» »

Kaj predlagare za 500.000 SIT

Kaj predlagare za 500.000 SIT

LunKi ::

Evo fantje ze 2 leti gnijem na celeronu 466 in voodoo3
in se koncno pripravljen odsteti velike denarce za novo masino:) - aleluja

Sedaj vas pa sprašujem za VAŠE strokovno mnenje???
nisem amater BTW tako da ne bote mislil da mi bo kdo pamet solil, samo zanima me, najbolj pa za matično kero kupt za AMD

Zheegec ::

Epox KT333.
Pa ne vem, zakaj rabiš AMD, če misliš dati 500K za PC? Trenutno je najboljši procesor P4 2,4 Ghz (Northwood), AMD je pa najboljši po cena/hitrost. Kr tko mal :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO-Security ::

E, jaz sem se nekaj zaobljubil. Da bom kupoval samo še sestavljene računalnike, odkra sem dobil pod roke IBMovo netvisto oz. kar koli od DELLa.

Zakaj? Preprosto. Ker veš kaj kupiš. Nimaš nobenih problemov s strojno opremo-konflikti. Zadnje čase sem imel obilne težave s tem. Potem tudi veš, da so mašine sestavljene kakovostno in da strojna oprema je preizkušena.

No, to je samo moj "novi in sedanji" pogled na kupovanje računalniške opreme. Sicer pa je v PCSoftwer Power-ju objavljen test 5 mašin s cenami za okoli 500.000 sit.

Lp
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

ChiefThunder ::

brez zveze se je neki zaletavat. kupi raje nekaj kar je vredno svojega denarja. v primeru amd za to ne rabiš 500k. če bi pa rad top notch sistem pa kup p4 pa hiter RDRAM pomnilnik. lahko pa še počakaš na 0,13 athlone...

aja, kaj maš v mislih: komplet sistem z oreng zvočniki in monitorjem?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

asteroidk ::

ne kupvt sestavljenga kompa ker ga bos preplacal...
plata ksna abit/asus/soyo s podporo za DDR seveda...
glede na to da misls dat pou miljona za komp si lohk kups cudo :) jest sm svojga c366 prodau pa kupu abit kt7a +duron1000 za 30 cukou ;)
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Boeing ::

LunKi:
ABIT AT7-Raid,
AXP2000+,
521M DDR333 RAM-a,
GF4 Ti4400, proizvajalca izberi sam,
Creative Audigy MP3,
2x IBM IC35-VA 40G @ Raid 0,
Plextor 24/10/40,
Pioneer 106S DVD,
monitor IIYAMA 454Pro ali Philips 109P20 Brill.,
Volcano 7+,
napajalc 400W min. (enermax),
Logitech Cordless Desktop Optical,
zvočniki po izbiri...
to bi nekje prišlo okoli 500 čukov... če pa hočeš videt, kako zgleda zelo podoben sistem, pa piši na mail...
LP Boeing

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

IceIceBaby ::

Za 500k sit dobiš ze enga ornk G4 powermaca dual 500 ali pa celo dual 800. Drugač ti pa svetujem da si kup masino za 200, 300k sit drugo pa za alkohol, drogo pa kurbe zagon >:D >:D >:D

miha ::

kst: To delaj!!

Cveto ::

Za 500 k SIT ne dobi dual powermaca
560 k stane osnovna izvedba(733 mhz,128MB,GF2MX)
brez monitorja

Dual mac stane 1.200 k SIT brez monitorja

Ravno danes sem naročil službeni računalnik za sodelavca.
Ukvarja se z CAD-om in je želel Intelov procesor

Intel P4 1,8 GHz
MB Gigabyte GA-8 IRX (845-DDR+5.1 SB)
512 MB DDR
Feel V Ohišje 300 W
HDD Maxtor 60 GB 7200
CD-RW 24x NEC
GeForce 4 Ti4400 128 MB
Optična miška Logitech
Cherry Tipk.
Disketar
Iiyama PRO 454 Monitor

