» »

3DMark 2008 aka. Vantage

3DMark 2008 aka. Vantage

Tr0n ::

DX10 benchmarking. Nekaj HQ screenshotov. 8-O

* It's for Windows Vista PCs only - it won't run on Windows XP machines
* It's Futuremark's first DirectX 10 only benchmark
* Direct3D 10 includes a new Shader Model (4.0), plus Geometry Shaders, and it also involves a new driver model for graphics cards
  • spremenilo: Tr0n ()

M-XXXX ::

Vsaj v brezplačni verziji ni nič za videt- rendiranje nekaj slik, zmogljivost diskov, pretvarjanje filčkov,... Ni pa nič vsaj podobnega kar je na slikah v novici!
Edit: Malo sem zabrklal- zagnal sem PCmark:D My bad!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Tr0n ::

Ehm, tole se niti ni zunaj n00b. :)

M-XXXX ::

Saj pravim da sem PCMark dol potegnu (tud Vantage):D

Tr0n ::

Izi ::

Se pravi novi 3DMark ne bo imel več v imenu letnice in se bo torej namesto 3DMark 08 imenoval 3DMark Vantage ?
Ali je to samo delovno ime in bomo na koncu spet dobili 3DMark 08 ?

Sicer pa v starem 3DMark 06 smo povprečno že vsi tam blizu 15000 točk in je resno že čas za novega >:D

Kolikor sem razbral iz intervjuja bo zadeva velikanski napredek od verzije 06, kar pomeni, da bomo vsaj na začetku spet gledali samo diapozitive.

Meni se zdi odlična zadeva, da si bomo že leta 2008 lahko ogledali kakšne igre bomo igrali tam okoli leta 2013. Pa za primerjavo hitrosti grafičnih računalnikov med seboj je tudi kar referenčna zadeva.

Tr0n ::

Zanimivo iz dev intervjuja je predvsem to, da je DX10 precej bolj optimiziran in cist API, ampak da se ves potencial pokaze sele, ko je igra "from ground-up" zimplementirana na DX10 APIju in ni dodanih samo nekaj DX10 featurjev navrh obstojecega DX9 APIja, kot to delajo razvijalci trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Izi ::

in ni dodanih samo nekaj DX10 featurjev navrh obstojecega DX9 APIja, kot to delajo razvijalci trenutno.

In to bodo delali še kar nekaj let, dokler ne bo večina igričarjev nabavila DX10 grafičnih kartic in seveda prešla iz XP-jev na Visto.

Pri novem 3DMark vsaj ne bo več nesmiselnega kreganja in primerjanja koliko je Vista počasnejša v igrah, ker DX10 na XP-jih sploh ne deluje >:D
Končno prvi program, ki bo (upam) pokazal DX10 v vsem sijaju :D
To bo verjetno tudi zaprlo usta še zadnjim nejevernežem, ki še vedno živijo v prepričanju, da nekatere igre na Visti še vedno ne delujejo, sedaj ko bomo dobili prvi program, ki pa na XP-jih več ne deluje.

Pa je že kje kakšen okvirni datum izzida ? Ali bo to sploh letos ?

Tr0n ::

Letos enkrat ja.

mtosev ::

Super progi. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tr0n ::

Tr0n ::

3DMark 2008 bo izsel v ponedeljek, 28. aprila ob 15. uri. Tokrat ne bo free verzije (oz. bo free samo trial).

http://www.yougamers.com/news/18513_3dm...

The definite DirectX10 benchmark will ship in four editions:

* Trial (free)
* Basic ($6.95)
* Advanced ($19.95)
* Professional ($495)

Final System Requirements

The final system requirements to run 3DMark Vantage Trial are:

Minimum

* x86/x64 single core CPU with SSE2 support. Performance similar to Intel Pentium D 3.2GHz or better
* Fully D3D10/SM4.0 compliant graphics card, 256MB
* 1024MB Memory
* 2GB of free disk space
* Windows Vista (Server editions not supported)

Recommended

* Intel Core 2 Duo E6600 or equivalent AMD CPU
* Fully D3D10/SM4.0 compliant graphics card, 512MB
* 2048MB Memory
* 2GB of free disk space
* Windows Vista (Server editions not supported)

Additionally, following requirements must be met to run each of the four available presets with the Advanced and Pro versions:

* Entry - 128MB DX10 Video Card and a monitor capable of displaying 1280x1024 resolution
* Performance - 256MB DX10 Video Card and a monitor capable of displaying 1280x1024 resolution
* High - 512MB DX10 Video Card and a monitor capable of displaying 1680x1050 resolution
* Extreme - 512MB DX10 Video Card and a monitor capable of displaying 1920x1200 resolution

GrimReaper ::

Smo pripravljeni na Extreme preset, Pro verzijo se bo pa že prek alternativnih virov dobil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Veron ::

Evoga Vantage score
8800GT

Sicer pa se mi grafika ne zdi čisto nič novega oz. "naprednega". Ko nek kup plastika, še 06 mi je bil lepši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

GrimReaper ::

Each email address will be allotted one (1) registration key, which will be usable for a single benchmark run.

