» »

www manjka v URL naslovu

www manjka v URL naslovu

rajsnedl ::

Zakupil sem domeno www.nepovem.com (izmišljeno) na GoDaddy.com in na tem naslovu bi rad postavil InvisionFree forum (ki ima seveda nek drug url). DNS-je sem si uredil na dns.siel.si, kjer sem pod tip zapisa dal CNAME (po navodilih Invisiona), pod poddomeno sem vpisal www, pod domeno nepovem.com (poskušal sem tudi z www.nepovem.com), pod naslov pa z15.invisionfree.com (slednje prav tako po navodilih Invisiona). Na GoDaddy sem vpisal tri dns strežnike po navodilih siel.si. V nadzorni plošči foruma sem vnesel domeno nepovem.com (piše, da ni potrebno spredaj pisati www).

Stvar je delovala, a le deloma. Na www.nepovem.com se je sicer pojavila glavna stran foruma, a čim klikneš kak link (npr. do podizbe ali obrazca za vpis), se stran ne naloži. Med nalaganjem v spodnji vrstici brskalnika piše http://nepovem.com/blablabla..., torej brez www. Če www vstaviš ročno v url, se stran odpre.

Lepo bi prosil za kakršnokoli idejo, kako naj popravim zadevo tako, da bo www že po defaultu vstavljen v url-je podlinkov foruma.

P.S. Se opravičujem za kmečke izraze. :D
  • spremenil: rajsnedl ()

Mulh ::

V admin plošči v forumu vnesi link www.nepoveš.com četudi piše da ni potrebno.

rajsnedl ::

Zivcek, hvala za odgovor!

Sem poskusil tudi to, pa ne pomaga. :(
In še precej mudi se mi za povrh. ;((

Baja ::

po vsej verjetnosti nimas prav nastavljenih dns zapisov, ker ponavdi je vseeno ali napises www ali ne.

poglej ce imas A recorda za domeno in www. nekaj v stilu

domena.com. A 123.456.789.012
www A 123.456.789.012

BODI POZOREN NA PIKO ZA IMENOM DOMENE!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava domene z google sites

Oddelek: Pomoč in nasveti
121054 (917) Ales
»

Webmin error

Oddelek: Operacijski sistemi
212077 (1584) xtrat
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214813 (3913) Rokic
»

DNS zapisi in preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
82712 (2353) techfreak :)
»

Regexp, grep, awk problem?

Oddelek: Programiranje
251610 (1332) Brane2

Več podobnih tem