» »

TrueCrypt 5.0

1
2
»

luky ::

Tisti ki dobro obvlada ta program TrueCrypt bi prosil za mnenje, če je pametno na notebooku kriptirati celi disk.

Če potem še prosim za navodilo kako to narediti, ker tega ne znam oz. ne upam. Ostalo pa z TrueCryptom delam kot so Containerji....

S katero stopnjo je najboljše kriptirati Containerje (Algorithmom)...


Hvala za pomoč...

poweroff ::

Uporabiš lahko default nastavitve.

Če boš kriptiral podatke poskrbi za backup!
sudo poweroff

MrStein ::

Če boš kriptiral podatke poskrbi za backup!

In če ne, tudi poskrbi za backup. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

Še eno vprašanje imam in sicer zakaj se da izbrisati Contanier datoteka. So kje še kakšne nastavitve, ker mi to čudno izgleda, da imam v njej skrite podatke pa jo raziskovalec izbriše takoj ko kliknem delete.

Hvala za pomoč....

MrStein ::

Brisanje fajlov je osnovna funkcija OS-a. Bilo bi hecno, če ne bi delovala.
Lahko pa seveda omejiš to funkcijo. (dovoljenja/zaščite datoteke. V lastnostih.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

MrStein ja to razumem, samo čudno, da kar tako pusti en kriptirani program izbrisati svoj fajl.

Recimo od Folder Locka ti ne moreš zbrisati nobenega fajla, dokler je zaklenjen, pri True Cryptu pa to narediš lahko...

OrkAA ::

Ja če ne bi pustil, bi vsi takoj vedeli, da gre za kriptiran file. Pa tudi, ko ti enkrat zasežejo računalnik imaš ti težnjo po tem, da kočljivi podatki čim prej izginejo. :)

Loki ::

backup shrani v kaksnem sefu.
I left my wallet in El Segundo

luky ::

Fantje je kdo že poskusil ali kriptiral particjo diska ( ne zagonsko recimo d:) kako se obnese, ali ostanejo vsi podatki, ali jih izbriše....???


lp.

Jst ::

Glede na naravo aplikacije, bi pričakoval večnitnost - da izkoristi vsa jedra.

Edina kritika long-term uporabe TrueCrypta in pričakovanja nove verzije; v tem primeru 5.0.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

STASI ::

Sem v dilemi kriptirati particijo z Winsi. Ali je to že kod storil? Verjetno ostane vsa data, ker ne bi rad potem še s tem čas zgubljal. luky če kriptiraš drive, ki ni zagonski se formatira.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

luky ::

STASI in potem vse izgubiš na particiji, ki ni sistemska - recimo D:

Jaz sem namreč kriptiral na Notesniku Toshibi zagonsko partcijo C:. Naredilo se je vse OK, samo potem pa JOJ in sicer ob času zagona moraš vpisati geslo in tega ni Tosgiba nikakor hotela sprejeti, kljub temu, da je bilo 100% ( 2 x poskusil isto ker sem misll, da sem mogoče kaj zaje... pri geslu, vendar isto ) Dobro inmel se Backup, da vrnil prejšnje stanje, samo zakaj GESLA ne prejme ob času Boota pa ne vem.

Če kdo ve prosim naj pove, oz. če sem kje naredil napako, samo particija je bila skriptirana brez napake......


????:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

b ::

Ob bootu je tipkovnica nastavljena na ameriško, če imaš v geslu šumnike jih ne boš mogel vpisat, veliko ostalih znakov pa je na drugih mestih. Od črk sta zamenjana z in y, če imaš kakšna ločila pa so malo raztresena po tipkovnici :) Good luck,

luky ::

b veš na to sem bil pozoren, kot mi ti opisuješ, pa sem drugič dal čisto navadno geslo, bez šumnikov in kakšnih posebnih znakov samo gole črke na tipkovnici in mi gesla ni sprejelo, pa si ne pridem gor kaj je narobe.

Recimo na navadnem compu pa ni problema, dela kot urca.

lp.

aljazh ::

Tudi pri meni se je pojavil en bug. Na fileserverju imam en TrueCrypt container, ustvarjen s prejšnjo verzijo programa. Na eni od delovnih postaj sem sedaj naložil zadnjo različico TrueCrypta in pojavi se sledeče: Ko omenjeni container mountam preko mreže, recimo da mu pri tem dodelim črko "K", se v seznamu mountanih particij K spremeni v L (torej sta eden za drugim 2 L-ja). Prav tako se pri tej črki (moral bi biti K, sedaj pa je L), ne pokaže, da je zadeva mountana. Mount sicer uspe (ker se v raziskovalcu pojavi particija "K") in lahko dostopam do datotek na njej, problem je le v prikazu v TrueCryptu.

poweroff ::

Predlagam, da te napake pošljete TrueCrypt razvijalcem. So precej odzivni.
sudo poweroff

ender ::

luky: preveri, da se ti ob bootu ne vklopi kakšen Num Lock (potem imaš na desni polovici tipkovnice številke, namesto črk).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jst ::

NA prenosnikovi tipkovnici je ob boot-time čisto drugačna. Dell ima tipko, na kateri piše "Fn" in na tipkah poleg črke še z malo modro barvo, kaj pomeni, če držiš Fn in pritisneš to tipko. Bodi pozoren na to. Je pa zadeva (vsaj pri Dellu) nastavljiva v BIOSU.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matko ::

Na voljo je prvi popravek 5.0a


5.0a

February 12, 2008

Improvements:

*

The memory requirements for the TrueCrypt Boot Loader have been reduced by 18 KB (eighteen kilobytes). As a result of this improvement, the following problem will no longer occur on most of the affected computers: The memory requirements of the TrueCrypt Boot Loader 5.0 prevented users of some computers from encrypting system partitions/drives (when performing the system encryption pretest, the TrueCrypt Boot Loader displayed the following error message: Insufficient memory for encryption).


Bug fixes:

*

On computers equipped with certain brands of audio cards, when performing the system encryption pretest or when the system partition/drive is encrypted, the sound card drivers failed to load. This will no longer occur. (Windows Vista/XP/2003)
*

It is possible to access mounted TrueCrypt volumes over a network. (Windows)
*

TrueCrypt Rescue Disks created by the previous version could not be booted on some computers. This will no longer occur. (Windows Vista/XP/2003)

Note: If your TrueCrypt Rescue Disk created by TrueCrypt 5.0 cannot be booted on your computer, please upgrade to this version of TrueCrypt and then create a new TrueCrypt Rescue Disk (select 'System' > 'Create Rescue Disk').
*

Many other minor bug fixes. (Windows, Mac OS X, and Linux)


luky ::

Fantje je kje kaj prevoda v SLO o TrueCryptu... ???

poweroff ::

Ne, jaz sem se ga lotil, pa sem potem ugotovil, da je jezikovna podpora zaenkrat samo za Windowse.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evil Maid napad na TrueCrypt

Oddelek: Novice / Varnost
416223 (4710) poweroff
»

Izšel TrueCrypt 6.2

Oddelek: Novice / Zasebnost
364555 (3402) MrStein
»

Izšel TrueCrypt 5.1

Oddelek: Novice / Zasebnost
1120457 (19805) poweroff
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010623 (8035) poweroff
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264975 (4116) poweroff

Več podobnih tem