» »

Krmiljenje / (programator) oz. kako narediti da bi preko interneta vklopil neko napravo ?

Krmiljenje / (programator) oz. kako narediti da bi preko interneta vklopil neko napravo ?

mrTwelveTrees ::

zadeva je taka, rad bi na daljavo vklopil določeno napravo... v mojem primeru radiator.

vem da obstajajo neki vmesniki za telefonsko linijo - pokličeš domov, vtipkaš kodo pa se neka naprava priže ali ugasne.

ampak ne, jaz bi to rad nastavil preko interneta (IP povezave) - podobno kot ruter...

da, obstajajo tudi alarmi ki imajo to, pošljes SMS in se ti vklopi določena naprava... ampak to stane...

zadeva je taka da nebi rad imel časovno programiran radiator, ker mi to ne ustreza...

Meizu ::

Radiator bi rad povezal prek interneta? Svašta...:\

MihaFirst ::

Že res, hkrati pa sila domiselno. :D

Pyr0Beast ::

A na telefon pozvonit ni dovolj ? En 'zvon' vklop, 2 izklop >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TESKAn ::

Naredi si webserver iz PICa, zelo preprosto in dobiš zraven še kup pinov, da lahko tudi lučke utripaš, če hočeš...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mrTwelveTrees ::

Meizu: take kometarje spregledam... ti kr zavijej z očmi komu drugemu

Pyr0Beast: ja telefon... a kaj ko nimam na tej lokaciji telefona

TESKAn: to je pa višja matematika zame :)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

ja čuj, a se ti ne zdi malce noro prklapljat radiator (pazi, radiator) na internet? Mislim, kaj najbolje da priklopim na net štedilnik in pristavim zjutraj kavo za skuhat in pol ko grem s službe sam kliknem na daljinca in ko pridem domov me čaka skuhana kava lol...:\ :) :|

mrTwelveTrees ::

Meizu: prosim te, da v tej temi ne sodelujes vec v pogovoru, hvala

mrTwelveTrees ::

Meizu ::

Meizu: prosim te, da v tej temi ne sodelujes vec v pogovoru, hvala


Ni panike, itak nimam kaj za povedat, me je pa srbelo, da napišem en post...takšen...bolj neumesen...>:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

dzinks63 ::

:)) Kaj pa stikalna ura DCF, lahko jo programiraš za cel teden. conrad

Tomay ::

V firmi se ukvarjamo tudi z avtomatizacijo stavb. Lahko uporabiš kaj od intligentnih instalacij npr. GSM vmesnik samo bo rešitev okoli 500€. Druga rešitev bi bila WakeOnLan:D Ali pa če imaš na oddaljeni lokaciji računalnik, prek lpt porta in releja krmiliš radiator. Lahko še napišeš web vmesnik in to je to.

Imamo tudi en programabilni kontroler, ki ga lahko priklopiš na mrežo (ethernet) in neposredno krmiliš izhode. Poglej tu.
Voodoo 4Ever

Ejsi_Disi ::

Saj je rekel, da mu ne ustreza, da je sprogramiran. Verjetno je vsakič ob drugi uri doma in bi zato na daljavo rad vklopil gretje. Verjetno. Naj pa sam pove zakaj, da takim kot je Meizu razjasni obzorja.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Pyr0Beast ::

Kaj pa SMS-i iz neta?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Pa imaš doma prižgano kaj, kar je priklopljeno na net trajno ?

Kako staro mašino kot strežnik, mogoče kak access point ali kaj podobnega ?

Nekater access pointi imajo interno par prostih portov, nekateri mogoče tudi comport, laufajo pa na linuxu

Preko tega bi se dalo izvesti krmilje.

NI ravno enostavno, dalo bi se pa.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fave ::

Moja ideja se na prvi pogled zdi rahlo čudna, je pa enostavna. V Conradu, se kupi preprosto vezje za vklop in izklop na zvok (na ploskanje). To vezje postaviš zraven zvočnikov, še boljše pa je, če vhod tega vezja prilagodiš tako, da ga priključiš direktno na izhod za zvočnike. Potem pa to prožiš preko MSN Messengerja. Pošlješ mežik "razbita kitara" in ti bo vklopilo. Lahko držiš tipko F2, ki je kot PTT in dvakrat ploskneš, samo to bo težko :D , lahko pa dvakrat tleskneš z jezikom.

Aja, pa vse sistemske tone v Windowsih dizejblaš.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

gfighter ::

Webserver iz PICa se ti splača raziskat, če si količkaj programerja. Stvar je dokaj preprosta za uporabo, pa še naučil se boš nekaj...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

TESKAn ::

Jap, nekaj takega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brane2 ::

PIC webserver najbrž bne dela svojega NATa, torej bi moral biti najbrž na net priklopljen prek računalnika ali APja ali česa takega, to pa najbrž premore en izhodni pin, s katerim bi lahko krmilil zadevo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mrTwelveTrees ::

na tej lokaciji imam vsega ... lan, wireless... serverje... ruterje z usb jem... itd...

kakršnokoli programiranje me ne veseli in nimam potrplenja za to, razen tako enostavno kot je tisto ; primer na slikici zgoraj iz conrada...

Fave: poznam to... mislim da se mi valja nekje doma... ampak to ima prešvoh rele za vklop/izklop... to ni lih to kar iščem

Zgodovina sprememb…

metalc ::

Nobena znanost ni na kakšno "odpisano" kišto namestiti npr. Linux z webserverjem, vanj zabiti kakšno kartico z analognimi in digitalnimi vhodi/izhodi, ali jo prek kakšnega paralelca povezati z relejem ali malo morje podobnih zadev. Druga stvar je, kako boš radiator krmilil. Če je tiste klasične sorte, boš rabil še kakšen dovolj močan motorček, ki ti bo ventil obrnil za določen zasuk v eno ali drugo smer :D Ne smeš pozabiti še na varnost, da ne bo gor prišel še kakšen mulo z drugega konca sveta in po svoje štelal gretja in računov za energente :D

Fave ::

Ja sej ni noben problem za relejem vezat kontaktor, potem pa po mili volji vklapljaš radiator, sekolar in puhavnk, če hočeš.
My mind's a hyper tool that fixes everything.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trojan.Win32.VB.rdt

Oddelek: Informacijska varnost
51064 (830) majeric0
»

need for seed underground

Oddelek: Pomoč in nasveti
7734 (699) ABX
»

Kje je miha aka Microsoft? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
545381 (2916) mchaber
»

Hotmail password

Oddelek: Omrežja in internet
51284 (1248) svencbir
»

web cam-video nadzor-le v določenih trnutkih

Oddelek: Pomoč in nasveti
71536 (1414) tspider

Več podobnih tem