To nanese skupaj 530 k SIT

Če ma kdo kašne ideje za zamenjavo naj pove, samo ne mi prihajat z AMD-ji ali RDRAM-om, ker tip tega ne mara

Mercier ::

Bi pa za CAD lahko večji monitor vzel, če ne bi skuru keš na gejmerske kartice.

tha_man ::

500 jurjev niti ni tako veliko, če si želiš velik in dober monitor ter ustrezno ozvočenje, mogoče še kako periferijo. V tem primeru P4 odpade, ker bo zmanjkalo keša za ostalo. Če pa ti je glavna hitrost ter se ne sekiraš za zgoraj navedeno, pa kar lepo po P4 2.2, pa bo :\\ Čeprav bo v tem primeru marsikateri malenkost 'počasnejši' računalnik precej bolj impresiven.

ABX ::

SLO-Security: Aptiva je zakon!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tha_man ::

Tako je! :\\ >:D

LunKi ::

Evo fantje tko sm se odlocu

Epox kt333 - ne vem tocno modela sm pozabu :)
512ram
Chieftec 601d ohišje
zalman 6000 hladilnik
Amd 1800+ xp
gf4 4400 od leadteka (ceprav bi pocaku na gaiwardovo zarad 3d ocal k jih dobis zravn!!!???)
teac 40x12x48 (a ma RAW DAO za clone cd??)
monitor - Samsung 959nf (ceprav 957DF ma 0.20mm pike pa je 10k CENEJŠI pa še na bnc je prkloplen???)
cordless desktop optikal
u glavnm tm ukol 500k bo ker gre na firmo more bit DDV:(
PS: Upam da bojo ze prodal tist avion k smo jim ga kupl,kurbe sam lazejo pa kradejo mamu im :)

thx za vse poste ampak p4 si nikakor ne mislm ubodt ker je metanje dnarja stran glede na "zmogljivosti"

MRtwister ::

model 959NF je trinitron...sem ga kupu pred kratkim in je res carski!

Cveto ::

Ja, Samsung NF so trinitronci, DFX pa so navadni z ravnim steklom. Sodelavec ima 17" DFX pa mi ful ni všeč, je taka čudna ukrivljena slika.

Če bi kupoval zase za 500 k sit bi paerjetno vzel tole:

CHIEFTEC CS601 MODER BREZ PS 18.300 21.960
NAPAJALNIK MACASE 300W ATX 8.100 9.720
EPOX 8K3A DDR KT333 ATX +SB      28.300 33.960
ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 39.200 47.040
ZALMAN CNPS6000-ALCU      5.700 6.840
512MB PC2700 DDR DIMM     43.600 52.320
MAXTOR 80GB 7200 ATA133   43.800 52.560
FDD 3,5' 1,44MB           2.900 3.480
GAINWARD GF3 Ti200 64 TVOU 49.900 59.880
SAMSUNG 959NF TCO99       86.500 103.800
TIPKOVNICA WIN SLO PS/2   1.800 2.160
LOGITECH B69 OEM OPTICAL  3.900 4.680
PIONEER DVD106S 16X/40X IDE 19.900 23.880
LITE ON 32/12/40 IDE RET  27.500 33.000
CREATIVE LIVE PLAYER 5.1 OEM 9.300 11.160
CREATIVE INSPIRE 5300 OEM 27.900 33.480
499.920

Saj vem, da je grafična slaba, samo ne dam več kot 60k za stvar, ki bo čez pol leta zastarala. Gf4 nima nobene pametne vrednosti pred Gf3, razen hitrosti.