Mater, bo treba vse do konca navit, šele potem zagnat, ker je možen samo en run. Drgač pa čakam da dobim key preko maila.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

t3hn0 ::

Each email address will be allotted one (1) registration key, which will be usable for a single benchmark run.

Mater, bo treba vse do konca navit, šele potem zagnat, ker je možen samo en run. Drgač pa čakam da dobim key preko maila.


blagor nekaterim k mamo neomejeno mailov :P
^.^

GrimReaper ::

P5350 3DMarks

E8400 @ 4000MHz
RAM 1068
8800GT 739/1022

še 06 mi je bil lepši

+1
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Grimreaper, bom danes ko pridem iz službe probal, če dosežem podoben rezultat z enako konfiguracijo.

zbogi ::

Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

SoLoR ::

overcloked kolikor si upam na air P11510 Q9450@3.88mhz - 9800GX2@734/1834/1080

"normalni" clocki za vsakodnevno rabo P11207 Q9450@3.6mhz - 9800GX2@713/1784/1080

se ne splaca navijat do maximuma...

Sba ::

5317

Proc je dejansko na 4.0 GHz, grafično sem pa pozabil malo bolj navit. (675/1687/975 namesto 715/1750/975)
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

GrimReaper ::

Z novimi 175.12 driverji, nastavitve enake kot zgoraj, score P5655.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Galaxy ::

Adijo ne.. jaz nevem kaj je z mojim procesorom al grafo kr dobim 3-5 FPS! :o Grafa je 2900XT na 743/1000 procesor pa E6600 na 3.33GHz. Help?

Sba ::

GrimReaper, ne vem kako ti je uspelo le z gonilniki pridobiti 300 pik. Jaz sem zadevo postavil na 715/1750/1000 pa sem pridobil par 10 pik, z istimi nastavitvami pa imam celo manj pik. Res pa da imaš ti hujši OC.

Edit: tud v 3DMark06 dobim manj pik z novimi ...
Edit#2: posweepal reč, sedaj dobim 5485, nekaj pa le ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sba ()

krneki0001 ::

Men je tole malo čudno, jaz imam E8400 navit na 4000MHz, 8800GT na 700/1000, pa dobim samo 4800 pik. Driverji so pa podpisani od microsofta(torej niso beta).

Bom še driverje zamenjal, pa potem povem.

Tr0n ::

Recimo da je kar pravilne score za to konfiguracijo. Jaz imam podobno in isti score.

ravsek ::

Samo to je se vseeno malo malo za tvojo konfiguracijo. Sam dobim malenkost manj (4700 pik), s tem da imam proc bolj kot ne v k**** (x2 2,6ghz). Probaj najnovejse driverje http://www.nvidia.com/object/winvista_x... in porocaj. Vsaj cez 5k bi moral priti.

krneki0001 ::

Z novimi beta driverji (stari so bili 163.75, novi pa 175.12) se zadeva "malo" obrne. Kr naenkrat je score 5623, se pa tudi grafična bolj greje - prej je bilo jedro stalno pod 35 stopinj, sedaj pa ne pade več pod 40.

Jst ::

Windows 7 Ultimate, up-to-date.
Nvidia 88gts512, 191.03.

3D Mark Vantage se sicer zažene, prikaže loading screen, nato pa ven vrže error. Vantage ima inštaliran zadnji popravek, ki je na futuremark-ovi strani.

Any ideas?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

galu ::

Windows 7 Ultimate, up-to-date.
Nvidia 88gts512, 191.03.

3D Mark Vantage se sicer zažene, prikaže loading screen, nato pa ven vrže error. Vantage ima inštaliran zadnji popravek, ki je na futuremark-ovi strani.

Any ideas?


Prenavita grafika? Se dogaja pri meni da če je preveč je 3DMark noče met.
Tako to gre.

Jst ::

Ne, zadeva se sesuje. Kliknem "Run Benchmark," se prikaže loading screedn od tiste Jane Nash, a nato, ko bi moral bench zalaufati, me vrže ven. Error.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Senitel ::

Kater error?

Jst ::

 Vantage Error

Vantage Error

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kmetek ::

so že naredili kak patch za uporabnike DX9?

Dr_M ::

Za XP?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

so že naredili kak patch za uporabnike DX9?

Ne, in nikoli ne bodo.. Oz. ne bodo naredili dokler XP ne bo imel DX10 podpore (kar pa se ne bo zgodilo).
Tako to gre.

Senitel ::

Jst> Hm... Vantage zgublja fokus okna kot kaže (in se ne odzove pravilno na ta dogodek)... Imaš kakšen software ki bi lahko kaj takega povzročal?

Jst ::

In kakšen software bi to lahko bil?

