» »

Canyon cn-wf514 kot acces point

Canyon cn-wf514 kot acces point

yoshi ::

Na naši osnovni šoli so postavili tako imenovano e-točko. Vsi, ki so v vidnem polju radija 400m, lahko brezplačno uporabljajo internet. Tudi jaz sem v tem dosegu. Vendar pa ni vse tako enostavno. Vmes je ena hiša, ki ravno toliko omejuje signal, da ne morem namestiti USB WLAN adapterja s podaljškom do antene kar na streho nad mojo sobo, ampak bi antena morala biti nameščena na drugem koncu strehe. Tu se pojavi problem. Prodajalec rač.opreme mi je odsvetoval podaljšek za USB WLAN adapter daljši od 5 metrov (jaz bi rabil okoli 20 metrov), češ da so izgube prevelike. Prvo vprašanje: ali to drži? Svetoval mi je, da na mesto sprejema signala montiram raje acces point in ga z računalnikom povežem z UTP kablom. Strinjal sem se in dobil router Canyon CN-WF514 na izposojo, da stestiram ali to deluje. Drugo vprašanje: kaj vse moram nastaviti, da bo router deloval kot acces point? Nekaj sem nastavljal na AP mode, vendar mi uspelo dobiti signala. Še tretje vprašanje: ali obstaja še kakšna možnost? Kakšen nasvet?
Ne oziraj se na malenkosti!!!

Spajky ::

Ti moraš ruterček nastavit v Client mode, če ga boš uporabljal na komp povezanega preko Lan kabla; poglej nasvete na wlan-sat.comu v forumu pod Canyon aparature in predelaj uporabniški priročnik. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4418260 (17172) Bimbo11111
»

wi-fi podaljšanje dometa ?

Oddelek: Omrežja in internet
296954 (6154) blackbfm
»

Težave z WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101595 (1376) cryptozaver
»

Koliko nese WLAN?

Oddelek: Omrežja in internet
201599 (1003) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412679 (9233) pujsek_

Več podobnih tem