SLO-Security ::

ABX: saj vem da je aptiva zakon. Sam po teh tv prodajah so malce preveč nabili cene in sedaj je "kao" IBM osovražena stranka. Sicer pa je netvista majhen močnejša. In vse tako lepo dela, brez najmanjših problemov :D .
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

subz ::

Od vseh bi poslusu sam kst-a. edin on ma prou :)

LunKi ::

Ej zanima me še sledeče

-Zakaj je 957DF samsung 19" za 10k cenejši pa ma 0.20 mm pike unga k pa hocm kupt ma pa 0.25mm pa se ta 957 ma bnc kabl k sm bral (pred velik velik leti) da je kao full bulsi kar se tice barv pa to, tm je pa to optional???

-glede teaca 40/12/48 sm vidu da eni neki na forumu pisejo da jim nocjo delat oz pisat v enih programih, a je to ta model mogoce?? Men je edin vazn da dela c CLONEcd za kar pa rab RAW dAO, a ma to???

no da vidmo kdo bo bol slovenk povedu :)

AnWar ::

Ah,dej dej za ta denar bi si jst prvošču ene počitnice na morju:D >:D >:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Monster ::

Evoga.. jest mama tud take namene da bi kupo nov racunalnik, ker mi stari crkuje že na najbolj bedne nacine :(... No nabrl sem okol 400 000 jurjev , mislim pa kupt brez zvocniko pa ekrana...

tule pa je:
CHIEFTEC CS2001 SREBRN BREZ PS 29.880
NAPAJALNIK MACASE 300W ATX 9.720
EPOX 8K3A+ DDR KT333 RAID ATX +SB 38.280
ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 47.040
ZAŠČITNA PLOŠČICA AMD-XP BAKER 1.752
Zalmanov hladilnik 8000
256MB PC2700 DDR DIMM 27.480
IBM IC35-VA 80GB 7200 A100 50.640
IBM IC35-VA 80GB 7200 A100 50.640
ATI RADEON 8500 64MB OEM 61.440
PLEXTOR PX40/12/40 IDE RET 59.400
CREATIVE AUDIGY FIREWI OEM 22.200
ETHERNET 10/100 UTP PCI 3.360
----------------------------------------------------------
Skupaj: 410.000

No tule fali disketni pogon, mis, pa tikovnica kar se nanese okol 10 000 jurjev sm tok itak dobis z z popustom ce placas v gotovini :)...

Lp:8)
Ka zaboga...

_Mortal_ ::

Ne vzet IBM-ovga diska. Preveč crkujejo. Vzem Maxtor-ja
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Monster ::

ja dammm... ka ma maxtor tud 7200 obratov... pa so mogoceje testi :)
... LP

Ka zaboga...

VASkO ::

namesto tako dragega pekaca bi vzel raje vec RAMa in kaksen pekac za maksimalno 35 jurjev

R0K ::

Pečko uzam Plextorja 24x, ker je čist enmal pozna med 24-40 ...

IBM-ovi diski crkujejo nič več! Bla je samo ena difektna serija 35GB ... disk uzam 60-80GB IBM ...

ChiefThunder ::

Writerja vzem Teaca 24× za 34k. pa IBM ne jemat, raje maxtorja.

in IBM je imel več serij v pizdi, ne sam eno.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Monster ::

..jams... :) bomo vidl sm nevem rame itak mislim pol dokupt do nevem 1gb tk da ni panike :)... ja je res da rekorner nima neke prednosti po hitrosti(azen da je dražji)... TEac mi je se zanimiv.. sm... nevem plextor je plextor...
Ka zaboga...

Boeing ::

IBMovi diski ne crkujejo več... 60G in 80G serije pa tako lai tako nikoli niso, razen standardnega izpada nekaj promil...
writerja pa definitivno plextorja, čeprav se strinjam, da ga krepko preplačaš... ampak plextor je plextor, in tu me nihče ne prepriča o nasprotnem !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

mi lahko pojasnis izjavo plextor je plextor? to pomeni da drugi niso dobri oz., da crkujejo?

Han ::

Novi Teac 40x deluje na spodobnih platah brezhibno.

