» »

boot Linux-a z prenosnega diska

boot Linux-a z prenosnega diska

Neon87 ::

Pozdravljeni!

Namen si imam nabaviti prenosni disk, na njemu bi naredil tudi več particij in na eno naložil OS Linux.
Zanima me, če ga bom lahko bootal na prenosniku preko prenosnega diska povezanega prek USB.
Na compu imam že od prej naložen sistem.

Vem, da obstajajo neke različice, ki se dajo bootat preko USB ključka...vendar kako je s prenosnim diskom na katerem so tudi druge stvari ne samo OS?

Torej rad bi priklopil prenosni disk ter računalnik bootal v LINUX. Ko pa bi z delom tam končal, bi ga restartal šel v WinXP in normalno delal tudi s podatki na mojem prenosnem disku.

Ali se da? In kako?

LP

ank ::

Da se. Ko boš instaliral Linux na prenosni disk na njega naložiš tudi grub (boot loader). Potem pa kadar želiš uporabljati Linux izbereš naj se sistem zažene iz prenosnega diska.

Neon87 ::

disk

Tale disk se mi zdi dokaj ugoden in zelo vredu. Vendar me zanima kako je pri teh diskih? Ali ga bi lahko iztaknil iz ohišja, če bi slučajno rabil ohišje za kakšen drug disk, ki bi ga potem priklopil prek USB? To sem namreč že delal, ga dal v ohišje in rešil podatke preko USBja na drugem sistemu.
Kako pa je s tem? Se da odpret in zamenjat??

Hvala
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61028 (970) Robocop1
»

Računalnik se zažene, vendar ne pride v Windowse..

Oddelek: Pomoč in nasveti
203241 (3048) bibykaaa
»

Zunanji disk WD(rabim pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
112203 (1812) St235
»

prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
201975 (1286) ŠinkoM
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62110 (1981) klemen1

Več podobnih tem