je "naslov" in naslov textboxa za vpis emaila je Mail (vsaj mislim, da je tko) :8)

Road Runner ::

No najbrz ta zadeva moti. Lahko da se motim ampak zdi se mi da je to nek nestandarden shortcut v DOMu. Tako da malo poglej ta del predvsem.

btw, ne mesaj jave in javascripta :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML actions

Oddelek: Programiranje
7989 (685) Baja
»

Gmail in nestriktnost pri emailih

Oddelek: Pomoč in nasveti
294591 (3694) Rešpetlin
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8710473 (9211) lisjak
»

Varnost v HTML form

Oddelek: Izdelava spletišč
111446 (1324) mare_
»

Zaščita e-mail naslova

Oddelek: Izdelava spletišč
221475 (1089) darh

Več podobnih tem