» »

Photoshop 6

Photoshop 6

PersonaRudis ::

Rabil bi neke dobre tutoriale za Photoshop 6. Po iskalnikih sem že iskal, pa nisem nič pametnega našel. A ve kdo mogoče kdo za kako res dobro stran v zvezi s tem?

Hvala

whatson ::

Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Baja ::

mislim, da nekaj malega tudi. poglej pod trike, če se ne motim

Mam pa tudi doma enih sedem mega v .pdf formatu. Pošli mail pa ti jih lahko pošlem kam.

Aja, pa ne rečti da si tu že bil klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Freak ::

Inštaliru sm si photoshp 6 in se zacel malo bolj podrobno ukvarjat z njim. Ampak takoj so pršle težave. Ko na layer narišem neko sliko, ko hocem iz nje delcek izbrisati, mi sporoci, da "Layer is not directly editable".
V cem je problem?

Highlag ::

Ker si photoshopi niso tako različni med sabo, bi bilo dobro če najprej prebereš kako knjigo
Npr. Adobe Photoshop učilnica v knjigi.

Tako se boš naučil osnov. Drugače če hočeš izdelati kake efekte za Web pa si oglej tole:
Eyball design

Malo prelistaj. Ima stran tudi odlične tutorale vključno z datotekami.

Glede težave, ki jo imaš. Če je plast prazna lahko z njo storiš bolj malo. Natančneje definiraj zbrisati. (Kako orodje hočeš uporabiti za brisanje)

Freak ::

Na plasti mam en krog. V tem grogu sem majhen delček selectal s select tool. Ko pritisnem na tipko delete mi sporoči tisto, kar sem zgoraj napisal

Baja ::

to plast si ti sam narisal al si odprl sliko. Ker če si odprl sliko, ti photosho ne bo pustzil delati z njo. Rešitev je ta,da tam ko maš seznam layerjov, po vse verjetnosti je samo en in piše gor bacgrond, klikneš z desnim gumbom in daš duplicate. tako, zdj pa maš dva layerja. Backround pa Bacground copy. ny copy pa zdaj lahko delaš kaj češ

PersonaRudis ::

Hvala za naslove, ampak se je našla ena napakica:

-Unable to contiune because of hardware or system error. Sorry, but this error is unrevoerable.-

Tak da je PS out-of-order in sem zato :( .

Baja ::

ja reinstal, ne, al kaj, boš photoshopu venec kupu?

TTine ::

Glede unrecoverable error:
NI treba reinstalirat zadeve!!! Problem je v fontih ves. Verjetno si instaliral katerega od fontov, ki jih photoshop ne prebavlja. Poskusi se spomnit katere fonte si dodatno nalozil oz. izbrisi vse, razen standardnih windowsovih. Ce nisi preprican kateri so to dobis podatke na microsoft.com.
Ko bos izbrisal pravi (oz. pokvarjen) font, bo tudi photoshop zacel zopet delovati kot je treba.
LP
Tine.

Baja ::

Ej TTine 10x, to pa nisem vedu

PersonaRudis ::

Hvala TTine za nasvet. Probal sem, ampak na želost nč. V bistvu že dolgo nobenih fontov nisem inštaliral. Image Ready 3.0 pa deluje brez vsake napake.
Čudno.0:)

Highlag ::

Lahko poizkusiš tudi tole:

Photoshop stores information about plug-ins, features, and the application itself in its general preferences file (Adobe Photoshop [version] Prefs). A damaged general preferences file may cause Photoshop to behave unexpectedly. You can easily determine if the problem is related to this files by re-creating it.

To re-create Photoshop's general preferences file:
1. Exit from Photoshop.
2. Rename the Adobe Photoshop [version] Prefs file (e.g., to Filename.old), and then restart Photoshop. The Adobe Photoshop [version] Prefs file is in the following location:

Photoshop 6.0
- Documents and Settings\\Application Data\Adobe\Photoshop\6.0\Adobe Photoshop 6 Settings\Adobe Photoshop 6.0 Prefs

Če še ne bo nič obišči www.adobe.com, pa poišči suport na njihovi strani imajo kar nekaj predlogov.

TTine ::

Gonzi:

Po mojih izkusnjah najveckrat zafrkavajo fonti WST oz WTZ ki jih pri oz. takoj po instalaciji nalozijo Win2000 in XP.

Poglej in izbrisi fonte, ki z imeni WST_swed.ttf in podobne, skupaj ponavadi nekje 6 ali 7 takih fontov. Brises 100% brez skode.
LP
Tine.

Freak ::

To plast sem sam narisal. Poleg backgrounda mam tud layer na katerega sem narisal sliko.

PersonaRudis ::

HVALA vsem!

TTine: nobene takšne pisave nisem našel, vendar vseeno hvala za nasvete.0:)

Highlag: Hvala, napaka je bila res v tistem file-u, zdaj je (zaenkrat) vse O.K.

so še dobre dušice na svetu...
:D

Highlag ::

Ja cool no


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava letaka / časopisa / dnevnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82728 (2607) kuglvinkl
»

Photoshop 6.0 sumniki ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111193 (1103) branko_bm
»

program za delat spake

Oddelek: Programska oprema
181151 (980) Avenger
»

Ko laiki gremo z F2s naprej :)

Oddelek: Omrežja in internet
61037 (937) Lara-K
»

Programi za spletno grafiko?

Oddelek: Programska oprema
81433 (1335) kuntek

Več podobnih tem