» »

Program za upravljanje omreznih povezav

Program za upravljanje omreznih povezav

Pirmy76 ::

Mi kdo zna povedt ker progrm bi znal postimat nastavitve racunalnika za razlicna omrezja?

Primer... imam prenosnik ki bi ga rad povezal doma na omrezje kjer imam router z DHCP serverjem in en mali server s tiskalnikom.

v sluzbi imam router BREZ DHCP serverja in server z drugacnim tiskalnikom.

Rabu bi en program, ki bi mu lahko nastimal profile in jih preklapljal tako, da se tudi nastavitve racunalnika spremenijo glede na omrezje na kero sem priklopljen.

Pozna kdo kaj takega?

Tomay ::

Ne vem če google danes ne dela.
prvič
drugič
tretjič

EDIT: Se opravičujem. Noben od teh ne deluje v redu. Še iščem dobro freeware rešitev.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Tomay ::

Switchboard dejansko tudi dela.
Voodoo 4Ever

Pirmy76 ::

Sem ze proval switchboard in net switch... ampak ne podpirata varnostnih nastavitev wireless omrezij....

Tomay ::

Eno je povezava, drugo pa so nastavitve.
Za povezavo ti mora poskrbeti windows ali pa software od wireless. Ti programi ti samo spremenijo ip oz. vklopijo dhcp. Lepo bi bilo če bi ti na podlagi ssid-a samo nastavilo ip-je.

Lahko na mrežni tudi nastaviš nadomestno konfiguracijo, ki se nastavi, če ni dhcp. (ni ravno najboljša rešitev, ker traja nekaj časa, ko dhcp išče).

Lahko preizkusiš tudi kakšno komercialno verzijo, sam jih nisem.
Voodoo 4Ever

Pirmy76 ::

Komercialni program.. ni problema... ma kateri?

Kar se pa tice povezava ali varnostne nastavitve... Pri wirelessu je to zelooo pomembna zadeva in mislim da bi mogli programi to upostevat. IBM Access Connection naprimer to vse zna... ampak ne dela na drugih racunalnikih. No vsaj na Asusu EEE ne dela...

blueblade ::

Ojla,

obstaja program od ibm-ja, ki je popolnoma freeware dobiš ga lahko na www.pc.ibm.com/support imenuje pa se ThinkVentage acsses connection. Jaz ga uporabljam že dalj časa in je res super. ima tudi osnovno zaščito (disable share itd.)

nejck ::

js sm neki cajta uporablou Mobile Net Switch ... se mi je zdeu kr uporabna zadevca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

Pirmy76 ::

Blueblade hvala za link.. ampak kot sem ze napisal v prejsnjem postu IBM Access Connection ne dela na racunalniku ki ni IBM.. no vsaj na mojem ASUSU EEE 701 ne dela. Imam tudi IBM prenosnik in ta program deluje res zelo dobro.... Tako da iscem drugo varjanto.

Ce ne podpira WPA ali WEP mi ne pomaga nic....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252881 (1484) SaXsIm
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132933 (2182) malini
»

Priročni programčki za prenosnike

Oddelek: Programska oprema
394049 (2746) CaqKa
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363113 (1921) Rešpetlin
»

Več mrežnih povezav v prenosniku

Oddelek: Omrežja in internet
121580 (1388) boych

Več podobnih tem