» »

Nakup prenosnika (malce drugačna vprašanja)

Nakup prenosnika (malce drugačna vprašanja)

guest #44 ::

pozdravljeni


Pred kratkim sem po svoji neumnosti skuril še "odličen" desktop računalnik (Pentium 3 1000Mhz, 512mb RAM,...). Mislim da je šla matična plošča pa definitivno napajalnik, mogoče še kaj, moram sprobat kaj dela in kaj ne.

Vglavnem je bil računalnik za študijske namene in je čisto komot vse poganjal net, office, autocad, photoshop,...pa tudi nekaj iger. Doma sicer imam enega močnejšega (xp 2800 athlon barton, 1gb DDR ram, ati radeon 9800 PRO, Abit nf7s matična, 160Gb SATA HDD, Novo kvalitetno ohišje in nov tgan napajalnik, DVD-RW, monitor).

No v bistvu bi raje si kupu en laptop za povstot (doma pa v LJ).
Iger ne igram več, delam pa dosti za šolo (dost programov). Sej ne bom spraševal po modelu še, ampak imam nekaj vprašanj če mi lahko svetujete, da se bom lažje odločil.

1. ker se ustvarjam glasbo bi želel, da ima laptop vsaj "Line in" priključek, da lahko snemam. Tu je zdaj problem večina laptopov razen Acerjev nima "Line in" ampak le "Microphone" priključek. Ali je kakšna razlika po kvaliteti (latency,...) med tema dvema jacka?

2.Ali je smiselno da kupim laptop že z Visto Home Premium, glede na to da je tolk grajana (nimam original XP trenutno)? Kaj dobim tudi CD zraven al je že inštalirana? Kolikokrat lahk visto reinštaliram. Ali mi bo DRM dosti težil? Česa se morem še pazit?

3.Ali so laptopi tam do 700 EU kaj vredni ali je to bolj za v smeti? Imam nekaj izkušenj z HP-ji, kako se kaj obnesejo Acerji Aspire v tem cenovnem rangu?


4.Ali je sploh smiselno razmišljat o enojedrnikih?


Po specifikacijah nisem neki zahteven glede na to da komot shajam z 5 in več let starimi računalniki, lepo pa bi bilo če bodozdržali vsaj tolk kot nekateri desktopi (če izvzamemo baterije).


AJA...če kdo je zainteresiran prodajam zgoraj omenjen PC (tisti athlon), dela brez težav, pol leta nazaj prenovljen (novo ohišje, nov tih napajalnik, tišji ventilatorji,...). Oblivion pa Stalker se da komot igrat. Zraven je še monitor (19CRT ali 15" LCD, sam za lcd je nekaj evrov doplačila. Prodam za okol 180 EU da se še kej zmenit.

Pa če koga zanimajo komponente od tistega ta starejšega se tud da kej zmenit.

Pišite na ZS. Al na mail endivja@gmail.com


hvala za odgovore.

billgates ::

Ne, o enojedrnikih ne razmišlaj, ker je zastarelo, dvojedrniki pa so že ful poceni.

Phoebus ::

Pozabi na musko v laptopu; kupiš zunanjo karto pa je.

guest #44 ::

hmm...res...a je to kriva slaba zvočna? kako sploh delajo te zunanje zvočne kartice na usb? kak je kaj latency?

ne enojedrnih?

sem lih razmišljal če bi raje kupu enega res poceni acerja, za študij in obdržal hišnega za ostale stvari (muzika,....).

ne skrbi me tolk zmogljivost, ker sem delal komot vse na tistem P3-ju, autocad, excel, mozilla, paintshop vse odprto naenkrat.

ni mi do neke blazne tehnologije, rabim nov računalnik hitro ker sem sedaj brez njega. najbolj me skrbi kvaliteta stvari pri teh ultra poceni laptopih. vsi mi pravijo naj ne kupujem teh poceni stvari ker niso vredne, sam nujno rabim nekaj, pa laptop za 700+ EU ne bo niti slučajno izkorisčen.

nevem...meni enojedrnik bi komot služu, če bo večina programov podpirala enojedrnost še vsaj 5 let pol ni krize, ker do takrat itak laptop ne bo zdržal in bo treba drugega.

guest #44 ::

sem malce gledal naokoli...pa sem se pravzaprav odloču da raje obdržim tistega hišnega za muzko in tko, pa enega cheap laptopa nabavim, pa upam da bo zdržal.

razmišljal sem o par opcijah...kaj menite

http://www.mimovrste.com/artikel/275008...

http://www.mimovrste.com/artikel/275008...

http://www.mimovrste.com/artikel/275007...

http://www.mimovrste.com/artikel/275007...


sem zelo na tesno z denarjem trenutno, pa nimam neke blazne izbire. kaj menite o teh izbirah?

zcetrt ::

Kakšno imaš pa zvočno kartico v stacionarnem?


Latenca je, vsaj kolikor je meni znano, odvisna od zvočne kartice in ne line in ali mic in. Glavna razlika med mic in in line in je v tem, da ima mic še predojačevalnik.

Soliden laptop, na katerem boš lahko "ustvarjal" glasbo dobiš za cca 800 EUR. Katere programe pa uporabljaš? Nikjer nisi navedel programov, ki se tičejo zvoka. Tam je najbolj pomemben procesor in, se razume, zvočna kartica, ki pa v nobenem vsaj semi resnem opravilu ne more biti integrirana. Zelo solidne zunanje rešitve so cca 200 EUR.
4.

guest #44 ::

ok nisem lih profesionalni glasbenik, še zdaleč od tega, sam pa pogosto snemam na line in.

na hišnem imam integrirano, sam ni tolk slaba kar se tiče integriranih kartic.

Soundstorm
6-Channel AC 97 CODEC on board
- Professional digital audio interface supports 24-bit S/PDIF Out
- Supports real time AC-3 Encode by Soundstorm™ Technology


sam pomojem na večini cenejših laptopih so še slabše kartice tako da se mi ne splača.
Če bi obdržal hišnega bi v prihodnosti imel več možnosti nadgradnje kar se tiče snemanja.
Sam te zunanje kartice ki so preko USB-ja se mi zdijo malce slabše od tistih na PCI vodilu?

Žal nimam 800EU za laptop trenutno. To mi je največja ovira. Računalnik pa rabim skoraj nujno.

Tko da kos sem omenu, obdržal bi hišnega pa kupu enega cheap. Problem je zdaj, zbrat najboljšega od najslabših.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izbira prenosnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
465410 (4727) hebla57
»

Prenosnik HP

Oddelek: Kaj kupiti
111785 (1659) Brias
»

Pomoč - Logitech Z-5500

Oddelek: Pomoč in nasveti
131834 (1566) Janac
»

Katera zvončna kartica?

Oddelek: Zvok in slika
91082 (982) OVID
»

Kateri prenosnik za glazbeno produkcijo?

Oddelek: Kaj kupiti
313105 (2496) klinker

Več podobnih tem