» »

Prenos podatkov

Prenos podatkov

mosnik ::

Kupil sem nov računalnik pa bi rad prenesel podatke iz starega na nov računalnik kako se da to naredit če se sploh da
danč

tommy boy ::

Tu imaš pa zeeelo veliko opcij. Lahko vse zapečeš na DVD-je, prenos podatkov z USB ključem (seveda ne boš nikamor prišel s 512MB ključkom:D ), najenostavnejše in po moje tudi najhitreje, pa je da oba računalnika povežeš v network in nato samo preko skupnih map prenašaš podatke iz enega v drugega.

Če sem jaz prav razumel vprašanje bi naj bilo potem to nekaj takega.:D

sheldon ::

Mislm da se ti najbolj splača prek mreže!;)

mosnik ::

Kako ga pa povežem prek mrežne kartice?
danč

kixs ::

Odvisno za koliko podatkov gre. Ce gre za razred velikosti 100GB in vec, potem je najbolje stari disk zacasno priklopit na novi racunalnik in to direktno na IDE konektor - ne preko zunanjega USB diska.

Ok, sej mreza tudi pride v upostev, ce imas 1Gbit. Ce imas samo 100Mbit, potem bos prenasal 100GB cca 3-4 ure.

lp

mosnik ::

Za prenos je okoli 50GB podatkov tak da bo možno prek mrežne kako naj to naredim ali samo priklučim kabel na obe mrežni ni prenašam kot iz ključa
danč

mosnik ::

Mi lahko kdo razloži postopek kako se to naredi preko mrežne kartice
danč

tommy boy ::

Da si ustvariš mrežo med računalniki, greš pod nadzorna plošča--->čarovnik za namestitev omrežja--->slediš navodilom, ki ti jih izpiše.

Tam si boš določil glavni računalnik in ko z vsem nameščanjem končaš, se ti v raziskovalcu pokaže mapa moja omrežna mesta, kjer ponavadi piše potem shared docs v... priključiš oba računalnika da se povežejo in že lahko sprejemaš in pošiljaš podatke iz enega v drugega.

solatko ::

Lahko povežeš obe mrežni kartici z crosower mrežnim kablom (v trgovini bo prodajalec vedel) in normalno preneseš datoteke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516066 (14746) imagodei
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233353 (3001) glinik
»

Kako se poveze 2 racunalnika med seboj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
1311178 (9683) win64
»

Kabel za povezavo z računalnikom

Oddelek: Kaj kupiti
121296 (1096) Gapi
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271641 (1308) leskovsekg

Več podobnih tem