Tudi Plextor ne zmore narediti kopije s SafeDisc 2.51.x zaščitene igre, ki bi delovala v vsakem pogonu. Tu se izkaže npr. Lite-On (24x in 40x modela).

Po drugi strani pa so zunaj že nove zaščite, tako da se s tem ne preveč obremenjevat.

Teac 40x zaenkrat edini podpira prilagajanje hitrosti med peko glede na kakovost medija, tako da je posnetek kar najboljši. Glasbene plošče lahko snemaš pri polni hitrosti (40x, Plextor samo 24x), CDRW diske bere tudi do 48x, podpira Mount Rainier in ima "ogromnih" 8 MB predpomnilnika.

DrSergioDJ ::

hum...teaca 40x dobite pr Anni-ju za borih 32 jurjev (vsaj taka je pasica na njihovi web strani)...pomoje se splaca ;)

(ce bi mel 32k...bi ga vzel ;))
...

Monster ::

se mi ne lub testov brat... ka teac ma kej podobneg burn profu...
Ka zaboga...

Han ::

DrSergioDJ, Annijeva pasica zavaja: gre za Teac 24/10/40 in ne za novega 40/12/48.

LunKi: 24x in hitrejši pekači so kar glasni.

Monster: TEAC ima originalni BURN-Proof (razvil ga je japonski Sanyo, ki izdeluje tudi mehanizme s CDRW optiko).

LunKi ::

bo kr 40x teac, moj 4x teac je že 3 leta star pa je k nov - (ok no u bistvu ne morm vec igrc igrat kokr sm ucas lohka pa se snemu zravn - scsi:) )

MikeP ::

Jaz sem v petek kupil ravno tega Teaca, dal sem 37.000 sit (z DDV) v Mlacomu in sem zelo zadovoljen z nakupom.

Prvo sem mislil, kaksne drage in redke Cd-r plosce bom sedaj moral kupovati za hitro peko. Ampak.. spekel sem ze 8 Cdjev, in to na polni hitrosti, brez napak. Drugace so moji Cdji oznaceni kot TDK 16x, so pa v poku 50 komadov brez olupkov. Nero ima sicer malo cudno nastavitev za hitrost snemanja (samo rocno, nikjer ni moznosti Max speed ali podobno ?).

Vprasal bi samo to... kako v Nero-tu vkljucis funkcijo, da samodejno prilagaja hitrost pisanja, ker mi je malo cudno vklopiti 40x na navadnem Cd-R ploscku ? Verjetno je vkljucena ze v burn proof postopku, ki je dafault itak "on" ??

Drugace pa za Cd dolzine cca 650 MB na navadni ceneni Cd-r plosci potrebuje 3 minute 47 sekund od starta do izklopa :D

Teac rulz !

Jux ::

IBMa se ne kupuje, ce mislis imet racunalnik prizgan za vec kot 8 ur na dan, saj po besedah PR od IBM-a te diski niso primerni za tako uporabo. [povzeto iz www.storagereview.com]

IBM je a big NO NO, rajs kup maxtorja al pa seageta, ce si pa disk speed freek pa prbij WD80GB z 8MB predpomnilnika, pa v raid 0.
IBM pa niti pod razno v radi 0, mogoce v raid 1 >:D ce so ti podatki ljubi.

Grafika, pa ni druge kot 8500 LE od herkulesa, 20k manj od ti200, pa dost boljsi preformance in kvaliteta slike, da ne govorimo o dvi in podobno.

