» »

odprtje poštnega predala v avstriji

odprtje poštnega predala v avstriji

looka ::

na tem forumu sm opazil že neki tem k so se tikale bančništva v avstriji - kolkor vem sedaj paypal (tak za plačvat) obstaja tud za slovenijo, ane?
mene pa samo zanima, kašni so stroški odprtja pa vodenja poštnega predala (poštno ležeče neki) v avstriji, konkretno me zanima v vasi po imenu borovlje/ferlach. (ne vem pa koliko je to relevanten podatek:))
tenkju


Edit: Are you kidding me? 7 umetnosti?//Looney

McHusch ::

Poštni predal (Postfach) ni isto kot poštno ležeče (Postlagernd).

Za prejemanje postlagernd sploh ne rabiš poštnega predala. Enostavno te pošiljka čaka na pošti, da jo prideš prevzet.

looka ::

okej... torej tist k mam poštni predal me potem zanima. pa če veš, kolk so stroški za pošiljanje po metodi prvi al pa drugi poti

McHusch ::

Postfach

Postfach Privatkunden Preis/Monat
Privat EUR 7,50
Privat Plus EUR 15,00

Postfach Geschãftskunden Preis/Monat
Business EUR 18,50
Business Plus EUR 26,00

Postlagernd

Sie können sich Ihre Pakete auch postlagernd an jede Postfiliale in Österreich zusenden lassen. Das Paket liegt dann in der von Ihnen gewünschten Postfiliale bis zu drei Wochen zur Abholung bereit.

looka ::

sj če bi znal dobro nemško bi šu tud pogledat direkt na post.at pa prebral zadevo ;)


mislim pa da si napisu da so neki stroški za vodenje poštnega predala, za poštno ležeče pa pač 3 tedne tam stoji, je res? (in s poštno ležeče nimaš nobenih stroškov, tudi pri prevzemu)

d0rK ::

Ali ve kdo ce lahko posameznik odpre Predal pri Pošti Slovenije?


Iscem in iscem po posta.si pa ne najdem.

bosmla ::

;)

Pimoz ::

@d0rk: seveda lahko. samo na lokalno pošto stopi pa ti bojo vse povedali kako in kaj

PALOMINO ::

Se pravi...želim kupiti artikel ki ga nemški prodajalec noče poslati v Jugo...pardon Slovenijo...pošilja pa v Avstrijo.
Se pravi lahko pošlje na naslov pošte v Borovlje in poleg moje ime?

Hvala za odgovore?

metalc ::

Če je "navadna" pošta, se pravi, da ob prejemu ni treba podpisovati povratnic ali kaj plačevati po povzetju ali carin, če pošiljatelja nekaj boli..., potem se načelno da. Prevzem te košta 1 EUR (cenik tukaj, poišči "Postlagernd" v predalu Zusatzleistungen).

Glej, da bo prava poštna številka (sploh če je v kraju več pošt), da bo pisalo "Postlagernd" (morda bo v redu tudi mednarodna "poste restante") in da boš ob prevzemu imel veljaven osebni dokument z enakim imenom. Idealno bi bilo, če pošiljatelj priimek podčrta ali napiše z velikimi črkami in če ne najdejo, povprašaj, če niso zadeve posortirali še pod tvoje ime (namesto pod priimek). Seveda poglej še delovni čas pošte (vaške praviloma niso odprte med vikendom) in na poštnih straneh poišči napotke za pravilno naslavljanje. Najbolje bo nekaj takega:

Janez NOVAK
POSTLAGERND
1234 Eine Stadt
ÖSTERREICH oz. AUSTRIA

(pred poštno št. lahko probaš dopisati še AT, odvisno od standardov v izvorni državi).

Iskalnik pošt je tu, Borovlje (nemško Ferlach) ima poštno št. 9170, naslov Hauptplatz 8, odprta pon - pet 8-12 in 14-18.

Avenger ::

Ko še nismo bili v EU sem si na pošto v Beljaku naročil fotoaparat - postlagernd in ga lepo prešvercal čez mejo :)). Na pošti samo pokažeš osebno/pasport, brez problema.

BTW, a "poštno ležeče" obstaja tudi na naših poštah??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

connel ::

Tudi je ja, označiš lepo "poštno ležeče" in je to to.

gumby ::

PALOMINO je izjavil:

Se pravi...želim kupiti artikel ki ga nemški prodajalec noče poslati v Jugo...pardon Slovenijo...pošilja pa v Avstrijo.


Temu očitno ni do tvojega denarja... Kupi artikel pri prodajalcu, ki je dejanko ugotovil, da smo v EU.
my brain hurts

Yugos ::

PALOMINO je izjavil:

Se pravi...želim kupiti artikel ki ga nemški prodajalec noče poslati v Jugo...pardon Slovenijo...pošilja pa v Avstrijo.
Se pravi lahko pošlje na naslov pošte v Borovlje in poleg moje ime?

Hvala za odgovore?


jest sem prodajalce v Nemčiji ki so superge prodajali opozoril da smo v Eu in so se opravičili in potrdili da pošiljajo sem!

Jaz bi bil na tvojem mestu užaljen in če nekdo Slovenijo obravnava kot banana republiko ni vreden mojega denarja!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ležeča pošta Avstrija

Oddelek: Loža
196908 (447) ruski76
»

Pošta Borovlje - telefonska številka

Oddelek: Loža
182199 (338) Recordman
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434184 (17304) AgiZ
»

Odprtje bančnega računa v Avstriji zaradi plačevanja preko PAYPALA - Ali je to možno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115060 (10527) #000000
»

Online nakup na pošto v Avstriji

Oddelek: Loža
123062 (2887) urosh

Več podobnih tem