» »

Nakup tihega sistema

Nakup tihega sistema

Rešpetlin ::

Za potrebe risanja v Autocadu kupujemo novo kišto. Zmogljivost ne rabi nivoja nuklearke, fajli so povprečno veliki od par MB do max. 30 MB, gre za 2D risanje; npr. trenutno vse solidno laufa na dobrem laptopu. Eden glavnih pogojev pa je čim tišji sistem, na tem področju pa se še posebej malo spoznam in bi bil vesel kakega mnenja. Gledal sem nekaj sestavljenih modelov pri Funtechu, npr. spodnja dva. Cena prvega je 830, cena drugega 670 EUR. Zanima me, če je prvi res vreden razlike 160 EUR v smislu zmanjšanja glasnosti? Glede na zmogljivost sta namreč oba vrh glave, si pa primarna uporabnica računalnika želi ekstra tih sistem. Komentarji in predlogi dobrodošli.

#1
* Ohišje Antec P182 EU black Več informacij na uradni strani.
* Napajalnik SILENT GIANT LC 550W PFC LC6550GP Green Power, 140mm Fan (tiho delovanje) 24pin
* Matična plošča GigaByte GA-P35-DS3 I P35 Link do uradne strani.
* Procesor CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, LGA775 BOX
* Cooler Master GeminII, tiha hladilna reitev za sistemske procesorje
* Ventilator Xilence 120X120mm Silent
* Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik CL4 Platinum rev2.0 Link do uradne strani
* Trdi disk WD 500Gb AAKS, SATA300 , 7200, 16MB cache SATA-II/300
* NEC ND-7203S DVD+/-RW DL 20X , LabelFlash črn Link do uradne strani
* Grafična kartica Gigabyte GeForce 8600GT 256MB GDDR3 DVI PCIe pasivni hladilnik

#2
* Chieftec Giga Case GX-01B-OP brez napajalnika
* Napajalnik LC 550W PFC LC6550GP Green Power, 140mm Fan (tiho delovanje) 24pin
* Matična plošča GigaByte GA-P35-DS3 I P35 Link do uradne strani.
* Procesor CORE 2 DUO E6750, 2.660 GHz 4MB, 1333MHz, LGA775 BOX
* Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC hladilnik CL4 Platinum rev2.0 Link do uradne strani
* Trdi disk WD 500 Gb SATA300 , 7200, WD5000AAKS, 16MB cache SATA-II/300
* NEC ND-7203S DVD+/-RW DL 20X , LabelFlash črn Link do uradne strani
* Gigabyte GeForce 8600GT 256MB DDR3, 2XDVI+TV PCIe pasivni hladilnik
* Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.

tilinho20 ::

Pri prvem sistemu je ohišje zelo v redu, samo ne potrbuješ štirjedrnika!

Rešpetlin ::

To je res, z menjavo procesorja bi bil praktično na istem.

Še to, OS bo zaenkrat Win XP Pro.

tilinho20 ::

Tudi, če bi E6750 menjal z E6550, bi bil na istem.

tilinho20 ::

A sploh rabiš 500 GB diska?:\

tilinho20 ::

Ali pa, kupiš E4300 in 3850 256MB (namesto 8600 GT).

Zgodovina sprememb…

dela ::

Če bi hotel še kaj napredka glede tišine, bi se verjetno moral ozreti za samsung T166 diski - HD321KJ je baje mega tih, še bolj od WD AAKS serije, pri nas jih teh samsungov kar težko dobiš, razlike je za nekaj decibelov, vidim pa, da imajo tudi WD5000AACS GP pri funtechu, jaz bi vzel tega, je tudi zelo zelo tih (približno tako kot samsung, mogoče še malce bolj, a je žal tudi dražji).

E6750 absolutno raje od Q6600, lahko še kaj cenejšega - če ciljaš na tišino, je bolje vzeti procesor, ki zahteva manj prepiha in s tem manj hrupa.

Hladilnik in ohišje (pri prvem) sta super.

Grafiko tudi absolutno vzami pasivno hlajeno, kakršnokoli že.

