» »

Trdi disk - WD My Book Studio Edition vs. Home Edition

Trdi disk - WD My Book Studio Edition vs. Home Edition

zlotko ::

Živjo!

Odločam se za nakup zunanjega trdega diska in se trenutno odločam med

WD My Book Studio Edition

in

WD My Book Home Edition

Velikost diskov je enaka, predpomnilnik tudi, dimenzije in teža zanemarljivo enaki..., edino razliko vidim v možnostih priključitve, studio editon omogča še eSATA in FireWire priklop.

Tako da me zanima vaše mnenje, katerega bi kupili vi in zakaj bi ga kupili. Cena mi ni pomembna, želim le "najboljše".

Lahko mi priporočate tudi katerega drugega, vendar sta ta dva pritegnila največ moje pozornosti :).

Hvala za odgovore!

Lp

KandazaR ::

Oba podpirata firewire, usb in pa eSATA priklop. Edina očitan razlika je v standardu firewire (home edition podpira samo hitrost do 400Mb/s, medtem ko studio edition podpira tudi novejšo in hitrejšo povezavo 800 Mb/s). Pa barva je različna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

zlotko ::

Ah, najprej sem vas imel namen vprašat namesto za home edition za essential edition v primerjavi z studio edition, pa sem potem pozabil spremenit tisti stavek o tem kdo ima firewire itd. :8) .

Hvala za mnenje KandazaR. Še kdo?:D

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlotko ()

pegaso ::

Ja še jest :D
Razlikavgarancijinizanemarljivapress >:D

lp pegaso

KandazaR ::

5 let garancije studio edition sploh nisem opazil. Pol pa nimaš kej izbirat. Studio edition je prava izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

zlotko ::

Kuul :).

Hvala fantje, sem naročil WD My Book Studio Edition;) .

Lp

Jenej01 ::

No nabavil sem WD studio editoon 500GB, trenutno ga imam priklopljenega na usb, iscem mini firevire na firewire 800 kabl.
No poblem je sledec, disk se mi sam, tudi med kopiranjem izklaplja. Pritisk na gumb za vklop ne deluje. Pomaga edino, da ga za par minut izklopim iz napajanja in spet zazenem. Meni se to ne zdi normalno, saj ga hocem imeti kot vedno delujoci zunanji disk. OS je win server 2003.

Lp Jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

drinovcRok ::

Imam disk WD My Book Home Edition 500gb, in me zanima zakaj sta zadaj 2 priključka za firewire?

pegaso ::

En je FW400, drugi FW800

drinovcRok ::

Se pravi eden je hitrejši, samo pri meni se ni poznalo, verjetno ker plata podpira samo FW400... ;) tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD predstavil 4 TB-disk

Oddelek: Novice / Diski
465647 (4232) Lion29
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314124 (3064) Revenant
»

Kakšna je razlika?

Oddelek: Strojna oprema
51232 (1200) okip32
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275033 (4322) -ziga-
»

Kateri zunanji 2.5'' USB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
51990 (1990) kixs

Več podobnih tem