» »

Kabel za povezavo z računalnikom

Kabel za povezavo z računalnikom

Wolfman ::

torej jst mam dva računalnika. Rad bi povezal oba s kablom da bi bila povezana en z drugim, ma s kablom ne po internetu.

Prosim če mi lahko svetujete kje kupiti koliko stanejo povprečno dobri in kaj moram paziti ko kupujem



hvala

lp pok1yoyo

bluefish ::

žal ne bo šlo. Najboljša rešitev je, da oba povežeš z mrežnim kablom preko mrežnih kartic.

Wolfman ::

to mi bo rabilo povezavo ne?

Roadkill ::

Kokr jest vem obstaja tudi USB kabl za tako povezavo.
Nisem pa še nikol srečal tega.
Ü

bluefish ::

prav nič ne bo rabilo internetne povezave. Sier pa je še najbolje, da imaš na enem dve mrežni kartici.

Azrael ::

Vidim, da si nov na forumu, zato samo prijazno opozorilo:

To ni IRC, piši razumljivo!

Glede vprašanja računalnika lahko povezeš z uporabo:

1. Modema
2. Serijskega kabla na COM portu
3. Paralelnega kabla na LPT portu
4. Mrežnega kabla (cross)
5 Mrežni kabli in uporabo omrežne opreme (hub, switch ali router() za več udobja

Varianta 1 in 2 sta žalostno počasni (modem do 56kB/s, COM port do 112kB/s).

Varianta 3 je nekoliko hitrejša od prvih dveh, vendar modemi, COM in LPT porti izginjajo iz današnjih računalnikov. Zastarelo.

Varianta 4 beri članek Deljenje internetne povezave

Varianta 5 beri članek Ethernet
Nekoč je bil Slo-tech.

whatever ::

Maš 2 najbolj enostavni možnosti, pri obeh pa morata računalnika imeti mrežni kartici.

1. Kupiš UTP crossover kabel (mora biti CROSSOVER!) in ga vštekaš v obe mrežni kartici vsako na svojem koncu seveda. Obenem žal ne boš mogel biti priklopljen na internet z enim od teh dveh računalnikov.

2. Kupiš navaden UTP kabel ter navaden žični router za 35€. Tako si lahko hkrati z obema računalnikoma v mreži in na internetu, ali po želji na internetu samo z enim, odvisno od nastavitev.

Preko serijskega kabla pa ne priporočam, ker, če boš špilal igrce, boš mel na serverju 0 pinga, na clientu pa okol 40 ms, tako da se bo razlika kar poznala. Za prenos podatkov pa je seveda bistveno prepočasen.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Wolfman ::

router mam že ker mam da ma tale računalnik povezavo za unga pa ne bi rabil interneta ampak samo da je povezan s tem da bova s sestro lahko igrala eden z drugim

Gapi ::

Zakaj pa sestri ne daš interneta? Se bojiš da ti bo zasedla ves bandwidith ali pasovno širino v svet ?? Če sam plačuješ internet pol se zmenta da plačata pol ti pol ona. Če pa plača kdo od staršev se pa tko nimaš kej za pritoževat.

Wolfman ::

že tako mi dela počasi pa mam povezana samo dva pol č dam še od sestre gor pol mi bo pa že č odprem internet crknlo

bluefish ::

skratka, zgoraj opisani načini ti ne bodo tratili internetne povezave, če le vse prav povežeš in skonfiguriraš.

Azrael ::

Potemtakem imaš Dial-up na 14.400bbs modemu ali kaj v tem stilu, da je tako počasno?

Če pa je kak ADSL pa je jamranje s počasnostjo pogost znak, da na mašinah dela še kaj drugega, kot mislijo uporabniki, to je spy-ware, virusi in podobna nesnaga.
Nekoč je bil Slo-tech.

Gapi ::

In na vseh računalnikih teče vsaj edn p2p program? Glede na to da je to mala družinska mrežica se zmente da se uporablja p2p programe samo na enem računalniku ki bo imel omejen promet. Če te je pa strah da bodo domači vidl da tankaš pr0n, pol ne počni tega in lepo deli internet med vse. Prej pa počisti viruse in trojance in spyware. potem bi mogl it hitrej internet. Domače pa pouči kaj lahko odpirajo nasvojih računalnikih in kaj ne. Držanje navodil in vzdrževanje higijene računalnikov je dan danes pomembna stvar.


Off-topic on
Mislim da je to bil moj 600 post na tem forumu v obdobju 6 let. Se pravi v povprečju ¸100 na leto.
Ali sm odvisn od slo-techa ali od interneta še ne vem.
Off-topic off

Pred šestimi leti sem imel pipco v svet 512/128 pa 6 računalnikov gor in je internet laufal spodobno hitro v nasprotju modemske povezave ki je bila možna na moji parici 14400 bps.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92663 (2538) ross|e20
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397759 (4490) BlazP
»

Kaj potrebujem ...... !?

Oddelek: Omrežja in internet
81245 (1180) overlord_tm
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143077 (2811) |_CoBrA_|
»

mreža doma?

Oddelek: Strojna oprema
191317 (1123) l-note

Več podobnih tem