Ne vem, kako tihi so Xilence ventilatorji, raje bi vzel scythe S-flex ventilatorje, ki so preizkušeni in verjetno najtišji na tržišču. Zaradi tega bi morda osebno tudi vzel napajalnik s 120mm ventilatorjem in tega kasneje zamenjal za S-flexa. Če tega nočeš početi, je verjetno bolje vzeti napajalnik s 140mm ventom.

Ampak mislim, da bi bilo najlažje vzeti prvi sistem, le z E6750 ali E6550 procesorjem in WD5000AACS GP diskom. Tak sistem bi bil res precej tih , za še tišjega se je treba kar potruditi z raznimi posegi in dodatnimi nakupi - nekateri to radi počnejo, nekateri ne. Od tega je precej odvisno.

IVo ::

Jah če se bo ukvarjal z renderiranjem; kar arhitekti pogosto delajo... potrebuje 4 jedrnika...oz ne bi bilo slabo če bi ga imel...

Melanholija ::

Pa obvezno menjat dvd pekač za samsunga, če hočeš da je tih!

dela ::

Če zadeve delujejo solidno že na dobrem laptopu, potem dvomim, da bodo problemi z namiznim dvojedrnikom. Seveda je zaradi performans dobro, da imaš štirijedrnika, še bolje bi bilo imeti dvaintridesetjedrnika, a je pomembno tudi, koliko denarja in posredno tudi tišine za tak špas izgubiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

IVo ::

Box hladilnik je enako glasen tako pri E6750 kot pri q6600 tak da bo pri obeh mogu zamenjat hladilnik če hoče "silent". Če bo q6600 izrabljen se pa itak bolj splača kot E6750...
Sam imam samsungov pekač in moram reči da niti ni tok tih oz. je kar glasen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

dela ::

Box hladilnike imata morda enake, ne oddata pa enako energije, ergo, E6750 potebuje manj obratov in hrupa za hlajenje na enako temperaturo.

Hladilnik bo tako ali tako zamenjal, gre se le za to, na katerem procesorju bo lahko poganjal počasnejši in tišji ventilator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

wooted ::

autocad 2008 na P4 3500Mhz (navit iz 2800) pa 1,5G rama pa sata diski, grafična 7600GS na winxp leti ko šus tudi v 3D. ne glede na velikost objekta. imam pa večino stvari pasivnih oz. zmodanih.
tko da pomoje bi teb autocad delu brez problema. samo vseeno je nakup štirijedrnika bolj dolgoročna rešitev.

PacificBlue ::

Si ga lastim in sem zelo zadovoljen: Asus Silent Square

Han ::

Glede na to, da bo OS zaenkrat XP, štirijedrnik verjetno sploh ne bo prišel do izraza, saj 'klasičen' XP podpira le dva procesorja oziroma dve jedri.

Osebno bi vzel še vroči E8400, ki tiktaka na 3 GHz, ima 6 MB cache in se manj greje (45 nm tehnologija).

ghibly ::

Predlagam, da vzameš drugi napajalnik

Jaz sem 2x zamenjal SILENT GIANT LC 550W PFC LC6550GP Green Power, ker je pri srednjih obremenitvah začel "cviliti" in to se je stopnjevalo sorazmerno z obremenitvijo procesorja (izgleda, da je cela serija bila za nič)

Na koncu sem obupal in vzel Enermaxa in je čisto druga pesem (izredno tih in zmogljiv)

L.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

Rešpetlin ::

Hvala za mnenja.

Procesor in disk bosta najbrž menjana ob nakupu, prav tako napajalnik. Pri sistemu za 800 € se mi malo nesmiselno zdi imeti 40 € vredno škatlico; bom še malo pobrskal za tem. Enermax (Liberty 500?) pravite, na hitro sem gledal tudi Nesteq...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen račuanalnik

Oddelek: Strojna oprema
91359 (1132) leo123
»

nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
191483 (1483) koyotee
»

računalnik za pisarniško delo - kaj in kje?

Oddelek: Kaj kupiti
231692 (1238) MEDENA
»

Funtech.si - boljši računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
263525 (2347) TokioGangsta
»

nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
101373 (1223) aco111

Več podobnih tem