FRAPS, Rivatuner's Hardware Monitor izklopljen. Imam priključen TV, to je edino, kar ni default v driverjih. Čeprav mi je Vantage v Visti delal normalno, tudi če sem imel vklopljen FRAPS in Hardware Monitoring od Rivatunerja. (Plus priključen TV).

Sem pa opazil, da izklopi Vantage izklopi AERO, preden se začne benchmark. Mogoče Windowsi7 nazaj hočejo posiliti (vklopiti) Aero in to zmede Vantage...

ps: kako se pa sploh izklopi Aero?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Izi ::

Da Windows izklopijo Aero vmesnik med zagonom 3DMark Vantage je "normalno". To je enako na Visti in na 7.
3DMark Vantage drugače teče povsem normalno na Windows 7.
To, da ti program zgublja fokus med celozaslonskim delovanjem pa ni krivda Windows niti Vantage ampak nekega programa ali pa procesa, ki teče v ozadju. Izgubljanje fokusa se ti mora pojavljati verjetno tudi če gledaš filme raztegnjene čez cel zaslon.

Senitel ::

No tudi aplikacija bi se morala pravilno odzvat na izgubljen focus...
Sicer pa kakšen protivirusen program bi znal morda kaj takega naredit. Spyware in take čudne zadeve. Pa še kaj bi se našlo.

Jst ::

Antivirus laufa Avast. Filmi, igre, full screen od kakšnega screen saverja pri poslušanju glasbe tudi dela normalno. Edino Vantage (z inštaliranim popravkom) ne dela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ncc2000 ::

Imaš navit CPU, GPU ali Rame?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

Jst ::

>Imaš navit CPU, GPU ali Rame?

Ni odvisno od tega. Prej sem za foro probal še enkrat pognati in Jane Nash se je vrtel (ne vem, če se je odvrtel), potem je pa vrgel tisti error.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ncc2000 ::

Pri meni je bilo.
V visti bp, win 7 nikakor.
Dokler nisem malo zvišal Vnb oz. znižal latence.
Zakaj tako, nimam pojma.

Senitel ::

Vantage se ti je na naviti mašini usuval z isto napako (FullscreenState lost)?

ncc2000 ::

Ma ja.
Podobno se mi je pred časom dogajalo v Visti...se ne spomnim več napake,
pa je menda znal biti neki lostfocus v 3Dmark06 ali pa mogoče appcrash.
Vem pa, da je bil takrat hardveare prenšpanon in popust je rešil problem.

Mi je pa zanimivo, da je Vantage v Visti delal ko šus, v win7 na istem hardvearu z
istimi nastavitvami pa nei šlo. Navkljub prime in intelburn stabilnosti.

Jst ::

Jaz imam mašino takorekoč vsako komponento od day one nastavljeno enako.

1.Quad 6600@3.2, 8x400, RAM 1:1;
2.4GB Rama na 800MHz;
3.88gts512, navitje(flashano) v BIOSu, 730/1050/1825, Target Temp 70C, pa se mi ventilator zavrti včasih do 60%. Ponavadi okrog dobrih 50%.

4xPrime je delal več kot dan (30h+). Grafična ima pa še rezerve do 760/1100. Tudi če znižam frekvence pod default - 500/800/?shaders lkinked? - mi javi enako napako. Strange.


---

Imam pa v W7 tudi extra čuden , neviden na internetu, problem v Shutdown-u: Bom kmalu odprl temo o zadevi, ki je zelo nenavadna, kot boste lahko brali, če vas zanima.....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

svetetko ::

Jst mam pa problem, ki ga ne znam rešit. Ko zaženem vantage, se pokaže loading screen, se naloži, potem pa vrže ven nek error (slika:
)
Na njihovi spletni strani sem pogledal FAQ, za tovrsten problem navajajo tole:
Q: I receive an error message ?ID3D10Device::CreatePixelShader failed (E_INVALIDARG)? when trying to run 3DMark Vantage. How can this be corrected? A: The most likely cause for this is a corrupted shader cache. Please delete the contents in the folder C:\ProgramData\Futuremark\3DMark Vantage\cache and try running 3DMark Vantage again.
Težava je v tem da mape cache sploh ni :| kaj naj naredim?
Sistem: Q9550, HD4870, 4GB, Windows 7 RC

PS: offtopic: Kako v post nalimam sliko da bo prikazana kot thumbnail? na imageshacku uporabim link 'thumbnail for forums (1), zgodi pa se tole: [URL=http://img199.imageshack.us/i/vantagei....
vnaprej najlepša hvala za pomoč!

svetetko ::

never mind...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D mark 11 trailer

Oddelek: Navijanje
112288 (2148) Senitel
»

Test GTX 470 in GTX 480

Oddelek: Strojna oprema
353346 (2398) ziga1990
»

3DMark Vantage na voljo danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6510225 (6406) macgajver

Več podobnih tem