Ce si pa monitor freek si pa kup dva hansolova LCDja, ki se besno dobro podata z LE in si zmagu, druga opcija pa je 21" od Samsunga 2100p+, ki te pride z davkom borih 160k sit.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

CDR
Ni druge kot teac, Yamaho takoj odpisi (veliki problemi z pisanjem na dlocene medije), lahko tudi plextor, vendar zakaj plextor ce dobis isto kvaliteto za manj denarja + MRW podpora, 48x branje in random seek time 80ms.
Sorry, ampak tole je res teac all the way!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Gh0st ::

Men se pa zdi da tejle ljduje k kle sprašujejo kwa nej kupjo samo hočjo mal pohvalt kakšna proračunska sredstva so jim namenjena za računalnike.
Če gre en kle mene spraševat kaj nej nardi z 500.000 SIT...ej nevem stari dej jih na Rdeči križ, dej jih men, da si končno kupim Cannondale kolo, da mi ne bo rit prirasla na stol:D ok sej tko hudi pa spet ni...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

DrSergioDJ ::

sam, koji kur*c (oprostite izrazu) pa majo pol pr ANNI-ju uno pasico..?? Ker za 31k bi ga pa prov takoj vzel (pa četudi jih nimam :))
...

Jux ::

Mene so tud skor nategnal... ta Anni!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

genni ::

Drugič preberi hitrost z desne proti levi :D
Tista številka ki je najmanjša je za prepisovat.Srednja za pisanje in največja branje. Razen izjem :\\
genni - gen ni !

LunKi ::

Ghost mam komentar zate!
Tistih 500k ni mojih ampak bo firma placala ker jst bi lohk zbiru to do ne vem kdaj. Mene je sam zanimal kaj ma kdo za prpomnt oz. kaj bi si on kupu ce bi mel na razpolago tolk denarja. Aja glede pa cannondala ga pa sosed prodaja za 150k in je vredn slabih 400k!!!Sm si ga ogledu in je SPICA od kolesa, sam jst mam na zalost ze enga dobrga tko da se mi ne splaca kesa stran metat. Ce te zanima ti lohk povem njegov mail. Aja da bi pa tist kes dal rdečmu križu pa nikol k so barabe :) Pol bi si pa direktor/ca kupu kaksen nov luksuzni usnjen stolcek. Sm tud ze slisu da tiste obleke k jih prnesejo za reveze najprej ta dobre med sabo razdelijo (prokleti mrhovinarji) pol pa ostale cunje ta strgane razdelijo. Zato rajs sm pa tja dam 500sit pa je pa nardim vec kokr pa da dam 5000 r.križu ker so...barabe :)

govno ::

tri stvari!

- ne kupuj IBM-ovih diskov!!!
- kupi GeForce4 Ti4200 in ga navij na Ti4600!!!
- kupi si LCD zaslon!!!
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

Jux ::

Govno kje se pa dobi ti4200?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Switch ::

Osebno za ta denar ne bi kupil prav zelo dobrega računalnika (ta se bo tako ali tako precej hitro postaral;( ).
Za tak denar bi si kupil zelo dobro in lepo periferijo: to pomeni kakšne dobre zvočnike (641 od Altec Lansinga so odlični), črn Philipsov LCD monitor 17,1", Logitech Desktop Optical, mogoče skener (Umax Astra 4500) in seveda tiskalnik (HP oz. Lexmark). Pri procesorjih dlje od Athlona XP 1600+ ne bi šel8-) , bi pa kupil 512 RAMa.
Osebno mi je pri računalniku bolj važna periferija. Kišta je pač kišta, periferija pa naredi računalniški sistem:)

migič ::

Kupi rajš enga endurca, starga dve leti, pa ne ne bo žal!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

SLOWWWeb.net ::

končno en pameten nasvet za računlanik, ki ti ga je posredoval Yaz. Upoštevaj ga!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716239 (8278) Vlad Tepeš
»

Komplet računalnik za cca. 200.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201518 (1079) Firebat
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361933 (1155) bond007
»

Računalnik za obdelavo zvoka inu slike !?

Oddelek: Kaj kupiti
61298 (1178) zdravcc
»

Spet eno vprašanje...ki je blo 100 × :)

Oddelek: Kaj kupiti
271387 (1013) OldSkul

Več podobnih tem